Nowy dysk dla bibliotek sampli - jaki?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Re: Nowy dysk dla bibliotek sampli - jaki?

Post autor: mastyk » czwartek 04 mar 2010, 10:59

polecam dysk SSD na małe VST + najważniejsze biblioteki sampli - czas dostępu (a więc według mnie bardzo ważny parametr) - na poziomach niewyobrażalnych dla HDD, a do tego normalny HDD na resztę softu


obecnie w rozsądnej cenie (w stosunku do jakości) można kupić szybkie Samsungi 256GB - po około 1200 złotych na allegro. transfer oczywiście też 3-4 razy większy niż HDD i kompletna cisza. praca z takim dyskiej - poezja - naprawdę zupełnie inny komfort pracy.


 


m.


Awatar użytkownika
edneysis
Posty: 245
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 00:00

Re: Nowy dysk dla bibliotek sampli - jaki?

Post autor: edneysis » wtorek 19 lip 2011, 03:41

wiecie moze czy cos sie zmienilo z dyskami czy nadal caviar black to najlepsza opcje do bibliotek ?

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Nowy dysk dla bibliotek sampli - jaki?

Post autor: AkselPL » wtorek 19 lip 2011, 08:02

Najlepsza opcja to ssd, ale na to trzeba mieć fundusz;)


Ja korzystam z 3 dysków z tego 2x1tb samsung na sata 3 i jeden seagate 640 na usb 3.0.


Nie zauważyłem aby był problem z zbyt niską prędkością nawet podczas korzystania z wielu sampli o dużym rozmiarze


Dodatkowo płyta główna ma coś co sie zwie XHD niby to coś ma popawiać pracę dysku.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Nowy dysk dla bibliotek sampli - jaki?

Post autor: Zbynia » piątek 22 lip 2011, 23:33

Niestety nie zawsze - pod wzgledem prędkości dostepu do danych jak i transferów jest rewelacyjnie...ale dochodzi taki parametr jak IOPS czyli ilośc operacji w danym czasie - a tu już tak różowo nie jest a może miec to kluczowe znaczenie przy setkach malutkich sampelków


Nie kazdy SSD okaze się tu lepszy od zwykłego dysku


 


ps.sporo słyszałem ze nowe WD sie sypią....


ODPOWIEDZ