zakłócenia słyszalne w monitorach

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
soulstarr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: soulstarr » poniedziałek 17 wrz 2012, 21:15

......Hej,
 
Mam następujący problem, w monitorach słysze zakłócenia, jest to jednostajny pisk i szum, czasami przechodzi bardziej w szum a czasami w pisk; nasila się i zmienia gdy np scrolluje strone internetową, lub jak wczytuje sie cos z dysku... (zakłócenie jest słyszalne z tweeterów)
 
Mój sprzęt to: monitory behringer truth b3031A, karta dzwiękowa juli@ xte, kable procab (duzy jack stereo po obu stronach) [wczesniej kable proel/diehard duzy jack mono po obu stronach (taka sama sytuacja, myslalem ze to przez kable niezbalansowane)], plyta główna ASUS p9x79 pro, intel core i7 3820, zasilacz corsair cmpsu-850txv2, windows 7 64bit.
 
Po podłaczeniu monitorów alesis m1 mkII ten sam problem, więc wukluczam monitory, kable też w sumie można wykluczyć...
 
Gorąca prośba o pomoc....

Pętla masy, rozdzielenie kabli sygnałowych od zasilających, pozbycie się wszelkich radiowych urządzeń, wpiąć monitor (ekran) na oddzielną listwę zasilającą, a na oddzielna monitory, pomierzyć napięcia na zasilaczu w jednostce porządnym miernikiem, sprawdzić czy trzyma napięcia i nie ma znaczących odstępstw,
Sprawdzić zachowanie na innej instalacji prądowej

Pętla masy o co chodzi!

Szum i jego rodzaje - dokształcić się zcharakteryzować brudy

Powodzenia!...


 


 


A więc tak:


 


Nie mam radia ani telewizora w pokoju, przeczytałem pdf o pętli masy i szczerze mówiąc niewiele zrozumiałem, z drugiego linku żaden szum nie odpowiada temu co płynie u mnie z monitorów


 


zmieniłem listwy, zmieniłem gniazdka do których podpinam listwy (w pokoju mam 3, próbowałem w każde), próbowałem osobno monitor lcd do jednego gniazdka i osobno monitory z inna listwa do innego gniazdka, próbowałem w każdej z tych kombinacji też podpiąć monitory nie bezpośrednio do julii ale przez mixer behringer xenyx802. żadnych pozytywnych i negatywnych skutków; aktualnie działam na dzwiękówce z płyty głównej, żadnych zakłóceń. Odeślę jutro tą julie jako "Money back", a szkoda bo w granicach 600zł to ciężko o jakąś dobrą kartę z niską latencją na PCIe...




Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: trancvission » poniedziałek 17 wrz 2012, 21:54

.........Hej,   Mam następujący problem, w monitorach słysze zakłócenia, jest to jednostajny pisk i szum, czasami przechodzi bardziej w szum a czasami w pisk; nasila się i zmienia gdy np scrolluje strone internetową, lub jak wczytuje sie cos z dysku... (zakłócenie jest słyszalne z tweeterów)   Mój sprzęt to: monitory behringer truth b3031A, karta dzwiękowa juli@ xte, kable procab (duzy jack stereo po obu stronach) [wczesniej kable proel/diehard duzy jack mono po obu stronach (taka sama sytuacja, myslalem ze to przez kable niezbalansowane)], plyta główna ASUS p9x79 pro, intel core i7 3820, zasilacz corsair cmpsu-850txv2, windows 7 64bit.   Po podłaczeniu monitorów alesis m1 mkII ten sam problem, więc wukluczam monitory, kable też w sumie można wykluczyć...   Gorąca prośba o pomoc.... Pętla masy, rozdzielenie kabli sygnałowych od zasilających, pozbycie się wszelkich radiowych urządzeń, wpiąć monitor (ekran) na oddzielną listwę zasilającą, a na oddzielna monitory, pomierzyć napięcia na zasilaczu w jednostce porządnym miernikiem, sprawdzić czy trzyma napięcia i nie ma znaczących odstępstw, Sprawdzić zachowanie na innej instalacji prądowej Pętla masy o co chodzi! Szum i jego rodzaje - dokształcić się zcharakteryzować brudy Powodzenia!...
 
 
A więc tak:
 
Nie mam radia ani telewizora w pokoju, przeczytałem pdf o pętli masy i szczerze mówiąc niewiele zrozumiałem, z drugiego linku żaden szum nie odpowiada temu co płynie u mnie z monitorów
 
zmieniłem listwy, zmieniłem gniazdka do których podpinam listwy (w pokoju mam 3, próbowałem w każde), próbowałem osobno monitor lcd do jednego gniazdka i osobno monitory z inna listwa do innego gniazdka, próbowałem w każdej z tych kombinacji też podpiąć monitory nie bezpośrednio do julii ale przez mixer behringer xenyx802. żadnych pozytywnych i negatywnych skutków; aktualnie działam na dzwiękówce z płyty głównej, żadnych zakłóceń. Odeślę jutro tą julie jako "Money back", a szkoda bo w granicach 600zł to ciężko o jakąś dobrą kartę z niską latencją na PCIe...
...

Czekaj, moment, w porządku zostawmy na razie temat pętli masy. Jeśli Juli@ najpierw sprawdź ją na innym sprzęcie. Czy to się dzieje na każdej ustawionej latencji? Jak zachowuje się karta kiedy zmienisz rozdzielczość.
Sterowniki, pojawiły się 30-07-12 nowe sterowniki, jesteś pewien , że masz właściwe 64bit.

Co więcej, jeśli to wszystko spełnione, spróbuj przestawić w Biosie PC's PCI Latency z 32bit do 64bit lub 128bit kombinuj. Możesz też zarejestrować w jakiś sposób te piski i szumy?
SoundLand

Awatar użytkownika
soulstarr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: soulstarr » poniedziałek 17 wrz 2012, 22:34

............Hej,   Mam następujący problem, w monitorach słysze zakłócenia, jest to jednostajny pisk i szum, czasami przechodzi bardziej w szum a czasami w pisk; nasila się i zmienia gdy np scrolluje strone internetową, lub jak wczytuje sie cos z dysku... (zakłócenie jest słyszalne z tweeterów)   Mój sprzęt to: monitory behringer truth b3031A, karta dzwiękowa juli@ xte, kable procab (duzy jack stereo po obu stronach) [wczesniej kable proel/diehard duzy jack mono po obu stronach (taka sama sytuacja, myslalem ze to przez kable niezbalansowane)], plyta główna ASUS p9x79 pro, intel core i7 3820, zasilacz corsair cmpsu-850txv2, windows 7 64bit.   Po podłaczeniu monitorów alesis m1 mkII ten sam problem, więc wukluczam monitory, kable też w sumie można wykluczyć...   Gorąca prośba o pomoc.... Pętla masy, rozdzielenie kabli sygnałowych od zasilających, pozbycie się wszelkich radiowych urządzeń, wpiąć monitor (ekran) na oddzielną listwę zasilającą, a na oddzielna monitory, pomierzyć napięcia na zasilaczu w jednostce porządnym miernikiem, sprawdzić czy trzyma napięcia i nie ma znaczących odstępstw, Sprawdzić zachowanie na innej instalacji prądowej Pętla masy o co chodzi! Szum i jego rodzaje - dokształcić się zcharakteryzować brudy Powodzenia!...
 
 
A więc tak:
 
Nie mam radia ani telewizora w pokoju, przeczytałem pdf o pętli masy i szczerze mówiąc niewiele zrozumiałem, z drugiego linku żaden szum nie odpowiada temu co płynie u mnie z monitorów
 
zmieniłem listwy, zmieniłem gniazdka do których podpinam listwy (w pokoju mam 3, próbowałem w każde), próbowałem osobno monitor lcd do jednego gniazdka i osobno monitory z inna listwa do innego gniazdka, próbowałem w każdej z tych kombinacji też podpiąć monitory nie bezpośrednio do julii ale przez mixer behringer xenyx802. żadnych pozytywnych i negatywnych skutków; aktualnie działam na dzwiękówce z płyty głównej, żadnych zakłóceń. Odeślę jutro tą julie jako "Money back", a szkoda bo w granicach 600zł to ciężko o jakąś dobrą kartę z niską latencją na PCIe...
...

Czekaj, moment, w porządku zostawmy na razie temat pętli masy. Jeśli Juli@ najpierw sprawdź ją na innym sprzęcie. Czy to się dzieje na każdej ustawionej latencji? Jak zachowuje się karta kiedy zmienisz rozdzielczość.
Sterowniki, pojawiły się 30-07-12 nowe sterowniki, jesteś pewien , że masz właściwe 64bit.

Co więcej, jeśli to wszystko spełnione, spróbuj przestawić w Biosie PC's PCI Latency z 32bit do 64bit lub 128bit kombinuj. Możesz też zarejestrować w jakiś sposób te piski i szumy? ...
 




niestety nie moge sprawdzic julii na innym sprzęcie (wszyscy mają laptopy teraz :( ) przy dowolnej latencji i próbkowaniu zakłócenia pozostaja bez zmian, sterowniki mam właściwe, najnowsze i sciagniete ze strony ESI wersja 1.14 (instalowałem też starsze i bez zmian) niestety nie mam takich ustawień w biosie, przed chwila uaktualniłem go też do najnowszej wersji. Julie już spakowałem do pudełka w którym do mnie przyszła i jutro odsyłam ją do sklepu zanim minie 30 dni. Poszukam jakiejś innej karty, ewentualnie zamówie jeszcze raz tą samą może moja jest po prostu uszkodzona, tak czy inaczej dzięki za pomoc.




Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » wtorek 18 wrz 2012, 01:08

pci latency nie podawane jest w bitach tylkow krokach zegara


rozdzielanie pętli mas to nie oddzielne przedłużacze tylko oddzielne obwody elektryczne - oddzielne przedłuzacze do różnych gniazdek na tej samej linii zasilającej przecież nic nie rozwiążą


 


ps.oddawaj kartę i się nie męcz - z emu musze przyznać nigdy na kilkunastu komputerach nie miałem jakichkolwiek problemów z zakłóceniami podłączając mase sprzętu nawet z jednego gniazdka/przedłuzacza


oczywiście zawsze symetrycznymi przewodami


 


tylko jedno urzadzenie powodowalo problem i miało usb - odseparowanie masy obudowy wtyku go rozwiazało


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: trancvission » wtorek 18 wrz 2012, 11:52

...Podłącz do karty dźwiękowej bezpośrednio przewodami swoje aktywne zestawy głośnikowe, nic poza tym (czyli komputer, monitory, monitor LCD, odłącz wszystkie urządzenia USB (np. drukarka) poza myszą/klawiaturą).
Tak przygotowany cały zestaw - komputer, monitor, zestawy głośnikowe podłącz do jednego wspólnego przedłużacza BEZ KOŁKÓW UZIEMIAJĄCYCH i powiedz nam czy zakłócenia zniknęły.
W ten sposób rozłączysz pętle masową. Jak to nie pomoże to winny jest komputer lub karta dźwiękowa.
Osobiście z ESi nigdy nie miałem problemów (i stare i nowe karty)....

Niech robi co chce, ja się zgadzam z Monterem, ESI to dobra marka, ja swój problem 'z prądem' rozwiązałem pomyślnie, wada w instalacji była. Zbyniu, dzięki za sformalizowanie, tak jest! samą wartość Latencji podajesz w jednostce czasu [ms] na filmie od focusrite oczywiście 'nie chodziło' o zmianę wartości latencji,a wartości w bit, które mogą na nią wpłynąć, zależnie od mobo producenta..
SoundLand

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » środa 19 wrz 2012, 00:40

PCI latency to nie jest latencja czyli opóźnienie dźwięku w ms od przetworzenia do wysłania na wyjście 


nie ma żadnych opóźnień podawanych w bitach


to jest latencja podawana w cyklach zegarowych - zupełnie inna sprawa - tym bardziej że masz 100 MHz czyli 100 milionów cekli na sekundę




więcej tutaj


http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?mop=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=29314&forum=25




nie twierdzę że esi to złe karty bo julia była super




ale maya to chłam dla odmiany a w tej wersji na pci express coś mogli spieprzyć - generalnie nie mając preampów mikrofonowych na karcie takie rzeczy nie powinny się dostawać na wyjścia jeśli problemem nie jest pętla mas


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: trancvission » środa 19 wrz 2012, 00:59

Zbyniu, odfiltruj się, myślimy i mówimy o tym samym ; ) Przed momentem ustawiłem tę wartość w biosie z 64 do 128 a wydajność i osiągi w projektach studio one oraz sama latencja do przodu..

Na podstawie tego artykułu chociażby chciałem Wam wykazać , że ta opcja PCI Latency Settings, ma wiążący wpływ na naszą muzyczną latencję.



http://raincomputers.com/thecurrent/adjusting-pci-latency



Co więcej po zmianie na 128 teraz z latencją LiquidMix32 mogę zejść do 256, wcześniej za cholerę, clicking, cracking i inne podobne. Na zdrowo chyba zostawię 64, tym bardziej ten artykuł mnie tylko w tym utwierdził.

Co do Maya zgodzę się z Tobą, karta porażka i nie ma co porównywać z Juli@.

Pozdr!
SoundLand

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » środa 19 wrz 2012, 04:13

może i o tym samym ale tam nie ma żadnych bitów - całe te pci latency odnosi się do zegarów przesyłanych po złączu pci


do pracy dla dobrych kart nie ma to wpływu - jeśli jest poprawa to oznacza że ktoś nie dopracował karty i sa problemy z poprawnym przesyłaniem danych po szynie pci




ja to nawet nie wiem czy jeszcze to ustawienie mam na chipsecie Z68


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: trancvission » środa 19 wrz 2012, 08:47

...może i o tym samym ale tam nie ma żadnych bitów - całe te pci latency odnosi się do zegarów przesyłanych po złączu pci
do pracy dla dobrych kart nie ma to wpływu - jeśli jest poprawa to oznacza że ktoś nie dopracował karty i sa problemy z poprawnym przesyłaniem danych po szynie pci

ja to nawet nie wiem czy jeszcze to ustawienie mam na chipsecie Z68...

Witam

No wiesz, nie podważam Twojego profesjonalizmu, kilka postów wyżej przyznałem się do niewybaczalnego błędu informatyka, ha ha. Człowiek z racji zawodu wszędzie już wpycha te bity ; ) a by nie robić off top'u zapytam tylko
co masz namyśli pisząc: "ktoś nie dopracował karty" tutaj pytam: producent czy użytkownik.
Jeśli chodzi o scarlett18i6 faktycznie, pierwsza wersja sterowników nie była doskonała i powodowała wiele problemów (kwestia beta) jak każda, ale niedawno poprawili/poprawiają i o wiele lepiej się sprawuje w tym latencja <1ms ; ) a jeśli jest taka opcja i ja słyszę i widzę, że jest lepiej, to zaryzykuje - jestem człowiekiem testów.
Jeśli chodzi o Z68, faktycznie to już jest inna epoka MB, jestem do tyłu o kilka lat, za to na bieżąco w pro-audio. ; )
SoundLand

Awatar użytkownika
Radic
Posty: 10
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 00:00
Kontakt:

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Radic » sobota 22 wrz 2012, 21:19

Dla wszystkich zainteresowanych tematem polecam mój wątek:
ESI Julia i szumy - rozwiązanie problemu

Pozdrawiam.
Radek


ODPOWIEDZ