Cubase 5 - problem z RAM?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: Gerry » piątek 22 lut 2013, 09:29

Witam. Mam taki problem. Po załadowaniu większej ilości vsti z większymi bibliotekami do projektu następuje zawieszenie cubase i jego wysypanie. Podejrzewam, że jest to problem z brakiem pamięci lub coś z plikiem stronicowania... Wcześniej wszystko działało ok ale od jakiegoś czasu jak np załaduję kilka bibliotek do kontakta lub inne vsti, po przekroczeniu pewnej ilości użycia pamięci cubase umiera. Mój system to win7 32bit. wsadzone mam 4gb pamięci, oczywiście system tylu nie widzi... Będę wdzięczny za wskazówki gdzie szukać przyczyny... Pozdr

...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: Akton » piątek 22 lut 2013, 09:47

...
Witam. Mam taki problem. Po załadowaniu większej ilości vsti z większymi bibliotekami do projektu następuje zawieszenie cubase i jego wysypanie. Podejrzewam, że jest to problem z brakiem pamięci lub coś z plikiem stronicowania... Wcześniej wszystko działało ok ale od jakiegoś czasu jak np załaduję kilka bibliotek do kontakta lub inne vsti, po przekroczeniu pewnej ilości użycia pamięci cubase umiera. Mój system to win7 32bit. wsadzone mam 4gb pamięci, oczywiście system tylu nie widzi... Będę wdzięczny za wskazówki gdzie szukać przyczyny... Pozdr...
 




Niestety pamięć, poza tym Kontakt jest wymagający. Z 4 GB daleko się nie ujedzie. Znam to z autopsji :) Większe projekty są dźwigane jedynie z użyciem niewymagających VSTi, np. Philharmonika.


 

[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: Gerry » piątek 22 lut 2013, 09:51

Niestety pamięć, poza tym Kontakt jest wymagający. Z 4 GB daleko się nie ujedzie. Znam to z autopsji :) Większe projekty są dźwigane jedynie z użyciem niewymagających VSTi, np. Philharmonika.


... 


No tak ale nigdy mi nie wywalalo cubase, zawsze jakoś tam wolniej rzęził ale działał. A teraz nawet nie mogę odpalić projektów, w których mam nawrzucane dużo bibliotek a wcześniej działały bez problemu

...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: Akton » piątek 22 lut 2013, 10:25


No tak ale nigdy mi nie wywalalo cubase, zawsze jakoś tam wolniej rzęził ale działał. A teraz nawet nie mogę odpalić projektów, w których mam nawrzucane dużo bibliotek a wcześniej działały bez problemu...
 


Myślę, że powinieneś najpierw zainstalować Win7 64 bit, a nastepnie dołożyć trochę kości. Nie są to teraz jakieś bardzo drogie sprawy, a dzięki temu przestaniesz mieć te problemy. Nawet 8 GB RAM dużo Ci pomoże. Ja nie widzę innej alternatywy, ale być może koledzy podpowiedzą coś bardziej sensownego.


 

[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

nysontension
Posty: 86
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: nysontension » piątek 22 lut 2013, 10:49

Zdefragmentuj lub przeskanuj dysk pod katem błędow. Prawdopobobnie to jest przyczyna wywalnia Cub.

Z kazdym krokiem, droga do pokonania staje sie krotsza.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: Zbynia » piątek 22 lut 2013, 11:10

PPM na Mój Komputer->Zarządzaj


nastepnie:


Podgląd zdarzeń->Dzienniki systemu windows - przejrzyj log Aplikacja i System w poszukiwaniu błedu po wysypaniu się Cubase


Czy jakiś komunikat występujejak Cubase się zawiesi?


Wiesza się tylko Cubase czy cały komputer a może jeszcze jakieś inne programy?


Plik wymiany właczony?Na ile ustawiona jego wielkość (Panel sterowania->system->Zaawansowane ustawienia systemu->Ustawienia->ustawienia wydajności->Zaawansowane)




Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: Gerry » piątek 22 lut 2013, 12:16

...
PPM na Mój Komputer->Zarządzaj

nastepnie:

Podgląd zdarzeń->Dzienniki systemu windows - przejrzyj log Aplikacja i System w poszukiwaniu błedu po wysypaniu się Cubase

Czy jakiś komunikat występujejak Cubase się zawiesi?

Wiesza się tylko Cubase czy cały komputer a może jeszcze jakieś inne programy?

Plik wymiany właczony?Na ile ustawiona jego wielkość (Panel sterowania->system->Zaawansowane ustawienia systemu->Ustawienia->ustawienia wydajności->Zaawansowane)


...
 




W podglądzie zdarzeń po wysypaniu "Aplikacja" (w system nie ma żadnego zdarzenia) :


 


Nazwa aplikacji powodującej błąd: Cubase5.exe, wersja: 5.1.0.105, sygnatura czasowa: 0x4a1d7379
Nazwa modułu powodującego błąd: Kontakt 5.dll, wersja: 5.0.3.5812, sygnatura czasowa: 0x4fba4b05
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x007c2c4b
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x78
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ce10d976cba400
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\Steinberg\Cubase 5\Cubase5.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\VstPlugins\Kontakt 5.dll
Identyfikator raportu: f06bf8c0-7cde-11e2-ad22-001fd0dd4d2b


Wiesza się tylko Cubase. W w/w przypadku załadowałem do projektu Kontakta z duża biblioteką. To samo dzieje się przy załadowaniu innych dużych VSTi. 


Plik stronicowania włączony. Rozmiar kontrolowany przez system. Aktulanie przydzielono 3583MB



...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: DJOZD » piątek 22 lut 2013, 12:26

Spróbuj globalnie w Kontakcie zmniejszyć bufor dla sampli w pamięci RAM. Tak by ładowały do RAM mniejszą długość sampli.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: DJOZD » piątek 22 lut 2013, 12:29

Acha, zauważyłem zresztą że niektóre DAW mają problem kiedy ich wielkość procesu przekroczy okolice 1,5 / 2 GB. Ja kiedyś w takim przypadku mostkowałem duże wtyczki by nie pompowały mi procesu DAW.

Problem oczywiście totalnie zniknął kiedy przeszedłem na 64 bit wersje DAW. Nie muszę już niczego mostkować.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase 5 - problem z RAM?

Post autor: Zbynia » piątek 22 lut 2013, 12:40

Poszukaj update do softów (zarówno cubase jak i kontakt czy inne) - problem dotyczy sie nie tylko kontakta ale i wielu innych wtyczek




Przeskanuj też pamięć memtest (dosowym - pełny skan) - do znalezienia w necie isio albo z plytki hiren's boot


Sprawdź też zachowanie po wyłączeniu DEP w windows (jest w okolicach zakładki od ustawiania pliku wymiany)




Sprawdź też antywirusem i hijackthis system - moze sie coś przyplątało


ODPOWIEDZ