zakłócenia słyszalne w monitorach

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » sobota 22 wrz 2012, 23:31

To nie rozwiązanie problemu tylko jego zamaskowanie - dziwnym trafem inne karty jakośc nie łapią zakłóceń (miałem takowe na audigy 1 - wystarczyło wyciszyć wejście mikrofonowe)


Jeśli karta nie posiadająca czułych przedwzmacniaczy mikrofonowych łapie takie zakłócenia to jest poprostu źle zaprojektowana


co ciekawsze o poprzedniej julii nie słyszałem by łapała cokolwiek


Awatar użytkownika
Radic
Posty: 10
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 00:00
Kontakt:

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Radic » niedziela 23 wrz 2012, 14:58

...
To nie rozwiązanie problemu tylko jego zamaskowanie - dziwnym trafem inne karty jakośc nie łapią zakłóceń (miałem takowe na audigy 1 - wystarczyło wyciszyć wejście mikrofonowe)

Jeśli karta nie posiadająca czułych przedwzmacniaczy mikrofonowych łapie takie zakłócenia to jest poprostu źle zaprojektowana

co ciekawsze o poprzedniej julii nie słyszałem by łapała cokolwiek...
 




Moim celem bylo pozbycie sie zaklocen i cel osiagnalem.  Moglem oczywiscie sprzedac karte i kupic inna i nie wykluczone,  ze potykac sie z innym problemem bo nie ma sprzetu idealnego. Po prostu za duzo jest zaleznosci i nikt mi nie zagwarantuje, ze inna karta bedzie bezproblemowo sie sprawowac w moim komputerze. Julia zostala i dobrze.


Jesli Julia faktycznie ma ulomnosc to napewno nie pisano o tym na pudelku. Mam co mam i wykorzystujac dostepne mi srodki zrobilem co moglem, reszta w rekach producenta. W kazdym razie w tej chwili moge pracowac z karta tak jak oczekiwalem.


Z tego co rozumiem to Julie roznia sie tylko rodzajem zlacza i dokuczliwosc spotykana jest w obu.




Awatar użytkownika
soulstarr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: soulstarr » niedziela 23 wrz 2012, 20:42

Hej,


Dzięki wszystkim za wkład w rozwiązanie mojego problemu, po przeczytaniu postu Radic postanowiłem dać jeszcze ostatnią szansę julii, w programie dołączonym do płyty głównej ASUS zmieniłem profil komputera z "High Performance" na "Max Power Saving" i jak ręką odjął, zero szumów i pisków wiercących w mózgu dolinę rozpaczy :)

Widocznie według ASUS'a "High Performance" oznacza "ile prądu możesz wypromieniować w powietrze w postaci fal elektromagnetycznych" bo spadku w wydajności nie zauważyłem.

Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
Radic
Posty: 10
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 00:00
Kontakt:

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Radic » poniedziałek 24 wrz 2012, 00:51

...Hej,


Dzięki wszystkim za wkład w rozwiązanie mojego problemu, po przeczytaniu postu Radic postanowiłem dać jeszcze ostatnią szansę julii, w programie dołączonym do płyty głównej ASUS zmieniłem profil komputera z "High Performance" na "Max Power Saving" i jak ręką odjął, zero szumów i pisków wiercących w mózgu dolinę rozpaczy :)

Widocznie według ASUS'a "High Performance" oznacza "ile prądu możesz wypromieniować w powietrze w postaci fal elektromagnetycznych" bo spadku w wydajności nie zauważyłem.

Jeszcze raz dzięki....


O widzisz,  o tym zapomnialem dopisac. Ja rowniez "bawilem" sie tym softem i na ustawieniu max oszczednosc osiagalem znaczna poprawe. Ale jeszcze mozesz poeksperymentowac z zaizolowaniem dysku, wtedy masz szanse  cieszyc sie cisza  na pelnym "powerze". :)




Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » wtorek 25 wrz 2012, 01:12

Radic a czemu ktoś miałby gwarantować?Dobra karta to zero problemów - mam emu już w 5 komputerze i na żadnym nigdy nie było zakłóceń...Z RME miałem do czynienia w 3 komputerach i jeszcze z paroma innymi kartami w tym z klasyczną julią...




Jak pisałem - dobrze zaprojektowana karta nie ma prawa zbierać zakłóceń i jakoś to się wszystkim udaje 


Awatar użytkownika
Radic
Posty: 10
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 00:00
Kontakt:

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Radic » wtorek 25 wrz 2012, 04:33

...
Radic a czemu ktoś miałby gwarantować?Dobra karta to zero problemów - mam emu już w 5 komputerze i na żadnym nigdy nie było zakłóceń...Z RME miałem do czynienia w 3 komputerach i jeszcze z paroma innymi kartami w tym z klasyczną julią...




Jak pisałem - dobrze zaprojektowana karta nie ma prawa zbierać zakłóceń i jakoś to się wszystkim udaje ...
 

Zbynia, rozumiem, że chwalisz sobie klasyczną Julię. Spytam tylko czy chodzi Ci o Julkę na złączu PCI? Bo jeśli tak to najwidoczniej jej problemy pojawiają się z określoną konfiguracją kompa bo Twoja nie miała problemu zakłóceń a moja (właśnie na starszym złączu - PCI) ma. Ale i tak to do sprawy nic nie wnosi ;).
Porządny sprzęt nie powinien być obarczony jakimikolwiek wadami, ja też jestem tego zdania. Ale skoro już, jak to określiłeś, zamaskowałem problem to nie ma sensu nosić w sobie bólu. Cieszę się, żę ludzie raportują, że Julia ma dobre stery, nienaganne brzmienie i w sumie mam wrażenie, że jednak ma poważanie (o ile o czymś takim można mówić w stosunku do kawałka płytki ;)... Palić nią w piecu nie zamierzam, za te pieniądze i na moje potrzeby jak znalazł :). A jak kiedyś przyjdzie zmieniać sprzęt to będę mądrzejszy o to doświadczenie i może nie wdepnę znów w jakiś kał ;P. 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » wtorek 25 wrz 2012, 10:01

Takie pytanko - posiadacie w swoich płytach może kontrolę faz zasilania?w sensie jak komputer mniej obciążony to wyłącza część faz?


Awatar użytkownika
Radic
Posty: 10
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 00:00
Kontakt:

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Radic » wtorek 25 wrz 2012, 20:36

...
Takie pytanko - posiadacie w swoich płytach może kontrolę faz zasilania?w sensie jak komputer mniej obciążony to wyłącza część faz?...
 


Czy ma to związek z ustawieniami planu zasilania w panelu sterowania? Nie wiem gdzie szukać takiej opcji.
Moja płyta główna to ASUS P6X58D-E


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » środa 26 wrz 2012, 00:04

Nie - w biosie powinno być ustawienie - to działa niezależnie od systemu




w biosie masz:


Xtreme Phase Full Power - pokombinuj z tym ustawieniem - może mieć wpływ na zakłócenia




Do tego:


PCIE Spread Spectrum związane właśnie z zakłóceniami EMI


 


Awatar użytkownika
Radic
Posty: 10
Rejestracja: sobota 22 wrz 2012, 00:00
Kontakt:

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Radic » środa 26 wrz 2012, 02:51

...
Nie - w biosie powinno być ustawienie - to działa niezależnie od systemu




w biosie masz:

Xtreme Phase Full Power - pokombinuj z tym ustawieniem - może mieć wpływ na zakłócenia




Do tego:

PCIE Spread Spectrum związane właśnie z zakłóceniami EMI

 ...


OK, zaczynam testy. O ile oczywiście w moim biosie znajdę te opcje.

Dzięki za sugestię :).


ODPOWIEDZ