PC za 3000 zł

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
schmaletz
Posty: 180
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: schmaletz » niedziela 09 lis 2008, 18:10

...daj sobie spokoj - skladanie komputerow i konfigurowanie systemu do audio to zwykla bzdura
komputer ma liczyc sprawnie i to wszystko
a system ma tez sprawnie chodzic - nie wazne czy to audio gry czy co tam jeszcze
nie ma ani zadnych ustawien ani zadnych konfiguracji ktore by byly specjalnie do audio
///////////////////////////////

Pewnie się nie znam, ale chyba konfiguracja komputera do zastosowań audio różni się trochę od konfiguracji komputera do np. gier.
Te pierwsze nie muszą mieć np. wyżyłowanej grafiki,
a mile widziane jest np. dobre firewire (temat poruszany wielokrotnie na Forum, btw zewnętrznych kart muzycznych).

A kwestia izolacji akustycznej obudowy, cichych twardych dysków,
pasywnego chłodzenia....?

Domyślam się, że w wymienionym przez Ciebie Znaku mogę sobie
skonfigurować komputer z dużą dowolnością, ale właśnie dlatego, że
za bardzo nie siedzę w hardwarze - to ta swoboda nie wiele mi daje.

A czy ktoś sprowadził sobie z zagranicy komputer do audio?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » niedziela 09 lis 2008, 18:23

no i opisales roznice (sluszne) ale ktore nie maja zastosowania tylko w audio
nie kazdy potrzebuje wydajnej grafiki a niejeden nie majacy pojecia o muzyce chce miec cichy komputer
wszelkie optymalizacje z audio nie maja praktycznie nic wspolnego bo robi sie je dla poprawy wydajnosci systemu ktory nie wazne do czego bedzie sluzyl
jedynie ustawienie priorytetu dla sterownika asio ma cokolwiek wspolnego z tym tematem
firewire wykorzystuja tez np.kamerzysci - ale tu procz mozliwosci ewentualnej zmiany chipsetu tez nic wiecej nie zmienisz

a kupowanie specjalnego komputera do audio za gruba kase tez mija sie z celem bo tak naprawde dostaniesz zwykly komputer tylko poprawnie skonfigurowany

Awatar użytkownika
estbeatz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: estbeatz » niedziela 09 lis 2008, 21:30

A ja mam pytanie, czy jest budowanie komputera opartego na płycie serwerowej i wsadzania w tam dwóch Xeonów + np. 16 gb pamięci? Czy jakieś systemy w ogóle z tego skorzystają?

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Tureakh » poniedziałek 10 lis 2008, 00:17

...A ja mam pytanie, czy jest budowanie komputera opartego na płycie serwerowej i wsadzania w tam dwóch Xeonów + np. 16 gb pamięci? Czy jakieś systemy w ogóle z tego skorzystają?...
**********************
Niedawno zlozylem sobie kompa 2x Xeon e5345 na plycie intelowskiej server/workstation s5000XVN. Poki co zapoznaje sie i testuje i...szykuje watek na forum bo mam problemy;) Jest tez moj watek

http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?op=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=19092&forum=8

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Tureakh » poniedziałek 10 lis 2008, 00:19

I to juz blizej kwoty 3000 euro w wiekszosci przypadkow...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » poniedziałek 10 lis 2008, 09:26

nie ma sensu - genaralnie taki winserwer czy chocby xp sobie z tym radzi ale mu potrzebujemy szybkosci obliczen a nie duzej szybkosci calej platformy - serwery zajmuja sie innymi zdaniami anizeli zastosowanie czysto studyjne
pomijam koszta ktore sa naprawde nie male(a taki xeon nie jest wiele wydajniejszy od odpowiednika coreduo)
a z ramem jest jak jest - wciaz 3/4 programow nie jest w stanie wykorzystac nawet 2 giga a co dopiero 16.....
poki bedzie taka zamulka z przechodzeniem na 64 bity to ladowanie wiecej jak 4 giga to sprawa do powaznego zastanowienia

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » poniedziałek 10 lis 2008, 09:32

ps.zauwazam ze zaczyna sie w audio robic jak u producentow gier - zamiast zajac sie optymalizacja to sie napycha dziadostwa ile sie da i wiecznie brakuje mocy - jakosc 2 czy 4 lata temu kazdemu te marne kompy wystarczaly a teraz zaczyna sie zabawa w dwa czy 4 procki i inne cuda( w grach do takiego gownianego i duzo gorszego graficznie far cry 2 potrzeba lepszego sprzetu niz do crysis na ktorego kazdy psioczyl ze jest wymagajacy - a wyglada 10 razy lepiej niz wspomniany far cry 2)
trzeba troszke zluzowac bo taka pogon kompletnie do niczego nie prowadzi

Awatar użytkownika
SEBSON
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: SEBSON » poniedziałek 10 lis 2008, 10:22

Otóż to - to złoty post o mocnym nacisku na rozsądek od Zbyni. Ja mam takiego własnie kompa - Pentium 2.4 Ghz i 512ram na magistrali 333Mhz z RME HDSP na pokładzie.Śmiech na sali? Wiem...ale od tamtego czasu zamiast inwestować w komputer, kupiłem parę starych wtyczek które b.rzadko wysypują mi program.Pracuje na 48/24 bit i naprawdę - zanim jestem zmuszony zrobić wave'a z przeżarcia wydajności jest już bardzo ciasno od efektów pod instrumentami VST i RAMu wykorzystanego przez Battery 2.ALE ZA NIC NIE KUPIĘ NOWEGO KOMPA - mimo wszystko ta wydajność i komfort pracy,daje wciąż ogromne możliwości tego "instrumentarium"i niczym nie ograniczaja wyobraźni.Umiejętne podparcie zwykłego kompa - przyzwoitym instrumentem lub modułem brzmieniowym ze skrzydła hardware-midi da Wam dodatkowo wspaniały atut i lotność pracy.Naprawdę i wielki żal,że okres w którym pisano,wcale nie gorzej brzmiące oprogramowanie - umiejętnie gospodarujące zasobami minął,ustępując pola "renesansowi" przez małe r - w spektrum instr.VST i programów coraz to częściej "przezbrajanych" na nowe platformy obliczeniowe.Efekty są takie,że te próby i dostrajania rzucają i tak na kolana najwydajniejsze kompy a stabilność czasem woła o pomstę do nieba..To porównanie do świata gier to naprawdę b.trafny argument.Pamiętam jak wielu moich zanjomych chciało pograć w PRO EVOLUTION SOCCER 3,które zwalniało nawet na potężnych kartach graficznych jak na tamte czasy.Wszyscy kupili po wydajniejszej grafice za grube setki a 2 lata później ukazał się PES5,który chodziłby pięknie na ich starszej grafice...Także wiadomo za "co" i na jakiej latarni należałoby powieśić programistów o PES3... Warto raczej dążyć do instrumentarium stabilnego,a nie galaktycznie wydajnego.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 10 lis 2008, 10:36

Optymalizacja to jest coś, czego dziś już nikt nie robi. Bo trzeba szybko szybko szybko pchać produkt na rynek i sprzedawać sprzedawać sprzedawać. A do tego napędzać sprzedaż sprzedaż sprzedaż co chwilę nowych kompów.

Komputery są dziś 10 razy szybsze (zegarowo), mają 40 razy więcej pamięci i dyski 100 (!!!) razy większe niż 10 lat temu.

A czy mają chociażby 5 razy większe możliwości? Śmiem twierdzić że nawet nie 3 razy większe...


Awatar użytkownika
estbeatz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: estbeatz » poniedziałek 10 lis 2008, 12:55

Podpisują się pod tym co napisaliście wszystkimi rękami i nogami!

Zero optymalizacji, bo po co, jak można kupić wydajniejszy (wydajniejszy?) sprzęt...

Wychodzi na to, że najbardziej opłacalne jest teraz kupienie Core 2 duo ew. jakiegoś quada i góra 3-4gb ramu. A i tak się okazać może, że komputer się tym zadławi.

Sam pracuję na Celeron D 2,5ghz, 512 ram, windows xp i musze powiedzieć, że... DAJE RADE!. Tylko są sytuacje, że sesja mi się ścina (ale zwiększe trochę latencję i idzie pracować - mam e-mu 0404 PCI). Kupiłem go jakieś 2,5 - 3 lata temu za niewiele ponad 2 tysiące. Dopiero teraz zaczynam zauważać, że warto by było zrobić jakiś upgrade. Chyba po prostu skuszę się na Core 2 Duo + nowe kości pamięci. I na pewno wydam mniej niż 3000 złotych, a platforma będzie przyzwoita do potrzeb.

ODPOWIEDZ