Problem z IRQ

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Problem z IRQ

Post autor: AkselPL » środa 21 kwie 2010, 10:21

Witam
Mam problem z kartą X-Fi Elite PRO którą kupiłem pare dni temu. Komputer stał się bardzo niestabilny, na każdych sterownikach. Posiadam Windows 7 64-bit i sterowniki Daniek K. Płyta główna to Gigabyte 790xta. Napisałem do supportu Creativa i po przesłaniu im msinfo dostałem taką odpowiedź:
"Dziekujemy za kontakt z Creative Labs.

Karta dzieli adres z kontolerem mostku
Adres pamięci 0xD8000000-0xDBFFFFFF Creative SB X-Fi
Adres pamięci 0xD8000000-0xDBFFFFFF Kontroler magistrali PCI procesora komunikacji We/Wy ATI

Dodostkowo same mostki Pci-Pci maja ten sam IRQ co karta graficzna, kontroler dyskow sata i kontroler usb.

IRQ 18 Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI
IRQ 18 GIGABYTE GBB36X Controller
IRQ 18 Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB
IRQ 18 Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB
IRQ 18 Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI
IRQ 18 NVIDIA GeForce GTS 250
IRQ 18 Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI
IRQ 18 Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB

Zrodlem zaklucen moga byc i jedne i drugie.
"

Moje pytanie co ja mam z tym zrobić? Creative napisał że nic nie może więcej zrobić, to mam teraz pisać do gigabyte w tej sprawie czy co ?!

Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Problem z IRQ

Post autor: grembo » środa 21 kwie 2010, 14:50

nie wiem ile masz magistral
sproboj karte przelozyc w fizycznie inne gniazdo jesli masz wolne jakies i sprawdzaj w menedzerze urzadzen gdzie sie zglasza - na jakim IRQ - az sie zglosi na jakims wolnym
w Bios wylacz fizycznie wszystkie rzeczy ktorych nie uzywasz (ja mam wylaczony wbudowany kontroler firewire, karte sieciowax2, jeden kontoler USB)

jak to nie pomoze - to mogila - bo samemu IRQ zmieniac ( z tego co wiem) nie mozna

W tych sprawach najsprawniejszy jest chyba Zbynia na tym forum

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Problem z IRQ

Post autor: Groover » środa 21 kwie 2010, 17:53

...nie wiem ile masz magistral
sproboj karte przelozyc w fizycznie inne gniazdo jesli masz wolne jakies i sprawdzaj w menedzerze urzadzen gdzie sie zglasza - na jakim IRQ - az sie zglosi na jakims wolnym
w Bios wylacz fizycznie wszystkie rzeczy ktorych nie uzywasz (ja mam wylaczony wbudowany kontroler firewire, karte sieciowax2, jeden kontoler USB)

jak to nie pomoze - to mogila - bo samemu IRQ zmieniac ( z tego co wiem) nie mozna

można wymusić w BIOSie konkretne przerwanie dla konkretnej szyny PCI. Ale wyłączenie wszelkich zintegrowanych elementów jak zbędne porty (żadko kiedy potrzebnych jest przykładowo 8 portów USB), zintegrowana karta dźwiękowa i przełożenie karty dźwiękowej do innego slotu powinno pomóc.


Pozdro


Groover

nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Problem z IRQ

Post autor: AkselPL » środa 21 kwie 2010, 19:17

...więc po pierwsze:
Przełożenie będzie trudne, bo wtedy między kartą muzyczną a wentylem grafiki(zajmuje 2.5 slota) będzie przestrzeń rzędu 2mm;/ Nie wiem czy nie zajadę wiatraka nie wspominając już o efektywności pobierania powietrza i świście.
Po drugie: Wyłączyłem esate, firewire, muzyke, nie mogę wyłączać pojedynczo usb'ków. Mam jeszcze do wyłączenia usb 3.0 i sataIII z tym że te porty mają lekką zwiększoną przepustowość dla usb 2.0 i sataII i mam pod nie podpięte analogicznie pena jako readyboost i wireless klawe z myszką oraz dysk. Mógłbym wyłączyć praktycznie 6 pozostałych portów ale na pewno nie w biosie. Mam również pozostałe 7 Sata ale z tym się chyba nic nie da zrobić.
Po trzecie, jak na złość w jednym z najbardziej szczegółowych biosów do kręcenia kompa zabrakło jakichkolwiek opcji dot. PCI, do pcie jest pełno opcji !!
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ