Zalman NC2500 vs. Focusrite Saffire 6 USB - jeden do zera

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Zalman NC2500 vs. Focusrite Saffire 6 USB - jeden do zera

Post autor: psysutra » piątek 08 lip 2011, 18:55

Witam,


Licząc na to, że wreszcie za jednym zamachem rozwiążę problem niedoboru portów USB (2-o zgrozo) oraz problem chłodzenia za jednym zamachem w moim lapku, postanowiłem sobie sprawić taką oto podkładkę:

http://www.hotfix.pl/zalman-zm-nc2500-plus-jak-zwykle-efektowna-i-efektywna-n3713.htm

Zadowolony rozpakowałem podłączyłem... iiiiiii... Lipa... :( Wpięty interfejs (Focusrite Saffire 6 USB 1.1) w ogóle nie jest wykrywany przez system- pali się zielona dioda świadcząca o połączeniu z komputerem, jednakże żaden program (Winamp czy DAW) nie wykrywa obecności tego sprzętu. Nie mam pojęcia co może być przyczyną- wpięta mycha i kontroler (iCon iControls) działają bez zarzutu- czy może być to wina zbyt małej mocy dostarczanej do podkładki?

Dodam, że ten Zalmanik z racji swojej obfitości w funkcjach zabiera mi dwa porty USB (kabel Y).

Czy z tego wynika, że potrzebuję zewnętrznego zasilacza czy coś z samą podkładką jest nie w porządku?


Bo tak czy siak jestem zmuszony do ciągłego korzystania z pięcioletniego zewnętrznego hubu USB 1.1


:(

Stay Psychedelic People!

ODPOWIEDZ