PC za 3000 zł

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: DCG » sobota 08 lis 2008, 07:28

U mnie nie jest tak, że przesiadam się co 2 lata, dla widzimisie i ego. Komputer zostaje dofinansowany dla syna, czekał ponad rok, a obecnie tez nie jest źle, bo pracujemy na poczciwym P4 DELL-a z 1GB RAM, HD 200GB. Ale każdy przyzna, że przesiadka na QUAD-a i 4GB RAM-u i HD min.500GB, to w świecie audio krok milowy. Kwestią, jest co dobre, a czego unikać. Ja na przykład sparzyłem się na osławionej kiedys płycie A-BIT-a, która już do mnie nie wróciła z serwisu, a sklep dał ASUS-a. Natomiast z DELL-a jestem bardzo zadowolony, a jak go oglądałem, przy zmianie podzespołów (pamięći i dysku), to byłem zaskoczony pozytywnie, jak wszystko tam jest zorganizowane. Dotąd miałem styczność tylko ze składakami.
Patrząć na dyski to SAMSUNG nie jest już najcichszy, nowe WD green mają tyle samo dB szumu.
O płycie myślałem jakiegoś ASUS-a.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » sobota 08 lis 2008, 10:37

Ines wybralem a-data bo to jedne z najtanszych oferujacych dobra jakosci - akurat tym czy sa na micronie sie nie przejmowalem bo chodza na default tylko z niskimi opoznieniami - pamieci nie podkrecam bo nie mam po co - dalem tylko szyne 1600 na proca by synchro z ramem bylo i pieknie smiga - nie bije rekordow :) bo nie potrzebuje miec piekarnika w pokoju
mialem geil ultra ale bylem bardzo niezadowolony bo dwie poprzednie plyty nie mialy podbicia napiecia dla ramu a geil jak to geil ma problem z chodzeniem na standardowych ustawieniach niestety
moze te nowe lepiej ale ultra nie podpasowalo wogole
mozna brac inne ale ocz do tanich nie naleza a nie oferuja tez nic szczegolnego a kingston to dla mnie firma dziadostwo - mialem problemy i z pamieciami i kartami pamieci i pendive'ami(choc z 7 jeden sie ostal)

a wymiana kompa co dwa lata ma jak najwieksze uzasadnienie przedewszystkim ekonomiczne - sprzedaj nowego kompa za 4 lata - dostaniesz straszne grosze - a po dwoch jeszcze na nim calkiem dobrze wyjdziesz dokladajac grosze do nowego - i nie bedziesz mial klopotu ze sprzedaza....zreszta po 4 latach i tak ten komp bedzie trupem mimo ze do wielu rzeczy jeszcze bedzie sie nadawal - ale technika idzie do przodu - ja tam zlomu nie trzymam na darmo

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » sobota 08 lis 2008, 10:39

dcg ale wd green to straszne dziadostwo - mialem okazje bawic sie tymi wolnymi i zamulonymi dyskami - i jest naprawde niewiele cichszy od samsunga aduzo wolniejszy(choc tu tez trzeba uwazac ostatnio bo niby ta sama seria a sa spore roznice w transferach - z kolei seagate albo straszliwie terkocza albo sie grzeja - i tez zaleznie jak sie trafi w jednej serii - dziwne to to)

Awatar użytkownika
synt
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2006, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: synt » sobota 08 lis 2008, 13:15



a wymiana kompa co dwa lata ma jak najwieksze uzasadnienie przedewszystkim ekonomiczne - sprzedaj nowego kompa za 4 lata - dostaniesz straszne grosze - a po dwoch jeszcze na nim calkiem dobrze wyjdziesz dokladajac grosze do nowego
**********************

Fakt, to prawda . popelnilem błąd zostawiając swojego "truposza"
pozdrawiam
synt
Interesuję się elektroniką muzyczną. Projektuję i konstruuję proste syntezatory i przystawki modyfikujące dźwięk.

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Tasiorowski » sobota 08 lis 2008, 15:00

Nie polecam kart graficznych pasywnych bardzo się grzeją i przy letnich upałach mogą działać różnie… Dyski Samsunga są na ten czas bardzo przyzwoite.


**********************
Nie zgadzam się. Kupiłem Geforca 9600 GT z pasywym chłodzeniem rok temu ( bo i pogiercować sobie też lubię i potrzebowałem wyjśc na 2 monitory) Jak odpalę jakąś gierkę, co wyciska z tej karty 7 poty, to faktycznie się nagrzeje. Ale nie tak, żeby cały komp cierpiał, w środku jest przeważnie temp. ok 30 0C. Ale jak jest odpalone cokolwiek innego, co że tak powiem nie wyciska z karty maxymalnej mocy, jest chłodna i w ogóle nieodczuwalna. Moje spostrzeżenie jest takie - jak karta graf. to TYLKO z pasywnym chłodzeniem ( SILENTPIPE itp. )
[addsig]
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » sobota 08 lis 2008, 18:19

moje poprzednie gf7600 z pierwszym silentpipe mialo podczas grania prawie 100 stopni
jak ktos lubi pchac do obudowy lapy to niech uwaza bo mozna bardzo sie poparzyc - a taki 9600gt grzeje sie duzo bardziej ale dzieki dobremu chlodzeniu tez dobija tylko do 100 stopni
dobrze ze pasywne radeony to pomylka bo to by moglo chate spalic :)/czy tam studio......
ale generalnie jesli karta nie jest skopana przez projektanta to nie ma zadnych problemow procz wspomnianej temperatury

Awatar użytkownika
schmaletz
Posty: 180
Rejestracja: piątek 19 kwie 2002, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: schmaletz » sobota 08 lis 2008, 21:28

Jeśli mogę się podczepić do tematu....

Czy ktoś zna w Warszawie firmę, która składa "komputery do audio"?
A jeśli nie w Wawie to w Polsce?
A jeśli nie w Polsce to czy ktoś kupował za granicą przez internet?



Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » sobota 08 lis 2008, 21:34

daj sobie spokoj - skladanie komputerow i konfigurowanie systemu do audio to zwykla bzdura
komputer ma liczyc sprawnie i to wszystko
a system ma tez sprawnie chodzic - nie wazne czy to audio gry czy co tam jeszcze
nie ma ani zadnych ustawien ani zadnych konfiguracji ktore by byly specjalnie do audio

chcesz komputer to kup w znaku - zloza ci nawet

www.znak.pl

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: tox » niedziela 09 lis 2008, 03:44

w www.1komp.pl mają dobre ceny. Składają za free zestaw (trochę gorzej z dostępnością niektórych podzespołów - tutaj trzeba się na bieżąco pytać ). Ogólnie idzie się dogadać. Pozdr.
[addsig]

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC za 3000 zł

Post autor: Zbynia » niedziela 09 lis 2008, 10:49

widzisz tox bo zmienil sie u nas model handlu - ceny sa na bierzaco przeliczane z dolara w momencie sprzedazy sprzetu a dostepnosc zalezy czy dystrybutor ma na stanie
w sumie jak sie kiedys nabijalismy z firm ktore maja oferte i nic na stanie
w sumie ok ale ceny potrafia skakac jak glupie - kupilem laptopa ktory w 3 dni podrozal o 500 zeta :) bo dolar skoczyl

ODPOWIEDZ