Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: ukaef » niedziela 14 gru 2008, 16:05

Mam taki problem, że przy podłączeniu:

MPC MIDI out -> SB LIVE MIDI IN
MPC MIDI in -> SB LIVE MIDI OUT

komputer w ogóle nie odczytuje komunikatów MIDI z samplera
ale jak podłącze sprzęt tak:

MPC MIDI out -> E-MU MIDI Controller (stary, złomiasty kontroler) -> SB LIVE MIDI in

wszystko gra... czego to może być przyczyna?
dodam, że jakiś czas temu pracując w audition 3.0 z podpiętym reasonem przez rewire podłączyłem MPC i działało.

Problem nie tkwi na bank w ustawieniach MPC ani w ustawieniach w Softcie w kompie.
:)

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: kami » niedziela 14 gru 2008, 17:04

...Mam taki problem, że przy podłączeniu:

MPC MIDI out -> SB LIVE MIDI IN
MPC MIDI in -> SB LIVE MIDI OUT

komputer w ogóle nie odczytuje komunikatów MIDI z samplera
ale jak podłącze sprzęt tak:

MPC MIDI out -> E-MU MIDI Controller (stary, złomiasty kontroler) -> SB LIVE MIDI in

wszystko gra... czego to może być przyczyna?
dodam, że jakiś czas temu pracując w audition 3.0 z podpiętym reasonem przez rewire podłączyłem MPC i działało.

Problem nie tkwi na bank w ustawieniach MPC ani w ustawieniach w Softcie w kompie....
**********************
HEY,,nie pamietam juz, ale sb.live nie wysyła kom.midi
podłącz MPC-OUT/ SB. IN
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: ukaef » poniedziałek 15 gru 2008, 17:33

......Mam taki problem, że przy podłączeniu:

MPC MIDI out -> SB LIVE MIDI IN
MPC MIDI in -> SB LIVE MIDI OUT

komputer w ogóle nie odczytuje komunikatów MIDI z samplera
ale jak podłącze sprzęt tak:

MPC MIDI out -> E-MU MIDI Controller (stary, złomiasty kontroler) -> SB LIVE MIDI in

wszystko gra... czego to może być przyczyna?
dodam, że jakiś czas temu pracując w audition 3.0 z podpiętym reasonem przez rewire podłączyłem MPC i działało.

Problem nie tkwi na bank w ustawieniach MPC ani w ustawieniach w Softcie w kompie....
**********************
HEY,,nie pamietam juz, ale sb.live nie wysyła kom.midi
podłącz MPC-OUT/ SB. IN ...
**********************

Znaczy się, żebym nie podłączał wyjścia z kompa do wejścia w MPC? Już tak próbowałem, nie działa dalej...
:)

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: preceli » poniedziałek 15 gru 2008, 17:45

..Znaczy się, żebym nie podłączał wyjścia z kompa do wejścia w MPC? Już tak próbowałem, nie działa dalej...

Znaczy się wyp... nij tę "kartę" wreszcie ze swego kompa, wraz z przydatkami. Komp będzie Ci wdzięczny nad wyraz!
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: DJOZD » wtorek 16 gru 2008, 09:05

Najpierw załatw inny kabel midi, bo podejrzewam ze uzywasz tego do portu joystickowego. A byly rozne typy nie kazdy dziala.
Same komunikaty powinno byc widac bez ustawiania kanałów. Ale upewnij ze ustawiles poprawnie device'y w programie. I sam port midi jest poprawnie zainstalowany.

A potem wywal tą karte i kup jakis porządny interfejs z midi, lub sam interfejs midi na USB. Na pewno wszytsko zadziala.



Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: ukaef » piątek 19 gru 2008, 02:05

Nie mam pieniędzy :(
Uzbieram sobie w końcu na interfejs, już się rozmażyłem nad konnekt6 ale długa droga w odkładaniu przede mną. Póki co pałuję się z tym starym syfem.

Łącze się przez gameport.

Nie rozumiem tylko dlaczego działa z E-MU, nie działa z AKAI... :(
Podłączyłem w reasonie jak ma być na bank, sprawdzałem na MIDI Display i też nic.
:)

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: DJOZD » piątek 19 gru 2008, 07:27

...Nie mam pieniędzy :(
Uzbieram sobie w końcu na interfejs, już się rozmażyłem nad konnekt6 ale długa droga w odkładaniu przede mną. Póki co pałuję się z tym starym syfem.

Łącze się przez gameport.

Nie rozumiem tylko dlaczego działa z E-MU, nie działa z AKAI... :(
Podłączyłem w reasonie jak ma być na bank, sprawdzałem na MIDI Display i też nic....
**********************
Swego czasu dawno temu próbowalem wiele kabli do tzw. portu dżojstikowego. Nie robilem wnikliwych testów, bo nie mialem na to czasu, I co sie okazało. Że jedne kable dzialały swietnie z keybordami CASIO a z Rolandami juz nie. Z kolei te które zadziałały z Rolandami, działay z CASIO. Nie chcuialo mi sie rozbierac tych kabli, ale być moze to kwestia połączen. Bo nie sądze ze chodzi o kontroler midi. poszukaj w necie podobny kabel schmat i porównaj połaczenia.

Ale w alternatywie cos wrodzaju MIDI Sport to bedzie najlepsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: ast » piątek 19 gru 2008, 07:46

......Nie mam pieniędzy :(
Uzbieram sobie w końcu na interfejs, już się rozmażyłem nad konnekt6 ale długa droga w odkładaniu przede mną. Póki co pałuję się z tym starym syfem.

Łącze się przez gameport.

Nie rozumiem tylko dlaczego działa z E-MU, nie działa z AKAI... :(
Podłączyłem w reasonie jak ma być na bank, sprawdzałem na MIDI Display i też nic....
**********************
Swego czasu dawno temu próbowalem wiele kabli do tzw. portu dżojstikowego. Nie robilem wnikliwych testów, bo nie mialem na to czasu, I co sie okazało. Że jedne kable dzialały swietnie z keybordami CASIO a z Rolandami juz nie. Z kolei te które zadziałały z Rolandami, działay z CASIO. Nie chcuialo mi sie rozbierac tych kabli, ale być moze to kwestia połączen. Bo nie sądze ze chodzi o kontroler midi. poszukaj w necie podobny kabel schmat i porównaj połaczenia.

Ale w alternatywie cos wrodzaju MIDI Sport to bedzie najlepsze rozwiązanie. ...
**********************
Nie tyle połączeń, co właściwości elektrycznych tej "przejściówki" i interfejsów w instrumentach... Może jakieś badziewne transoptory albo dziwne wartości rezystorów, i jeden instrument był w stanie takie wejście wysterować a inny nie...
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Akai MPC500 i SB Live! - problem z MIDI

Post autor: DJOZD » piątek 19 gru 2008, 09:11


Nie tyle połączeń, co właściwości elektrycznych tej "przejściówki" i interfejsów w instrumentach... Może jakieś badziewne transoptory albo dziwne wartości rezystorów, i jeden instrument był w stanie takie wejście wysterować a inny nie......
**********************
Dokładnie, przy takich badziewiach kazdy element moze rozstric calosc układu.

ODPOWIEDZ