Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » czwartek 07 sie 2008, 08:09

Teoretycznie rekomendują chipsety texasa, aczkolwiek na wielu sprawdzałem i zawsze działało bez zarzutu.
...
**********************
No i właśnie dlatego jest to dziwne. Ta karta chodzi dobrze prawie z wszystkimi konfiguracjami.

dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: dust » wtorek 12 sie 2008, 16:29

A nie wiecie jak sie sprawuje z chipsetem Ricoh?

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » wtorek 12 sie 2008, 16:42

...A nie wiecie jak sie sprawuje z chipsetem Ricoh?...
**********************
Nie testowałem jeszcze z tym chipsetem...Będzie trzeba spróbować, bo z tego co widzę ostatnio sporo tych chipsetów się pojawia u ludzi.

dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: dust » środa 13 sie 2008, 17:12

......A nie wiecie jak sie sprawuje z chipsetem Ricoh?...
**********************
Nie testowałem jeszcze z tym chipsetem...Będzie trzeba spróbować, bo z tego co widzę ostatnio sporo tych chipsetów się pojawia u ludzi....
**********************
To byłbym wdzięczny gdyby taki test odbył się na dniach...

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » czwartek 14 sie 2008, 08:15

To byłbym wdzięczny gdyby taki test odbył się na dniach... ...
**********************
Dajcie mi kontroler FW z chipsetem Ricoch na PCMCIA i test załatwiony

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Zbynia » czwartek 14 sie 2008, 08:48

wejdź do biosu i wyłącz wszystkie EISt i tym podobne oszczędzanie energii - daj znać czy pomogło
podejrzewam bubel w intelu bo na niektórych komputerach te funkcje powoduja przycięcia nawet w systemie

choć o dziwo u mnie takich nie ma - ciekawe jak firewire w emu1212m?
chyba na teksasie heheh no ale po co mi druga karta??

dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: dust » czwartek 14 sie 2008, 16:48

...To byłbym wdzięczny gdyby taki test odbył się na dniach... ...
**********************
Dajcie mi kontroler FW z chipsetem Ricoch na PCMCIA i test załatwiony ...
**********************
Laptop Lenovo n200 taki ma w sobie. Pewnie inne modele też.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Caroozo » czwartek 14 sie 2008, 17:45

Dziwię się że nie było jeszcze testów z chipsetem RICOHa, wszak wchodzi w skład platformy Santa Rosa, sam posiadam taki laptop, nie inaczej jest z FW, hula na nim TASCAM FireOne, pod Vistą (sic!), niedługo sprawdzę jak się ma z XP, na razie nie narzekam;-). Podejrzewam że z resztą kart które śmigały z TI nie powinno być problemów. Bardziej bym podejrzewał magistralę na płycie głównej, w szczególności chipset główny, aniżeli konkretny sterownik FW jako przyczynę dropów...
Póki nie będzie testu powiedzmy z 10 najpopularniejszych interfejsów FireWire plus parę najpopularniejszych platform, nie będzie odpowiedzi "o co chodzi jakby"

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » piątek 15 sie 2008, 08:30

Póki nie będzie testu powiedzmy z 10 najpopularniejszych interfejsów FireWire plus parę najpopularniejszych platform, nie będzie odpowiedzi "o co chodzi jakby" ...
**********************
Może redakcja się podejmie kiedyś takiego testu? Lub my zbierzemy sprzęt, komputery, laptopy i się zabierzemy do roboty?

Tylko problem właśnie z tymi płytami głównymi. Spotkałem się z przypadkiem, gdzie interfejs z płytą główną Asusa z chipsetem nForce (570 bodajże) chwilami wariował, a na płycie Gigabyte-a z tym samym chipsetem nie...Ile płyt głównych, kontrolerów FW i chipsetów...tyle też możliwości.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » wtorek 19 sie 2008, 08:19

Witam!

Ponieważ nawalił mi kontroler FW na płycie, musiałem tymczasowo się zaopatrzeć w kontroler FW. Pojechałem do sklepu i kupiłem...X-Power 2+1 na chipsecie (oczywiście) VIA. nic innego nie było a czas goni.

Po paru godzinach pracy zaobserwowałem 2 problemy. Pierwszym z nich jest to, że czasami panel sterowania się zacina i jedyny sposób na otwarcie go, to maksymalizacja okna. Nie jest to straszny problem jednak i nie sądze by powodował to kontroler. Drugi już poważniejszy. Po uruchomieniu jakiego kolwiek programu, gry itd., gałka regulująca główną głośność po 4-5 minutach przestaje reagować. Ponowny restart danego programu pomaga, ale też tylko na 4-5 minut. Trzeba więc głośność główą ustawiać z poziomu panelu sterującego. Wszystko inne działa jak najbardziej prawidłowo.


ODPOWIEDZ