PC za 3000 zł

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

PC za 3000 zł

Post autor: DCG » piątek 07 lis 2008, 10:52

Witam.
Może ktoś mógłby bardziej szczegółowo polecić zestaw PC (bez monitora i karty dżwiekowej, jest 1212m) za kwotę 3000 zł do domowego studia i jednocześnie jako ogólny PC.
Kwota stanowi dofinansowanie, więc jest ostateczna.
Chodzi mi o sprawdzone podzespoły, w szczególności płytę pod QUAD-a i kartę graficzną, zasilacz, pamięci, obudowę i nagrywarke DVD z wypalaniem napisów.
Z góry dziekuję za wszelkie sugestie.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Soundscape » piątek 07 lis 2008, 11:18

Z góry dziekuję za wszelkie sugestie.
...
**********************
Niestety teraz nie mam okazji podać Ci fajną konfigurację, ale po pojawieniu się tego tematu proponuję zrobić na forum EiS dział - komputer do muzyki / audio. Było by świetne gdyby w takim dziale moglibyśmy opisać nasz aktualnie działający sprzęt komputerowy, oraz problemy.

Pozdrawiam!

DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: DCG » piątek 07 lis 2008, 14:06

Właśnie, może Admin utworzy takowy dział, bo jest zapotrzebowanie.
Za tydzien kupno kompa.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: preceli » piątek 07 lis 2008, 16:36

...Właśnie, może Admin utworzy takowy dział, bo jest zapotrzebowanie.
Za tydzien kupno kompa....

Jakt to? Nawet nie raczyłeś obaczyć kolego w jakim dziale aktualnie postujesz? Ktoś Ci pogonił kota?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » piątek 07 lis 2008, 18:15

a jaki sens takiego dzialu?zaden - sprzet zmienia sie codziennie - co tydzien dochodzi nowy gadzet co pol roku zmiany w prockach i cenach a raz na dwa lata wymiana calej platformy - jednym slowem bzdura

nie ma co tu czarowac - 4 rdzeniowy intel 4 giga dobrego ramu ddr2 800 cl4 plyta z raid intela plus dwa dyski 320 do raida
grafika pasywnie chlodzona i to wszystko

ze swojej strony polece tylko plyty gigabyte z seri ep(energooszczedne) ram a-data - tani i szybki i dyski samsunga bo sa bardzo ciche i wydajne

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » piątek 07 lis 2008, 18:18

aha z zasilaczem nie przesadzaj - 450 wat wystarczy az naddto do tego obudowe ale posiadajaca jak najmniej dziur(chyba ze lubisz halas) i bez tych debilnych sanek - nie daja kompletnie nic tylko wzmagaja halas od wibrujacych dyskow - ze swojej strony przestrzegam przed olbrzymimi pudlami chiefteca bo generalnie komputer chodzi bardzi glosno
nagrywarke z lightscribe sobie daruj - kompletnie nieprzydatny bajer a do tego drogie plyty i straszliwie dlugo wypala sie tego typu napisy - raczej ciekawostka niz uzyteczna rzecz

DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: DCG » piątek 07 lis 2008, 19:11

Dzięki za podpowiedzi.
A Perceli daruj sobie tego kota, nie masz nic do powiedzenia, to daj innym pomóc i się nie trudź. Rutyniarz sie znalazł, co mu nikt kota nie pogonił.
Nie każdy siedzii w komputerach od strony ich modernizacji i konfiguracji, a tu trzeba być na bieżąco, stąd lepiej zapytać, co poczyniłem.

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: INES » piątek 07 lis 2008, 21:03

Zbynia, dlaczego wybrałeś a-data. Większość osób żyje w przekonaniu, że są zbudowane na kościach microna…ale co tam (to fakt – są mało awaryjne), ecz wybrałabym inne :)

Nie polecam kart graficznych pasywnych bardzo się grzeją i przy letnich upałach mogą działać różnie… Dyski Samsunga są na ten czas bardzo przyzwoite.

Za sumę 3tys zbudujesz już dobry komputer, ale czy szukasz pogoni za nowościami w stylu ram ddr3 itp.- czy chcesz kupić platformę, pod którą będzie działał dosłownie każdy program bez zgrzytu. Myślę, że na samym początku powinieneś określić, na jakich programach chcesz pracować.

Awatar użytkownika
synt
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2006, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: synt » sobota 08 lis 2008, 01:30

Tak dla rozluźnienia rozmowy nadmienię , choć to oczywiście prawda; pracuje na 1,7Ghz 256 Mb Ramu i jestem bardzo zadowolony.
Ciągnę kilka Vst, midi interfejs 8/8 , audio na usb 4/4.
Latencja 6ms.
Nie widze najmniejszego sensu przesiadki na nowy komputer.
Dodam,ze ostatnio nawet w biosie przetaktowalem go na 1.1 Ghz
mmniej sie grzeje i jest stabilniejszy.
6 lat temu kosztowal nawet wiecej niz 3 tys. , ale wtedy to bylo coś.

Wydaje mi sie , ze z tą zmianą sprzetu co 2 lata to gruba przesada.
pozdrawiam
synt
Interesuję się elektroniką muzyczną. Projektuję i konstruuję proste syntezatory i przystawki modyfikujące dźwięk.

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: smiechu » sobota 08 lis 2008, 01:56

...Tak dla rozluźnienia rozmowy nadmienię , choć to oczywiście prawda; pracuje na 1,7Ghz 256 Mb Ramu i jestem bardzo zadowolony.
Ciągnę kilka Vst, midi interfejs 8/8 , audio na usb 4/4.
Latencja 6ms.
Nie widze najmniejszego sensu przesiadki na nowy komputer.
**********************
To ze do Twoich zastosowan to wystarczy nie znaczy ze do kazdych innych wystarczy... ja z przesiadki na "nowego kompa za 3000zl" jestem bardzo zadowolony... to chyba jedna z moich najlepszych inwestycji w sprzet stydyjny... tu nawet nie chodzi o to czy to na prawde jest potrzebne... ale o zapas mocy ktory przekłąda sie na wygode i komfort pracy... na poprzednim kompie robilem identyczne projkety jak teraz... dalo sie?? dalo... ale zamrazanie trackow, dropy, zamulajace wskazniki, mielenie dyskiem... doprowadzalo mnie do szalu... teraz praca nad materialem nie dosc ze jest bezstresowa to i do tego przynajmniej o polowe wydajniejsza... w koncu mozna sie skupic na miksie a nie na tym zeby projket chcial sie w ogole odpalic...
(do autora tematu sluchaj) Takze sluchaj Zbyni... kup komputer w konfiguracji jaka Ci polecił... bedziesz nawet wiecej niz zadowolony... (no chyba ze tak jak ja trafisz na walniete podzespoly ale to osobna historia...)

ODPOWIEDZ