Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Nivaya
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lis 2008, 00:00

Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: Nivaya » piątek 18 lut 2011, 20:03

Witajcie,


muszę w najbliższym czasie zmienić zasilacz w komputerze gdyż stary nie wyrabia nowego zestawu - i5 750, 8 GB, 2TB + w przyszłości grafa.


Z racji na to że ostanio dość mocno słyszę szumy na swojej dzwiękówce (Edirol FA66 FireWire) tylko utwierdzam się w sensie zakupu. Teraz pytanie, jaki jest wg. was najlepszy zasilacz do studia, chodzi mi o stabilność napięcia i niskie szumy.


 


Pozdrawiam


Arek


 


 


PS> Zasilacz nie musi byc super extra mega cichy bo nie będzie przy nim nic nagrywane, ale jednak fajnie by było by nie udwał odkurzacza.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: DJOZD » sobota 19 lut 2011, 08:56

Przedewszystkim zasilacz o współczynniku skutecznosci 80+. Mniej ciepla sie wytwarza dzieki czemu musi być mniej chlodzony. Druga sprawa, jezeli masz złe chlodznie obodowy komutera zasilacz bedzie musial nadrabiać te braki przez co zwiększy poziom oborotów. Musisz miec dobre chlodzenie wszytskich kompomentów ponieważ nie ma sensu kupować super zasilacza ktory bedzie podgrzewany przez CPU np.


Od siebie mogę polecic taki zasilacz ktory sam uzywam -  Chieftec APS-750C. Wogole cała seria APS - dobierasz w zależnosci od mocy. Ja wole miec zapas, dzieki czemu mnie sie grzeje.


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: Kyle » sobota 19 lut 2011, 10:25


Od siebie mogę polecic taki zasilacz ktory sam uzywam -  Chieftec APS-750C. Wogole cała seria APS - dobierasz w zależnosci od mocy. Ja wole miec zapas, dzieki czemu mnie sie grzeje....
 


 


Zasilacz najmniej się grzeje, kiedy pracuje w najbardziej "efektywynym" zakresie pracy (skuteczność o której wspominałeś nie jest stała, i jest niższa w okolicach min. i max. deklarowanej mocy).


 


Jeśli nie masz jakiegoś super wykręconego sprzętu z prądożernymi kartami graficznymi do nie dokonałeś optymalnego wyboru ;) Ogólnie nie słyszałem by zasilacze Chieftec były na dzień dzisiejszy jakoś specjalnie dobre.


 


http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/SP597_CHIEFTEC_APS-750C_ATX12V_750W_Report.pdf


 


... jak widzisz wysoką sprawność osiąga gdzieś w okolicach 50% (86,2% sprawnosci) ... a to oznacza że Toje bebechy musiały by pobierać aż 375W.


 


Ja osobiście myślę nad:


http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/BE%20QUIET_BQT%20E8-CM-480W_ECOS%202279_480W_Report.pdf


 


Ma sprawność 88,7% przy 240W mocy oddawanej - to mam przynajmniej szansę przy max obciążeniu wykorzystać, a jeśli chodzi o ciszę to ten model wypada bardzo dobrze z pomiarów które widziałem (zobaczymy jak w praktyce).


 


Jeśli ktoś szuka zasilacza o tak wielkiej mocy jak 750W to warto kupić model z certyfikatem gold (ponad 90% sprawności potrafi cośtakiego mieć):


http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/CORSAIR_CMPSU-750AX_ECOS%202186_750W_Report.pdf


 


... tylko z drugiej strony po co do normalnego PC (z wydajną kartą graficznąi procesorem) zasilacz o mocy 750W. ... taki zasilacz to raczej dla tych co bardzo mocno kręcą i mają po dwie karty graficzne.


 


A teraz weźmy pod uwagę do czego Wy używacie PC ... "montarz" audio ... czyli karta graficzna może być "prawie niepobierająca energii" ;) ... zasilacz o mocy 400W to będzie aż nadto (np. do procesora Sandy Bridge i7 2600).


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: Kyle » sobota 19 lut 2011, 10:29

Zwróć uwagę jak w tym chieftec spada sprawnosć przy niższych mocach ... a przy poborze ~100W będziesz pracował na dolnym krańcu.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: DJOZD » sobota 19 lut 2011, 10:48

...
Zwróć uwagę jak w tym chieftec spada sprawnosć przy niższych mocach ... a przy poborze ~100W będziesz pracował na dolnym krańcu....
 


 


Zgadza się. Ale akurat moj komputer w szczycie pociąga ponad ok 500W (zgadza sie, jest karta graficzna), nie chcialem brac na styk. W zależności od zastosowania. Ztad moj wybór.  Natomiast mierząc hałas jaki generuje zauwazylem że jest on na bardzo niskim poziomie, dziala ciszej niż dyski twarde. Nie upieram sie ze moj zasilacz jest  najlepszym wyborem, ale chcialem zwrocic uwage tylko ze to coś co powinno daj pewne pole możliwosci konfiguracji komputera. A 80+ zakładam jako przynajmniej obowiązkowe, jezeli mowimy o lepszych zasilaczach (tansze tez chwala się certyfikatem 80+ tyle ze nie zawsze pokrywa sie to z prawdą w praktyce).  Kolega musi sobie dopasować moc do obciązenie komputera.   Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z tego modelu (dodając jeszcze mnogość połączen, modulowa konfiguracja okablowania). 


Nie da sie ukryć ze oferta zawodowych zasilaczy jest dość duza, ale trzeba tez sporo za nie zaplacic. Nie ma z byt wielu dobrych tanich zasilaczy.  


 


Nivaya
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lis 2008, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: Nivaya » sobota 19 lut 2011, 10:51

Nigdy w życiu nie kupię Chiefteca, to są zasilacze pokroju "czarnej listy" i są dobre na początek.

Be quiet! Straight Power CM E7-CM-480W, dobra cena 325zł, ale ciutkę za słaby, jakby miał z 650W w tej cenie to bym wziął.

O Serii AX Corsaira wiadomo nie od dziś że są najlepsze, szkoda tylko że cena trochę duża >550zł.

A co myślicie o seasonic'kach?

Nivaya
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lis 2008, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: Nivaya » sobota 19 lut 2011, 10:53

Lub o serii Corsair HX?

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: Kyle » sobota 19 lut 2011, 11:00

Zgadza się. Ale akurat moj komputer w szczycie pociąga ponad ok 500W (zgadza sie, jest karta graficzna),

Sprawdzałeś watomierzem? ... bo 500W to na prawdę wielka moc ... chyba że masz hi-end kartę po OC i i7 950 po OC to jest to osiągalne ;)

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: DJOZD » sobota 19 lut 2011, 12:18

...
Sprawdzałeś watomierzem? ... bo 500W to na prawdę wielka moc ... chyba że masz hi-end kartę po OC i i7 950 po OC to jest to osiągalne ;)...



Dzieki za linki do tej strony. Wynika znich tyle że Be quiet! jest ciut bardziej efektywny. Jest to tez konstrukcja nowsza. Co do poboru mocy, mierzylem miernikiem poboru mocy ustwionym tak by wskazywal WAT'y.

Nivaya - skąd ten pomysł zakwalifikowania Chiefteca APS do zasilaczy czarnej listy? Jakies dowody?

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Najlepszy zasilacz dla komputera w studiu

Post autor: DJOZD » sobota 19 lut 2011, 12:30

Nawiasem mowiąc mam tego APSa juz 3 rok, ekspoatoany na max. Wzasadzie przy jakichkolwiek modernizacjach spelniał wszytskie wymagania. Zero awarii, zero problemów. Nie spieram sie ze w tej cenie nie wymyslono lepszej konstrukcji. Brałem kiedys rowniez pod uwagę be quiet! ale tak wyszlo ze w tym czasie nikt go nie miał. Krótwko mowiąc nie żałuej kupna APS'a i w moim przypadku bajki o czarnych listach można sobie darować (nie bierzemy wogóle pod uwage serii GPS).  Swoja droga chcesz kupić hi-endowy zasilacz w cenie ok 350zł. Mozesz wsumie kupic co najwyzej optymalny co do ceny.  be quiet! wydaje się robić bardzo dobre konstrukcje w tym zakresie cenowym.


ODPOWIEDZ