PC za 3000 zł

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
akust1k
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 10 lis 2008, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: akust1k » poniedziałek 10 lis 2008, 20:00


Sorry ze podpinam sie pod temat ale mam pytanie, otoz ja sie bujam od 3 lat na tym i jeszcze daje rade ...
-Asus K8N (s.754,AGP,3 gniazda DDR bez duala) + Sempron 2800+ 64Bit(1600MHz~1760MHz)
-pamiec ddr 400 (2.5) 512 mb 16
-audigy 2 oem
-shure sm58

Dodam ze sprzetu uzywam praktycznie tylko do zgrywania wokali... jednak chyba nastal czas na zmiany.
Planuje zmienic karte na Juli, e-mu 0404, ewentualnie e-mu 1212, co mowicie, moj komp uciagnie czy srednio? patrzyłem na wymagania i kompatybilnosc wynika ze tak, choc sami wiecie jak jest.
Myslalem tez o mikrofonie, szczur pewnie pod e-mu zmieni jakosc, jednak pojemnik to pojemnik, i tu mam na mysli oktave mk319 (jednak nie mam miejsca na kabine, a ona strasznie czula wiec chyba musze sie z nia pozegnac, dodam ze mieszkam w bloku), z kolei mxl 2006 z opinii wynika ze srednio wypada, moze studio project b1?

Dzieki z gory za ewentualne rady
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: PC za 3000 zł

Post autor: fabian » wtorek 11 lis 2008, 08:16

ja tez nie polecam graf z pasywnym chlodzeniem - mialem gf7600gs od gigabyte na silent pipe i robil male zamieszanie temperaturowe w kompie.. ot taki maly, cholerny grzejniczek

lepiej jest kupic gfxa z dobrych chlodzeniem w ktorym bedzie mozna sterowac obrotami coolera, a jeszcze lepiej z automatyka rpm..
[addsig]
the Sun Personality

DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: DCG » wtorek 11 lis 2008, 09:08

I jeszcze pozostała kwestia Windowsa.
Czy przesiadać się z poczciwego XP prof. SP3 ?
A jak tak, to na co ?
Vista home edicion 64 bit ?

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 11 lis 2008, 10:17

...ja tez nie polecam graf z pasywnym chlodzeniem - mialem gf7600gs od gigabyte na silent pipe i robil male zamieszanie temperaturowe w kompie.. ot taki maly, cholerny grzejniczek
**********************

To może być problem tylko jeżeli grasz. (No albo jeżeli masz wadliwą kartę.)
Ja nie gram, używam wyłącznie pasywnie chłodzonych kart graficznych - i to nie demonów prędkości, bo po co mi skoro nie gram. Takie karty wcale się nie grzeją podczas eksploatacji.

Teraz mam właśnie Radeona X1650 od Gigabyte z Silentpipe i nie grzeje się za bardzo.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 11 lis 2008, 10:20

...I jeszcze pozostała kwestia Windowsa.
Czy przesiadać się z poczciwego XP prof. SP3 ?
A jak tak, to na co ?
Vista home edicion 64 bit ?...
**********************

Zawsze sobie trzeba zadać pytanie - po co się chcesz przesiadać? Czy w dotychczasowym systemie czegoś Ci brakuje albo coś źle działa?

Ja nadal siedzę na WinXP SP3. Póki co to mi wystarcza. Przede wszystkim jest stabilny jak skała. Jak wszystkie używane przeze mnie programy (no, przynajmniej większość) będzie dostępnych w wersji 64-bitowej, to będę mógł się zastanawiać.

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: PC za 3000 zł

Post autor: fabian » wtorek 11 lis 2008, 10:26

To może być problem tylko jeżeli grasz.
**********************
komputer jest uniwersalnym narzedziem.. az szkoda nie wykorzystac jego potencjalu..
nie wyznaje ideologii "komputer tylko do muzyki", wiec tez kartom chlodzonym pasywnie mowie skromne NIE..

[addsig]
the Sun Personality

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » wtorek 11 lis 2008, 10:35

ja gralem(i to bardzo duzo) na pasywnej - zero problemow - tkze z temperatura o ile jakies tam przewiewy w budzie sa - 100 stopni to norma dla wydjnych pasywnych kart ale pytanie jesli nie grasz to po co ci wydajna karta jak 7600gt?

a co do windowsa to wystarczy miec 4 giga ramu i warto inwestowac w 64 bity(o ile sie ta pamiec wykorzystuje a z racji ze gram co nie co to taki crysis wykorzysta spokojnie calosc) podobnie jak flstudio ze switczem na 3 giga(reszta dla systemu)
tego na 32 bitach nie zrobisz a i stracisz pol giga
za dwa lata dylematem to nie bedzie zadnym bo nie bedzie raczej komputerow z mniej jak 4 giga(chyba ze zabawki typu eee)

Awatar użytkownika
SEBSON
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: SEBSON » wtorek 11 lis 2008, 10:35

...To może być problem tylko jeżeli grasz.
**********************
komputer jest uniwersalnym narzedziem.. az szkoda nie wykorzystac jego potencjalu..
nie wyznaje ideologii "komputer tylko do muzyki", wiec tez kartom chlodzonym pasywnie mowie skromne NIE..

...
**********************
A co za problem postawić 2 systemy xp na osobnych partycjach i wpakować graficznego kolosa za "2 tauzeny" z którego korzystać będzie system do gier? A co za problem korzystać na drugim systemie z muzyką z używanej grafiki za 30-50zł - i tak dość wydajnej? Teraz takie pieniądze kchodzi używany Radeon9600XT.I wszystko w zależności od potrzeb wyłączyć w menadżerze urządzeń? Co to za problem?

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 11 lis 2008, 11:03

komputer jest uniwersalnym narzedziem.. az szkoda nie wykorzystac jego potencjalu..
nie wyznaje ideologii "komputer tylko do muzyki", wiec tez kartom chlodzonym pasywnie mowie skromne NIE..
**********************

Uwierz mi, naprawdę nie każdy gra.
Mój komputer nie jest tylko do muzyki, a mimo to w pełni wystarcza mi "zwykła karta graficzna".

Twoja porada jest naprawdę absurdalna. Do wszystkich innych zastosowań oprócz bardziej wymagających gier wystarcza dowolna, pasywnie chłodzona karta graficzna. A Ty namawiasz ludzi, żeby a) wydawali więcej kasy, b) fundowali sobie dodatkowy, zupełnie niepotrzebny hałas w komputerze. Po co?


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 11 lis 2008, 11:09

Oczywiście piszę tylko o przypadkach osób, które nie są zainteresowane grami. Jak ktoś gra, to hulaj dusza piekła nie ma

ODPOWIEDZ