Mac Mini do domowego studia?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
versusandrzej
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 00:00

Mac Mini do domowego studia?

Post autor: versusandrzej » czwartek 22 sie 2013, 12:17

Witam,


Jestem muzykiem i kompozytorem, przygotowuję na swoje potrzeby domowe studio - zastanawiam się nad wyborem komputera - tradycyjnie PC vs Mac :) 


Mam ogromną prośbę do Szanownych Forumowiczow o poradę - czy jest sens kupowania Maca Mini z czterordzeniowym procesorem i7?


Komputer ma służyć do pracy z Battery, FM8, Massive, Absynthem, do tego tory audio - bas, gitara, wokal. DAW to Ableton Live 9.


Z góry dziękuję za odpowiedzi. 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: Zbynia » czwartek 22 sie 2013, 12:35

Sens jest jak masz soft na niego( i inne współpracujące z makiem urządzenia) - jeśli musiałbyś kupowac to lepiej poszukaj wydajnego peceta - soft wyjdzie gratis :)


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: Zbynia » czwartek 22 sie 2013, 12:37

aha zapomniałem dodać - jaka wielkośc matrycy?


Bo za 3 klocki jest do kupienia acer (nie pamiętam serii) 17.3" z mozliwością włożenia drugiego dysku 2.5" oraz trzeciego w postaci karty mSATA co umozliwia zastosowanie SSD na system


Bardzo fajny cichy sprzęt


versusandrzej
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: versusandrzej » czwartek 22 sie 2013, 12:42

...
Sens jest jak masz soft na niego( i inne współpracujące z makiem urządzenia) - jeśli musiałbyś kupowac to lepiej poszukaj wydajnego peceta - soft wyjdzie gratis :)...
 




-----


Soft mam taki, jak napisałem wyżej - LIve 9 chcę kupić (lubię) - a FM8, Massive, Absynth i Battery już mam. 


Wielkość matrycy - sorry, ale jestem mało komputerowy i nie wiem, o co chodzi :)


versusandrzej
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: versusandrzej » czwartek 22 sie 2013, 12:43

...
aha zapomniałem dodać - jaka wielkośc matrycy?

Bo za 3 klocki jest do kupienia acer (nie pamiętam serii) 17.3" z mozliwością włożenia drugiego dysku 2.5" oraz trzeciego w postaci karty mSATA co umozliwia zastosowanie SSD na system

Bardzo fajny cichy sprzęt...
 




--- 


Czy to nowy komputer? Chcę kupić nowy :)


smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: smirnoff » czwartek 22 sie 2013, 12:44

Kolega pisze o Mac Mini a nie o macbooku...


 


Oczywiście że się opłaca jesli cie stac i jeśli chcesz mieć Maca. Nowe Mini (te z i5 i i7) mają bardzo wysoką wydajność a jednocześnie są małe i wygodnie w umiejscowieniu, masz też thunderbolt który w przyszlosci moze byc przydatny :) 


versusandrzej
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: versusandrzej » czwartek 22 sie 2013, 12:50

...
Kolega pisze o Mac Mini a nie o macbooku...

 

Oczywiście że się opłaca jesli cie stac i jeśli chcesz mieć Maca. Nowe Mini (te z i5 i i7) mają bardzo wysoką wydajność a jednocześnie są małe i wygodnie w umiejscowieniu, masz też thunderbolt który w przyszlosci moze byc przydatny :) ...
 




---


Rozważam Maca, bo dużo na tych komputerach pracuję - pozamuzycznie (niestety, nie mam takiego na wlasność) - zastanawiałem się tylko, czy Mini uciągnie wymienione przeze mnie programy - ale rozumiem, że powinien dać radę. 


Jesli chodzi o interface to używam Line 6 KB37 - zapewne nie powinno być z nim kłopotu przy podłączeniu do Maka.


amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: amis » czwartek 22 sie 2013, 14:27

na pewno da radę... ja własnie rozpatruję przesiadkę z mabooka pro core duo2 na mini i7... rozterkę mam tylko taką, że nie wiem czy niebawem nie będzie nowych modeli mini, bo obecne modele są z 2012... ktoś ma jakieś może informacje o zapowiedziach nowego mini? 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: spiker » czwartek 22 sie 2013, 14:35

MAC MINI do audio? Oczywiście. Żadnych przeciwskazań. Cichutko (jak żaden inny desktop) SPrawnie, wydajnie i bez problemów. Soft audio też jest free (np. Reaper), a cała reszta jest płatna zarówno na PC jak i na MAC. Ja używam od lat czterech MINI Core2 z 2GB, z Presonusem SL1602 i Studio One i jeszcze nigdy mu pary nie zabrakło
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: perfektsound » czwartek 22 sie 2013, 14:47


---

Rozważam Maca, bo dużo na tych komputerach pracuję - pozamuzycznie (niestety, nie mam takiego na wlasność) - zastanawiałem się tylko, czy Mini uciągnie wymienione przeze mnie programy - ale rozumiem, że powinien dać radę. 

Jesli chodzi o interface to używam Line 6 KB37 - zapewne nie powinno być z nim kłopotu przy podłączeniu do Maka....
 




Pewnie, że uciągnie. Ja używam Abletona i NI Komplete na dużo starszym iMaku, bez problemu. Sam myślę, że mojego kilkuletniego iMaka zastąpie miniakiem.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

ODPOWIEDZ