Hackintosh dla Logic'a

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: MEGafon » środa 02 lis 2011, 00:37

...Jacku licencja NIE POZWALA używac legalnie na czymkolwiek innym - i tyle w temacie

;;;;;;;;;;;;;

Nie tak do konca....


 
ps.była firma co chciała sprzedawać pecety z osx - sprawę przegrała, odwołała się przegrała znów znów się odwołała i po raz kolejny przegrałakupno w przypadku oprogramowania nie ma nic do rzeczy - tak naprawdę dostajemy mozliwość korzystania ale wyłącznie w zakresie opisanym przez licencję(w sumie to wypożyczenie ewentualnie pozwolenie na korzystanie a nie kupno)...

;;;;;;;;;;

Zeby ta licencja obowiazywala musi byc jeszcze zgodna z prawem w kraju uzytkownika. Tak, w USA bylo by to nielegalne, ale to nie znaczy, ze wszedzie. Jesli sie nie myle to w Polsce nie jest nielegalne. Ta firma o korej piszesz to pewnie psystar. Faktycznie Apple udalo sie zabronic im sprzedazy, ale... Psystar dzialal w USA. A tak poza tym to na 100% sprawa nie jest zamknieta. Psystar chce sie odwoloac do najwyzszej instancji sadu. Wynik ciagle jest otwarty.
[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Awatar użytkownika
Mefistofelez
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Mefistofelez » środa 02 lis 2011, 00:41

Witam.

Mam Toshibe A300-15L ... zainstalowałem na niej OSX'a i Logic śmiga bez zarzutów. Jedynie z kartą wi-fi mam problemy, gdyż nie mogę znaleść do niej sterowników. No i uśpienie poprzez zamknięcie klapki mi nie działa. A poza tym wszystko gra. Tak więc jestem za Hackiem. 

Potrzebuję dźwięku by oddychać

MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: MEGafon » środa 02 lis 2011, 00:52

.........Owszem można taniej ale przedewszystkim na pirackim systemie - to tak jakbyś zachwalał kupno peceta i ściągnięcie windowsa i reszty softów z netu   Dlaczego zakładasz, że na pirackim systemie? Przecież MacOS można kupić...    ;;;;;;;;;;;;;;;;; Ale, czy nie czasem tylko przez app store?
------------
Co nie zmienia faktu, że kupić można. Mało tego, można kupić na pendrive.  
http://store.apple.com/pl/product/MD256Z/A?fnode=MTY1NDAzOA
 
Jacek
 
 ...
;;;;;;;;;;;;;;;

Chodzilo mi o to, ze jesli Lion byl by do kupienia tylko prze app store to teoretycznie apple ma mozliwosc utrudniania zycia hackintoshom. Slyszalem cos o planach z pendrivem, ale nie wiedzialem, ze jest juz do kupienia.


[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: JacekH » środa 02 lis 2011, 09:27

...
Jacku licencja NIE POZWALA używac legalnie na czymkolwiek innym - i tyle w temacie

 

ps.była firma co chciała sprzedawać pecety z osx - sprawę przegrała, odwołała się przegrała znów znów się odwołała i po raz kolejny przegrała
kupno w przypadku oprogramowania nie ma nic do rzeczy - tak naprawdę dostajemy mozliwość korzystania ale wyłącznie w zakresie opisanym przez licencję(w sumie to wypożyczenie ewentualnie pozwolenie na korzystanie a nie kupno)

...
 


 


Nie znam wykładni prawa na ten temat i nie chcę się wymądrzać, a tym bardziej szerzyć fałszywych tez. Ale wydaje mi się, że jest tak, iż priorytetem jest polskie prawo, a umowa licencyjna jest drugorzędna, ponieważ jest ona umową cywilno-prawną między licencjodawcą, a licencjobiorcą. A każda umowa zawierana w Polsce nie może przeczyć prawu polskiemu. Działania monopolistyczne paru firm na terenie USA - tam legalne - niestety w Europie skutkowały innymi orzeczeniami sądów, a wymuszanie uruchamiania oprogramowania tylko i wyłącznie na sprzęcie jednego producenta jest chyba właśnie takim monopolistycznym działaniem. Stąd wniosek, że uruchamianie systemu Makowego na innym sprzęcie, a właściwie zakaz jego uruchamiania niekoniecznie jest taki jednoznaczny. Przy czym nie następuje tu zmiana kodu systemu, a więc nie ma mowy o crackerstwie. Mało tego, spotkałem się już opiniami, że spora część producentów oprogramowania wysyłanego do AppStore pracuje nie tylko na Hackintoshach, ale i po prostu na Windowsach z VMWare'ą maszyną wirtualną, na której stoi MacOS... Pewnie na dłuższą metę jest to co najmniej upierdliwe, niemniej ostrożny byłbym co do jednoznacznej oceny prawnej. Pomijam tu oczywiste wypowiedzi prawników Apple. W sumie nadal funkcjonują sklepu z Hackintoshami i jakoś nikt ich z hukiem nie zamyka...


 


Jacek


Andyeis
Posty: 108
Rejestracja: środa 24 lis 2010, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Andyeis » środa 02 lis 2011, 09:36

...Jacku licencja NIE POZWALA używac legalnie na czymkolwiek innym - i tyle w temacie
 
ps.była firma co chciała sprzedawać pecety z osx - sprawę przegrała, odwołała się przegrała znów znów się odwołała i po raz kolejny przegrałakupno w przypadku oprogramowania nie ma nic do rzeczy - tak naprawdę dostajemy mozliwość korzystania ale wyłącznie w zakresie opisanym przez licencję(w sumie to wypożyczenie ewentualnie pozwolenie na korzystanie a nie kupno)...

W Europie prawo dopuszcza modyfikację systemu dla swoich potreb
Jeśli masz legalny system i legalnego logica to Ci mogą naskoczyć
Przedłuźeniem tej paranoi jest fakt źe możesz zainstalować winde na makach i Apple na to zezwala







Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: DJOZD » środa 02 lis 2011, 11:15

..
Przedłuźeniem tej paranoi jest fakt źe możesz zainstalować winde na makach i Apple na to zezwala 
...
 


 


Bo firma Apple jest od zarabiania, a na tym że ktoś zainstaluje sobie Windows'a nic nie traci. Bo klient i tak już raz zapłacił za system i sprzęt, a instalując inny system Apple może tylko potencjalnie zyskać na  zniechęceniu klienta do kombinacji, po czym powróci do Mac Os'a. Natomiast ze sprzętem to już oczywista oczywistość, nie zarobi na sprzęcie więc blokuje takie manewry. Bo w tyjm przypadku Apple może tylko stracić. Juz raz w historii Apple była mowa o wolnej licencji i produkcji klonów. W tedy to pierwszy raz Steve powiedział NIE, i ta jest do dziś. Sami robią wszytsko i koniec.  To jest jest ultra konserwatywna korporacja, z bardzo wyraźnie zakreśloną polityką i wizją swojego funcjonowania. Dlatego wole zdecydowanie platformę Windows, gdyż póki co jest bardziej uniwersalna i tańsza. 


Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Marc.De.Marx » piątek 04 lis 2011, 18:15

dobra ale dajcie już spokoj, polecam forum prawnik.pl tam sie wykazujcie swoją prawniczą wiedzą bo tutaj to nikogo nie intersuje. Temat byl o tym jak spisuje się Logic na przerobionym pececie, chcialbym poznac opinie i czy warto w taki sprzet inwsetowac.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: yaniki » sobota 05 lis 2011, 19:20

... chcialbym poznac opinie i czy warto w taki sprzet inwsetowac....

Nie warto, jak napisałem wyżej. Dziwne, że oczekujesz rzeczowych odpowiedzi jednocześnie "disując" takową (Prawidłowa odpowiedź na mój poprzedni post brzmi "dziękuję", a nie "co to ma do rzeczy" - ja wtedy mógłbym odpowiedzieć "cieszę się, że mogłem Ci pomóc".). Reszta kolegów chyba też nie do końca chyba wie, o czym pisze. Nie wiem, ilu z was miało przyjemność instalować i używać Hackintosha osobiście. Sądząc z tego, co czytam: mniej niż jedna osoba.

Przede wszystkim instalacja Hackintosha nie polega na postawieniu na biurku peceta z odpowiednimi komponentami i uruchomienia płyty instalacyjnej z OSX. Płyta instalacyjna (a precyzyjniej: jej zawartość ) musi być odpowiednio spreparowana, ponieważ pecetowy BIOS nie jest dokładnym odpowiednikiem tego, co jest zapisane w "firmware" Apple'a (kilka innych elementów też się nieco różni). Nie wchodząc w szczegóły: jest to oczywiste naruszenie licencji na system. Ale mniejsza z tym.

Nowe wersje systemów operacyjnych Apple instaluje się za pomocą AppStore (słynny "stick" służy postawieniu podstawowych komponentów systemu po to, aby móc sobie wszystkie aktualne elementy ściągnąć przez internet). Update'y systemu - bardzo ważne w przypadku Logica również są dostępne online, co znacząco utrudnia korzystanie z Hackintosha. Pecetowe komponenty w rodzaju wbudowanego portu audio działają z dużo większą latencją. Zewnętrzne komponenty działają dużo mniej stabilnie niż z prawdziwym makiem - tricki i kruczki pozwalające uruchomić system operacyjny Apple'a na pececie odbijają się nieraz czkawką.

Logic w wersji pudełkowej jest ostatnią poważną aplikacją Apple'a sprzedawaną na fizycznym nośniku i oczywiste jest, że lada chwila się to zmieni.

Nie wiem, jaki jest sens wydawać pieniądze na coś co jest już w tym momencie przestarzałe (starszy system bez update'ów i aplikacja, która lada chwila będzie przebudowana i dystrybuowana w nowej wersji). Oczywiście przy pewnej dozie szczęścia i pracy uzyskamy w miarę stabilny system, da się na tym pracować, ale trudności z update'ami i zewnętrznymi urządzeniami (w szczególnóści, jeśli są to urządzenia Apple'a - np. iPad/iPhone jako kontroler) sprawiają, że jest to konfiguracja dla hobbystów (już choćby, z tego powodu, że każdy support producenta wyśmieje Cię, jeśli zadzwonisz z pytaniem dlaczego z Hackintoshem nie działa dobrze ich produkt). Swoja drogą, to różnica w cenie zwróci się przy pierwszym uaktualnieniu aplikacji. Te dwa tysiące, które kosztuje Logic lepiej przeznaczyć - jeśli oczekujemy funkcjonalności macintosha - na zakup normalnego komputera tej firmy i - jeśli chodzi o DAW - przez jakiś czas popracować na czymś tańszym...

... o ile rzeczywiście musimy pracować na maku i Logicu - mam to i to (mimo, że od jakiegoś czasu posługuję się głównie makiem, przyznaję), zaręczam, że na PC daje się pracować, co pewnie inni forumowicze potwierdzą. PC z makowym systemem to mniej stabilny mak albo mniej stabilny pecet.

Z Hackintoshami "spotykałem się" wielokrotnie. Ponieważ często w moich riderach występują maki, a w Polsce są ciągle trudno osiągalne, miałem często możliwość testów tego "patentu" (pewnie lepiej nie wymieniać konkretnych miejsc...). Osobiście bardzo mnie to bawi i podoba mi się swoista inwencja ludzi, którzy przerabiają system Apple'a. Tylko trudno jest ufać takiemu rozwiązaniu, a w szczególności wymóc np. serwis w przypadku, jeśli coś nie działa.

Acha - żeby uniknąć niedomówień - pracuję na Logicu (to mój główy DAW), więc zaręczam Ci, że będzie stabilniej chodził na maku.

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc.

ps. swoją drogą, to ciekawe, kiedy pojawi się "hackPad"

Andyeis
Posty: 108
Rejestracja: środa 24 lis 2010, 00:00

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: Andyeis » sobota 05 lis 2011, 20:44

 pecet.

Z Hackintoshami "spotykałem się" wielokrotnie. Ponieważ często w moich riderach występują maki, a w Polsce są ciągle trudno osiągalne, miałem często możliwość testów tego "patentu" (pewnie lepiej nie wymieniać konkretnych miejsc...). Osobiście bardzo mnie to bawi i podoba mi się swoista inwencja ludzi, którzy przerabiają system Apple'a. Tylko trudno jest ufać takiemu rozwiązaniu, a w szczególności wymóc np. serwis w przypadku, jeśli coś nie działa.

Acha - żeby uniknąć niedomówień - pracuję na Logicu (to mój główy DAW), więc zaręczam Ci, że będzie stabilniej chodził na maku.

Cieszę się, że mogłem Ci pomóc.

ps. swoją drogą, to ciekawe, kiedy pojawi się "hackPad" ...
 


 


Mylisz się i to bardzo 


TUtaj jest trop 


HA-MAC pl


 




Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Hackintosh dla Logic'a

Post autor: yaniki » sobota 05 lis 2011, 21:04

Masz na myśli "hamac.pl"? Wiele tam nie ma do czytania...

ODPOWIEDZ