Maya 44e - znów kłopot

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Maya 44e - znów kłopot

Post autor: lukashhh1 » poniedziałek 15 cze 2009, 00:01

witajcie, w prawdzie udało mi sie w koncu zainstalowac ten sterownik do Maya... nawet ESI wypuściło nowa wersję tego stera...
ale jak uruchomie DAW, to od czasu do czasu pojawiaja mi sie trzaski w słuchawkach ( tzn na wyjsciu z MAYA ), nie pomaga wyłaczenie sieciówki... czasami przez chwile jest dobrze ( np jak odpali sie jakas inna aplikacja ) ale pochwili problem wraca... ale co ciekawe... zauwazyłem ze te trzaski pojawiaja sie w momencie pojawienia sie i zaniknięcia sygnału audio ( np jak wcisne klawisz klawiatury to jest ciche Klik i jak puszcze... ale jak wydłużę Release, to klik jest dopiero w momencie gdzu dźwięk całkowicie ucichnie...). I np zauważyłem, ze np jak odpale Vanguard VSTi, to kliki pojawiaja sie po zaniku sygnału z wtyczki ( i np powtarzaja sie w cykl powtórzen efektu delay w tej wtyczce... o co chodzi...? )Takie same kliki pojawiaja sie jak odpalę zwykły foobar ( czy inny... odtwarzacza mp3 ), tzn w momencie rozpoczecia i zakonczenia odtwarzania utworu oraz wtedy, kiedy np przestawiam głośnosc w foobarze z minimiu do jakiejs wartosci i z powrotem... Wg mnie to wina sterownika audio - asio... IRQ karta ma swoje własne, wprawdzie współdzieli je ze sterownikiem karty sieciowej zintegrowaniej ( no własnie dlaczego w ogóle sieciówka miesza sie do portów PCI-E??? ), ale sieciówke wyłaczam i IRQ sie zwalnia...
Skąd pojawiaja sie takie trzaski? czy powodem jest zbyt niska latencja, ustawiona na 64 próbki? czy pamięc RAM moze miec wpływ na te trzaski? Komp raczej dobry: Pentium D 3 GHz, 3 GB RAM 1 GB + 2 GB DDR2 ( czy jezeli jedna z par jest taktowana na 667, a druga na 800 MHz to moze to jest przyczyna, a moze chodzi o parametr CL? ), 2 dyski Seagate 7200.12 500 GB, swieży system XP SP3, ABLETON Live 7...
Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

melwin
Posty: 12
Rejestracja: sobota 17 lut 2007, 00:00

Re: Maya 44e - znów kłopot

Post autor: melwin » poniedziałek 15 cze 2009, 01:42

kiedys mialem ten sam klopot z juli@ą na xp , od roku jestem szczesliwym uzytkownikiem visty i zapomnialem o takich problemach !
...
**********************

Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Re: Maya 44e - znów kłopot

Post autor: lukashhh1 » poniedziałek 15 cze 2009, 10:05

...kiedys mialem ten sam klopot z juli@ą na xp , od roku jestem szczesliwym uzytkownikiem visty i zapomnialem o takich problemach !
...
**********************
...
**********************
A czy możesz opisac objawy jakie miałeś??? czy były mniej więcej takie same i w takich samych sytuacjach???
A jaka wersję Visty masz???
Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Maya 44e - znów kłopot

Post autor: Soundscape » poniedziałek 15 cze 2009, 21:41

A czy możesz opisac objawy jakie miałeś??? czy były mniej więcej takie same i w takich samych sytuacjach???
A jaka wersję Visty masz???
...
**********************

Powiem szczerze - Na Twoim miejscu już bym dawno pozbył się tej karty. Nie miał bym tyle cierpliwości do tych problemów.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kilu1100
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 00:00

Re: Maya 44e - znów kłopot

Post autor: kilu1100 » wtorek 16 cze 2009, 00:51

Jak widze to masz wielkie problemy z ta karta nie wiem dlaczego ja bym ja odeslal i niech przysylaja nowa. Ja rowniez ostatnia ja zakupilem i powiem ze troszke sie balem po tych twoich problemach ale zaryzykowalem. I jak narazie chodzi bez problemu mam jeszcze E-mu 1212m w jednym kompie i nie ma zadnego problema :) po drugie jak narazie wydaje mnie sie ze chodzi lepiej od tej emu. takie moje zdanie. Co do twojego problemu to hmm moze jest jakis konflikt. Probowales montowac ja do innego kompa ?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Maya 44e - znów kłopot

Post autor: Zbynia » wtorek 16 cze 2009, 10:12

czy to vista czy xp nie ma roznicy(wiecej problemow mozna by sie spodziewac przy viscie)

wiesz co lukaash sprawdź S.M.A.R.T dysków - seagate to straszny syf ostatnio więc wcale bym się nie zdziwił jakby miał bady
sprawdź też logi systemowe windows(mój kompiuter->prawym myszki->zarządzaj->dzienniki i alerty)
wybitnie coś jest nie tak i mimo że ta karta jest słaba to wręcz niemożliwe by powodowała aż takie problemy skoro byle integra w takim wypadku jak twój radzi sobie lepiej....

Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Re: Maya 44e - znów kłopot

Post autor: lukashhh1 » wtorek 16 cze 2009, 16:42

...czy to vista czy xp nie ma roznicy(wiecej problemow mozna by sie spodziewac przy viscie)

wiesz co lukaash sprawdź S.M.A.R.T dysków - seagate to straszny syf ostatnio więc wcale bym się nie zdziwił jakby miał bady
sprawdź też logi systemowe windows(mój kompiuter->prawym myszki->zarządzaj->dzienniki i alerty)
wybitnie coś jest nie tak i mimo że ta karta jest słaba to wręcz niemożliwe by powodowała aż takie problemy skoro byle integra w takim wypadku jak twój radzi sobie lepiej.......
**********************

OK Zbynia a jak tym SMARTem to sprawdzic? to sie instaluje czy jak? a tak z ciekawosci zapytam czemu uwazasz ze karta jes słaba?jest gorsza od Julii??
Czy w logach systemowych moze byc widoczny jakis błąd?
sprawdze to.
awarię dysków odrzucam, bo na starym dysku było to samo...
mam podejrzenia ze moze miec to związek z nietolerancja mojej płyty głównej albo z RAm-em... sam nie wiem juz!?
Ok Zbynia to podpowiedz mi jak te dyski twarde sprawdzic.
dzieki i pozdrawiam

Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.


Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Re: Maya 44e - znów kłopot

Post autor: lukashhh1 » wtorek 16 cze 2009, 19:51

...http://www.idg.pl/news/64863/Ustawienia.BIOS.HDD.S.M.A.R.T.Capability.html
...
**********************
Dzi ekuje koledze za pomoc i pozdrawiam...
Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

ODPOWIEDZ