zakłócenia słyszalne w monitorach

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
soulstarr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 00:00

zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: soulstarr » niedziela 16 wrz 2012, 13:52

Hej,



Mam następujący problem, w monitorach słysze zakłócenia, jest to jednostajny pisk i szum, czasami przechodzi bardziej w szum a czasami w pisk; nasila się i zmienia gdy np scrolluje strone internetową, lub jak wczytuje sie cos z dysku... (zakłócenie jest słyszalne z tweeterów)



Mój sprzęt to: monitory behringer truth b3031A, karta dzwiękowa juli@ xte, kable procab (duzy jack stereo po obu stronach) [wczesniej kable proel/diehard duzy jack mono po obu stronach (taka sama sytuacja, myslalem ze to przez kable niezbalansowane)], plyta główna ASUS p9x79 pro, intel core i7 3820, zasilacz corsair cmpsu-850txv2, windows 7 64bit.



Po podłaczeniu monitorów alesis m1 mkII ten sam problem, więc wukluczam monitory, kable też w sumie można wykluczyć...



Gorąca prośba o pomoc.


Awatar użytkownika
SolidState
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2008, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: SolidState » niedziela 16 wrz 2012, 15:13

Niestety winowajcą jest juli@

http://forum.esi-audio.com/show.asp?db=esi&t=esi2&mode=3&msg=5959

A dokładnie Enhanced Intel SpeedStep Technology "EIST" którą trzeba wyłączyć. Po wyłączeniu funkcji w biosie stan się poprawia, lecz nadal występują trzaski.

Awatar użytkownika
soulstarr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: soulstarr » niedziela 16 wrz 2012, 18:56

...Niestety winowajcą jest juli@

http://forum.esi-audio.com/show.asp?db=esi&t=esi2&mode=3&msg=5959

A dokładnie Enhanced Intel SpeedStep Technology "EIST" którą trzeba wyłączyć. Po wyłączeniu funkcji w biosie stan się poprawia, lecz nadal występują trzaski. ...
 




Hej, dzięki za odpowiedź, wyłączyłem EIST w biosie, ale niestety nie pomoglo, przeczytałem całe to ich forum i widocznie nie jestem sam z tym problemem...




Jestem bardzo bliski odesłania im tej karty i chyba w przyszłym tygodniu tak zrobię...


Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: chantizstudio » niedziela 16 wrz 2012, 19:49

Hej
Miałem kiedyś to samo, ta karta jest podatna za zakłócenia magnetyczne, postaraj się ją odsunąć od innych elementów w budzie, mi to pomogło i te piski znikły
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
soulstarr
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: soulstarr » niedziela 16 wrz 2012, 19:57

...Hej
Miałem kiedyś to samo, ta karta jest podatna za zakłócenia magnetyczne, postaraj się ją odsunąć od innych elementów w budzie, mi to pomogło i te piski znikły...
 






Hej,




Przekładałem ją w każdy z wolnych slotów PCIe, niestety nadal to samo...


Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: chantizstudio » niedziela 16 wrz 2012, 20:29

Jeśli słyszysz prace dysku, i wszelkie ruchy w kompie to na bank karta zbiera jakieś zakłócenia , ja miałem idealnie to samo co ty masz .
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Zbynia » niedziela 16 wrz 2012, 22:04

Oddaj tą kartę czym prędzej - wsi widać się skończyło - poświetnej julce nie potrafia zrobic nic dobrego


Teddy80
Posty: 56
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: Teddy80 » poniedziałek 17 wrz 2012, 02:45

A ja napisze tak..


Zanim zdecydujesz sie na oddawanie karty itp itd..


Sprawdz stan gniazdo, do którego docelowo podłączone sa monitory lub/i listy zasilające (przedłużacze), miałem pdobny problem i ten sam typ monitorow, gdy tylko zmieniałem przedłużacze, problem zniknal..




Oczywiscie nie neguje jakosci karty lub jej jakiegos defektu ale lepiej wyelyminować również inne kwestie dodatkowe.


Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: acoto » poniedziałek 17 wrz 2012, 08:54

i jeszcze jedno...


podobne zakłucenia mogą generować bezprzewodowe : mysz i klawiatura.


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: zakłócenia słyszalne w monitorach

Post autor: trancvission » poniedziałek 17 wrz 2012, 18:14

...Hej,
 
Mam następujący problem, w monitorach słysze zakłócenia, jest to jednostajny pisk i szum, czasami przechodzi bardziej w szum a czasami w pisk; nasila się i zmienia gdy np scrolluje strone internetową, lub jak wczytuje sie cos z dysku... (zakłócenie jest słyszalne z tweeterów)
 
Mój sprzęt to: monitory behringer truth b3031A, karta dzwiękowa juli@ xte, kable procab (duzy jack stereo po obu stronach) [wczesniej kable proel/diehard duzy jack mono po obu stronach (taka sama sytuacja, myslalem ze to przez kable niezbalansowane)], plyta główna ASUS p9x79 pro, intel core i7 3820, zasilacz corsair cmpsu-850txv2, windows 7 64bit.
 
Po podłaczeniu monitorów alesis m1 mkII ten sam problem, więc wukluczam monitory, kable też w sumie można wykluczyć...
 
Gorąca prośba o pomoc....

Pętla masy, rozdzielenie kabli sygnałowych od zasilających, pozbycie się wszelkich radiowych urządzeń, wpiąć monitor (ekran) na oddzielną listwę zasilającą, a na oddzielna monitory, pomierzyć napięcia na zasilaczu w jednostce porządnym miernikiem, sprawdzić czy trzyma napięcia i nie ma znaczących odstępstw,
Sprawdzić zachowanie na innej instalacji prądowej

Pętla masy o co chodzi!

Szum i jego rodzaje - dokształcić się zcharakteryzować brudy

Powodzenia!
SoundLand

ODPOWIEDZ