MacBook Pro - problem z CPU

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
wizz
Posty: 46
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: wizz » czwartek 28 mar 2013, 16:32

System jest dziewiczy. Komputer mam od listopada 2012. Użytkowałem go z jedynie zainstalowanym Abletonem i pakietem od Native Instruments (Maschine + Komplete Elements 8). To wszystko, nic poza tym. Nic więcej nie było instalowane i starałem się unikać zawalania go przeróżnymi niepotrzebnymi rzeczami. Oprócz muzyki, zdjęc i kilku aplikacji typu dropbox praktycznie nic na nim nie mam. Nie instalowałem także żadnego nowego systemu. Tak więc pracuje na tym samym systemie od początku odpalenia komputera. Co pozostaje mi zrobić teraz, gdy test xbench nie wypala a Apple Hardware Test wykazał brak problemów? Co powinenem zrobić, wyczyścić kompa Onyxem? Zainstalować nową pełną aktualizacje Combo 10.8.3? Serwis zdecydowanie nie wykazuje chęci pomocy w naprawie więc jestem zdany sam na siebie i na waszą pomoc..


Te działania wykonałem do tej pory:


1. Naprawa uprawnień


2. Test xbenchem (nie wypalony)


3. Apple Hardware Test (nie znaleziono żadnych błędów)


4. Zainstalowałem także nowego Abletona 9tke, lecz problem wciąż taki sam.


Jedyne co jeszcze zauważyłem to, że przy różnych sesjach zacinanie występuje w różnych momentach. W sesji, którą tutaj wcześniej wrzuciłem przy około 30stu ścieżkach zacinanie występuje cały czas, natomiast przy innym projekcie, który zacząłem 2 dni temu (25 ścieżek) CPU w Abletonie tak samo wariuje w okolicach 80 % ale utwór się prawie w ogólę nie zacina - nie wiem czym jest to spowodowane. W obu projektach występują takie same wtyczki (Massive, Kontakt, Maschine + efekty z Abletona)


wizz
Posty: 46
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: wizz » czwartek 28 mar 2013, 16:49

Dostałem teraz informacje, że w serwisie w momencie instalowania dysku SSD był też instalowany nowy system, także problem wystąpił również na nowo zainstalowanym DYSKU oraz OS X - skoro problem wystepował także na nowym dysku i systemie, znaczy to, że nie one są powodem. Co w takim razie powoduje ten klopot? Skoro Apple Hardware test nie wykazał nic, a teraz okazuje się, że to też nie software bo na innym systemie problem pojawia się także.


wizz
Posty: 46
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: wizz » czwartek 28 mar 2013, 18:26

Z powodu bezradności przychodzą mi dziwne pomysły do głowy. Być może powinienem spróbować oddać serwis do autoryzowanego serwisu Apple? Wiem, że oni zalań w ramach gwarancji nie przyjmują, ale skoro płyta była czyszczona i suszona ślady po zalaniu będą nierozpoznawalne? Wiem, że Maci mają wbudowane jakieś czujniki, ale podejrzewam, że stamtąd woda też została przez serwis usunięta. Przypomne co było robione w laptopie w ramach naprawy:


W komputerze była czyszczona płyta główna. 


Usunięcie korozji  zaczynającej postępować na kilku elementach elektronicznych, czyszczenie całej płyty w alkoholu izopropylowym co ma na celu czyszczenie i zabezpieczenie na przyszłość. Specjalistyczne suszenie w celu usunięcia pozostałej wilgoci z laminatu i z pod układów BGA. Czyszczenie taśm i złącz.

 

Czy na podstawie tej informacji możecie się wypowiedzieć o szansach przyjęcia komputer w ramach gwarancji? Wiem wiem, brzmi śmiesznie i desperacko, ale nie wiem co począć dalej. Jako powód podałbym usterkę z CPU oraz Abletonem, może by to łykneli.. może warto spróbować. Dajcie znać co sądzicie i jeszcze raz dzięki za wkład każdego z Was.

Awatar użytkownika
JzK
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: JzK » czwartek 28 mar 2013, 19:44

Może coś przeoczyłem czytając ale nic nie wspomniałeś z jakiego interfejsu korzystasz, jakie stery są ustawione w abletonie i jaki masz bufor. Może w ferworze nieustannego myślenia o uszkodzeniu zmianie uległy zwykłe ustawienia ? Na pewno to sprawdziłeś ale to jest pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy po lekturze.
na luzaku ! jak zawsze

wizz
Posty: 46
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: wizz » czwartek 28 mar 2013, 19:56

...Może coś przeoczyłem czytając ale nic nie wspomniałeś z jakiego interfejsu korzystasz, jakie stery są ustawione w abletonie i jaki masz bufor. Może w ferworze nieustannego myślenia o uszkodzeniu zmianie uległy zwykłe ustawienia ? Na pewno to sprawdziłeś ale to jest pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy po lekturze.... 


Korzystam z Apogee One. TAK wyglądają moje ustawienia w opcjach audio w Abletonie.


Wydaje mi się, że wszystko tam jest okej.


wizz
Posty: 46
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: wizz » czwartek 28 mar 2013, 20:34

...IRO tel. 501 193100

Tutaj masz telefon do czlowieka który ci powinien pomóc

... Hej - mógłbyś zdradzić nieco więcej na temat właściciela numeru? Wypada mi choć wiedzieć do kogo dzwonić! Pytam też bo troszkę niecodziennym jest przekazywanie tel bez wiedzy właściciela na forum - czy "IRO" wie o sprawie?


Awatar użytkownika
majall
Posty: 231
Rejestracja: środa 31 sty 2007, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: majall » czwartek 28 mar 2013, 21:20

Wiem że masz problem 


zalanie maca 50tką może nie wydać w rozmowach z serwisem.


Być może trzeba ten system położyć jeszcze raz


zadzwoń do IRO


znam go z myapple pl


prwdopodobnie trachę panikujesz więc - spoko 


czy masz ważne projekty ? jeśli tak to zrób kopie na zwnętrznym nośniku 


ja sądzę że system został odtworzony z kopi w serwisie


więc jeszcze raz będziesz musiał go postawić korzystając z app store zapoznaj się z procedurą bo widać że nie masz systemu pod ręką


niestety trzeba być ostrożnym z płynem









Macbook pro 17" 2.4 , mac pro 2.8 Quad-Core , RME fireface 800 , Emu 5000 ultra . telecaster hot rod , AKG 270 studio , Logic 8 , Melodyne plug in , Reaper .

Andyeis
Posty: 108
Rejestracja: środa 24 lis 2010, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: Andyeis » czwartek 28 mar 2013, 23:01

......IRO tel. Tutaj masz telefon do czlowieka który ci powinien pomóc ... Hej - mógłbyś zdradzić nieco więcej na temat właściciela numeru? Wypada mi choć wiedzieć do kogo dzwonić! Pytam też bo troszkę niecodziennym jest przekazywanie tel bez wiedzy właściciela na forum - czy "IRO" wie o sprawie?...



Przepraszam

Zapomnij o tym telefonie



W świadku macuserow jest to osoba dosyć znana i ceniona za swoją wiedzę o sprzęcie



ktoś kiedyś powiedzial ze '



"Dla niektorych najlepszą formą pomocy jest brak pomocy"

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: adn_01 » piątek 29 mar 2013, 00:22

.........IRO tel. ********* Tutaj masz telefon do czlowieka który ci powinien pomóc ... Hej - mógłbyś zdradzić nieco więcej na temat właściciela numeru? Wypada mi choć wiedzieć do kogo dzwonić! Pytam też bo troszkę niecodziennym jest przekazywanie tel bez wiedzy właściciela na forum - czy "IRO" wie o sprawie?...

Przepraszam
Zapomnij o tym telefonie

W świadku macuserow jest to osoba dosyć znana i ceniona za swoją wiedzę o sprzęcie

ktoś kiedyś powiedzial ze '

"Dla niektorych najlepszą formą pomocy jest brak pomocy"...
 



hehe jaja bym mu tego nie zrobił... - ale może admin łaskawie usunie numer telefonu.



generalnie w systemie jest jak widać kilka "ulepszaczy", a one w 10.8 działają bardzo, bardzo nieprzewidywalnie. jak ktoś nie umie poprawnie odinstalowac to postawienie systemu od zera będzie najlepszym i z pewnościa najszybszym sposobem.



AHT wykrywa tylko najbardziej oczywiste błędy. Od diagnostyki jest techtool... ale to już wyższa szkoła jazdy no i cena...


Andyeis
Posty: 108
Rejestracja: środa 24 lis 2010, 00:00

Re: MacBook Pro - problem z CPU

Post autor: Andyeis » piątek 29 mar 2013, 08:36

............IRO tel. ********* Tutaj masz telefon do czlowieka który ci powinien pomóc ... Hej - mógłbyś zdradzić nieco więcej na temat właściciela numeru? Wypada mi choć wiedzieć do kogo dzwonić! Pytam też bo troszkę niecodziennym jest przekazywanie tel bez wiedzy właściciela na forum - czy "IRO" wie o sprawie?... Przepraszam Zapomnij o tym telefonie W świadku macuserow jest to osoba dosyć znana i ceniona za swoją wiedzę o sprzęcie ktoś kiedyś powiedzial ze ' "Dla niektorych najlepszą formą pomocy jest brak pom

To jest telefon "firmwy"
dostepny nawet na tym forum

Koputer jets prawdopodobnie zniszczony po zalaniu
Miłego gdakania do następnych świąt

ODPOWIEDZ