Komputer - konfiguracja 2012

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Zbynia » piątek 30 lis 2012, 10:10

OK. Ja równiez przepraszam.




Kyle zależy od programu. Sonar dla przykladu lubi miec projekt na dysku systemowym.Mozna zapisywać sobie paczkę (coś w stylu ZIP) na innym dysku jednak taki projekt zostaje rozpakowany do folderów sesji (oczywiście te foldery można dać na każdy inny dysk)


Czyszczenie tych folderów niestety ręczne.


Samplitude dobrze jedzie z każdego dysku tyle że wszystko trzyma luzem - tu z kolei po zakończeniu trzeba by zapisywać kompletny projekt w miejscu docelowym lub przenosić katalog projektu


Też niezbyt przyjemne rozwiązanie (jednak ma inną zaletę i to bardzo ciekawą RAM project czyli trzymanie projektu w pamieci RAM - jednak istnieje zagrożenie utraty danych z tego powodu


Z kolei przy VSTi najważniejsze jest określenie wymagań co do banku brzmień - sa takie co intensywnie korzystają z dysku(streaming) jak i takie które ładują sie odrazu do pamięci RAM - sa tez małe jak i potężne


Projekty w tym wypadku zajmuja bardzo mało miejsca więc trzymanie ich nie wymaga jakiś zabiegów


Są też takie którym wiekszej różnicy nie robi rodzaj dysku jak na przykład Proteus VX - bank mam na dysku SSD jednak załadowanie kilku instancji tej wtyki pod FL Studio trwa niezmiernie długo (pierwsza faktycznie dużo szybciej jak przy HDD) - tu już występuje jakiś problem czy to z zarządzaniem pamięcią  czy samym działaniem FL Studio




Pomijam juz problem ilości zapisywanych danych na SSD bo od tego jest gwarancja jednak taka sesja w DAW w dodatku przy wysokiej jakości swoje potrzebuje wliczając w to nieraz kilkanascie prób na slad


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: DJOZD » piątek 30 lis 2012, 10:43

...
Samplitude dobrze jedzie z każdego dysku tyle że wszystko trzyma luzem - tu z kolei po zakończeniu trzeba by zapisywać kompletny projekt w miejscu docelowym lub przenosić katalog projektu
...

Albo użyć jednej opcji "collect project files" która zbiera/kopiuje wszystkie zewnętrzne pliki do folderu projektu. Nigdy ie używam "Save Complete VIP in". Tak nawiasem

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Zbynia » piątek 30 lis 2012, 10:54

ooo fajna funkcja - dawno nie korzystałem z samplitude to wypadłem z obiegu


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Robix » piątek 30 lis 2012, 15:43

Ciekawy finał tej dyskusji :). Swoją drogą nie tylko dyski sa ważne, jak Zbynia słusznie wskazał, że bardzo często różne biblioteki ładują się do RAM, dlatego lepiej zaopatrzyć się w większą ilość tej pamięci. Ja mam 8 Gb i poważnie myślę o zmianie na 16 lub więcej, jeżeli moja płyta główna na to pozwoli. Przydaje się do obsługi np. EWQL :) czy bibliotek do Kontakta.


Serdecznie pozdrawiam :)

Początkujący muzyk.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Zbynia » piątek 30 lis 2012, 17:10

Czemu płyta ma nie pozwolić?Starszy typ?


Wiesz jak zobaczyłem swietne crucial ballistix 1600 CL9 1.5V za 250 pln w iloście 2x8GB !!!! to mi kopara opadła


mimo ze i 16 nie wykorzystuję(duzo wirtualizacji na chwile obecną) to w sumie przy takiej cenie aż sie prosi o zakup duzo powyzej potrzeb


swoje zarobi gdy wejdzie DDR4 a podejrzewam ze już niedługo




Niestety gorzej(wręcz tragicznie) z dyskami - nie ma świetnego samsunga, hitachi takie sobie choc trwałe - zostało średniej klasy WD i nędzne wciąz seagate ze skandaliczna gwarancją - tylko patrzeć jak w europie prestaną być sprzedawane boo sie sklepom nie opłaci płacic za naprawy (rok gwarancji na dysk - skandal to mało powiedziane...dobrze że jest rekojmia/niezgodnośc ale wiadomo w kogo to bije)


pojemności niskie(przez ostatnie dwa lata rozwój jest żałosny) gwarancja zenujaco krótka a do tego trwałość poniżej krytyki


3 dni temu u znajmomego nowy seagate - podłaczony wszystko cud miód łacznie z wydajnoscią(jak na hdd) - odłacazony na dwa dni - kolejne podłaczenie?47 realokowanych i masa badblocków....pochlastać się mozna


a te jak to mówią "szajsungi" 4 sztuki od 2-3 lat i gdyby nie bubel z chipsetem intela to żaden nie trafiby na gwarancję...przez 9 lat jak uzywam samsungów tylko jeden trafił do serwisu bo mu sie padło a to jakies 13 dysków było łącznie




Obecnie jeśli jest mozliwość i soft na to pozwala to jak najwiecej ramu a dyski (te nowe) koniecznie w raid albo backup codziennie


przykre to jak dwie firemki WYDYMAŁY rynek


a już najbardziej przykre to że samsung który zaczął dominować i przewodzic nie tylko w technologii ale i w trwałosci i cenie sprzedał dział firmie która w ciągu dwóch lat z jakości spadła na samo dno i zanurzyła się po szyje w gównie


potem wielki wałek z zalanymi fabrykami


w firmie stanęla szafa na 160 dysków - jakies 60 to seagate 60 hitachi a reszta Hitachi SSD - w ciągu dówch miesięcy padło 7 dysków - wszystkie to seagate






no ale odbiegam odbiegam


więc wracając - jesli soft jest w stanie zrobic uzytek to pchac ramu ile sie da


Kyle pewnie sie ze mną zgodzi - czemu taki gigabyte nie zrobił wciąż karty pcie na pamięć ram działającej jako SSD (na ddr2 oferowali)


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: DJOZD » piątek 30 lis 2012, 18:31

Pilnować jednego szczegółu. Win7 Home Premium to tylko maksymalnie 16GB RAM. Więc albo wyższą wersje Win7 albo Windows 8.

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Robix » piątek 30 lis 2012, 19:38

...
Czemu płyta ma nie pozwolić?Starszy typ?

Wiesz jak zobaczyłem swietne crucial ballistix 1600 CL9 1.5V za 250 pln w iloście 2x8GB !!!! to mi kopara opadła


No niestety mam taką płytę główną, co nie pozwala na więcej niż 16 GB. Więcej to już chyba nie potrzeba. Chociaż biorąc pod uwagę te dzisiejsze kombajny typu Hollywood Strings Diamond, Evolution Series World Percussion, można się zastanawiać :). Ale to już myślę, że lepiej poczekać, i wymienić od razu cały komp, niż dopakowywać do starszego. Jest taki postęp, że modernizacja się nie opłaca, tylko wymiana na nową płytę od razu.


Kurcze, a z tymi dyskami to tak postraszyłeś teraz, że się zastanawiam, czy moje WD Caviar Black jeszcze potrzymają Laughing.


Pozdrawiam :)

Początkujący muzyk.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Zbynia » niedziela 02 gru 2012, 03:00

dzadzą radę ale niestety różnie z tym bywa...co do modernizacji to bez problemu jeśli to sa dwie generacje czy trzy danej platformy...chociaz intel sie tak zapędził ze na ivy nawet nie spojrzałem a jak w przyszłym roku wejdzie nowy procek to też oczywiście zostanie wymiana całej platformy


więc jak chcesz - jak dasz radę poczekać to czekaj i wymieniaj całość


912x
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 lut 2013, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: 912x » niedziela 10 lut 2013, 16:35

Witam, trochę późno piszę, bo komputer już wymieniłem, ale może jakos jeszcze ten nietrafiony zakup ocalę ;)


konfiguracja:


Celereon Dual Core G550 2,6 ghz


asrock h61m-s


ddr corsair 4gb/1600 CL9 venegace


WD 1tb 64mb 7200 sata3


cooler master RC342 m-atx


chieftec GPA-400s8 bulk 400w PFC


(korzystam z Abletona 8, win xp oraz toneporta)


 


Wcześniej posiadałem słabszy komputer, ale do celów homerecordingowych spokojnie wystarczał. Niestety teraz, przy czynnościach audio, laguje mi mysz (audio pozostaje płynne). Zwiększyły się też moje potrzeby wydajności i juz przy szkicu na 3 trackach mam 37% uzycia CPU :|


Czy warto wymienić procesor (plyta obsluguje np. i3/i5 ) lub dodać ram? Zwiększy to istotnie wydajność?


 


ps. Myślę nad wymianą interfejsu, który obsługiwałby dwa wyjscia słuchawkowe, istnieją takie, czy można to rozwiązać w inny sposób? :)


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Kyle » poniedziałek 11 lut 2013, 09:11



Celereon Dual Core G550 2,6 ghz

asrock h61m-s

ddr corsair 4gb/1600 CL9 venegace

WD 1tb 64mb 7200 sata3

cooler master RC342 m-atx

chieftec GPA-400s8 bulk 400w PFC

(korzystam z Abletona 8, win xp oraz toneporta)

 
To co wymienione już kupiłeś, czy masz zamiar kupić?


ODPOWIEDZ