Hackintosh dla Logic'a

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Marc.De.Marx » wtorek 01 lis 2011, 00:50

Witam.

Uzywam Macbooka pro dla logica lecz chcialbym zakupic takze komputer stacjonarny. Zastanawiam się nad Hackintoshem. Taki komputer o parametrach lepszych od oryginalnego Maca jest nawet bardziej wydajny i tanszy o 2/3. Na forum OSX86 jest paru speców ktorzy przerabiaja pecety tak ze mozna normalnie odpalic Liona i tym samym Logica. Podobno wszystko dziala rewelacyjnie jak w prawdziwiym Macu. Moze ktos posiada z was taki sprzet i moze potwierdzic czy Logic chodzi bez problemu i caly osprzet ktory jest do niego jest podlaczony jak karty , miksery itp..

Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: ZgibniewZiobor » wtorek 01 lis 2011, 11:02

...Witam.

Uzywam Macbooka pro dla logica lecz chcialbym zakupic takze komputer stacjonarny. Zastanawiam się nad Hackintoshem. Taki komputer o parametrach lepszych od oryginalnego Maca jest nawet bardziej wydajny i tanszy o 2/3. Na forum OSX86 jest paru speców ktorzy przerabiaja pecety tak ze mozna normalnie odpalic Liona i tym samym Logica. Podobno wszystko dziala rewelacyjnie jak w prawdziwiym Macu. Moze ktos posiada z was taki sprzet i moze potwierdzic czy Logic chodzi bez problemu i caly osprzet ktory jest do niego jest podlaczony jak karty , miksery itp.....
.......................................................................................................................................
Z tego co wiem z Lionem już się zaczynają problemy nawet na Applach ale do Leo Snow jest elegancko. Stacjonarka to najlepsze wyjście dla Haca. Może nie tak ładną...ale kasy zostanie ci mnóstwo. Kup właściwe podzespoły a będziesz miał mega wydajną maszynkę za małą kasę! Wpisz wgooglach hackintosch i zaraz wyświetlą ci się odpowiednie fora.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: yaniki » wtorek 01 lis 2011, 11:16

Szczerze mówiąc nie wiem, czy w epoce dystrybucji oprogramowania przez AppStore używanie rozwiązań w rodzaju Hackintosha ma sens (pomijam tu wszystkie inne kwestie poza funkcjonalnością i ekonomią): będziesz skazany na starsze oprogramowanie, ewentualny update i tak będzie się wiązał z zakupem apple'owskiego sprzętu.

Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Marc.De.Marx » wtorek 01 lis 2011, 14:35

...Szczerze mówiąc nie wiem, czy w epoce dystrybucji oprogramowania przez AppStore używanie rozwiązań w rodzaju Hackintosha ma sens (pomijam tu wszystkie inne kwestie poza funkcjonalnością i ekonomią): będziesz skazany na starsze oprogramowanie, ewentualny update i tak będzie się wiązał z zakupem apple'owskiego sprzętu.... 


 


 


Przeciez Logic ktory jest produktem apple ani inne instrumenty roznych firm do produkcji muzyki nie sa rozprowadzane przez appstore, wiec co ma do rzeczy. 


Taki hackintosh to obecnie 1/3 ceny oryginalnego maca , jestem ciekawy czy ktos uzywa takiego rozwiązania i jak sie technicznie spisuje taki sprzet.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Zbynia » wtorek 01 lis 2011, 18:34

1/3 powiadasz?to zobacz ile kosztują procesory użyte w makach i pamięci RAM ecc bo tam byle co nie siedzi


Owszem można taniej ale przedewszystkim na pirackim systemie - to tak jakbyś zachwalał kupno peceta i ściągnięcie windowsa i reszty softów z netu


 




Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: JacekH » wtorek 01 lis 2011, 20:51

Owszem można taniej ale przedewszystkim na pirackim systemie - to tak jakbyś zachwalał kupno peceta i ściągnięcie windowsa i reszty softów z netu


 


Dlaczego zakładasz, że na pirackim systemie? Przecież MacOS można kupić...


 


Jacek


MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: MEGafon » wtorek 01 lis 2011, 22:10

...Owszem można taniej ale przedewszystkim na pirackim systemie - to tak jakbyś zachwalał kupno peceta i ściągnięcie windowsa i reszty softów z netu
 
Dlaczego zakładasz, że na pirackim systemie? Przecież MacOS można kupić...
 
Jacek...

;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ale, czy nie czasem tylko przez app store?

[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Jarek » wtorek 01 lis 2011, 23:15

Poczytaj tu

link

Gość składa mi komputery już chyba ze 20 lat - zaopatruje się u również niego mnóstwo muzyków i producentów video.
Też mam taki sam - tylko, że ja na windzie pracuję. Ale wielu znajomych ma na tym system applowy i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał.

Polecam, pogadaj z nim. On sie naprawdę dobrze zna na tym

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: JacekH » wtorek 01 lis 2011, 23:34

......Owszem można taniej ale przedewszystkim na pirackim systemie - to tak jakbyś zachwalał kupno peceta i ściągnięcie windowsa i reszty softów z netu
 
Dlaczego zakładasz, że na pirackim systemie? Przecież MacOS można kupić...
 
 ;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ale, czy nie czasem tylko przez app store?


------------


Co nie zmienia faktu, że kupić można. Mało tego, można kupić na pendrive.  


http://store.apple.com/pl/product/MD256Z/A?fnode=MTY1NDAzOA


 


Jacek


 


 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Zbynia » środa 02 lis 2011, 00:17

Jacku licencja NIE POZWALA używac legalnie na czymkolwiek innym - i tyle w temacie


 


ps.była firma co chciała sprzedawać pecety z osx - sprawę przegrała, odwołała się przegrała znów znów się odwołała i po raz kolejny przegrała
kupno w przypadku oprogramowania nie ma nic do rzeczy - tak naprawdę dostajemy mozliwość korzystania ale wyłącznie w zakresie opisanym przez licencję(w sumie to wypożyczenie ewentualnie pozwolenie na korzystanie a nie kupno)


ODPOWIEDZ