Mac Mini do domowego studia?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PeterPan101
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2009, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: PeterPan101 » niedziela 19 paź 2014, 22:17

...perfect, tak, widziałem, dzięki za opinie... nadal jednak nie wiem co rzobić... czy quad i7, czy nowy, czy poczekac na kolejny update... jeśli będzie :) ...

Jak chcesz mogę sprzedać Ci mini i7 półrocznego z 16 GB ramu -jest jeszcze na gwarancji

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 20 paź 2014, 00:13

Czyżby sie nie spisywał?




:)




jak z temperaturami i głośnoscią?testom nie wierzę bo nie sa robione w normalnych warunkach....


Awatar użytkownika
Boono
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: Boono » poniedziałek 20 paź 2014, 06:55

Amis pomyśl o Hackintoshu.
Złożysz mega zestaw za niewielki % mac pro.
Intel i5 haswell, asus z87 i reszta co ci w duszy gra.Sprawdzone , śmiga jak szalony - zero problemów.
w.w. sprzęt w 100 % kompatybilny, nie trzeba się zbytnio napocić żeby odpalić os x.
Magister Sztuki

Awatar użytkownika
PeterPan101
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2009, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: PeterPan101 » poniedziałek 20 paź 2014, 08:36

...Czyżby sie nie spisywał?

:)

jak z temperaturami i głośnoscią?testom nie wierzę bo nie sa robione w normalnych warunkach.......

Spisuje się bardzo dobrze -jest cichy i stabilny a przedewszystkim bezproblemowy - przy 60 śladach w 96 kHz działa jak nalezy .W chwili obecnej na Yosemite śmiga jeszcze lepiej .
Powód sprzedazy błachy -przesiadka na Sarkofag Stevena Jobsa :)

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: amis » poniedziałek 20 paź 2014, 11:39

hakintosh odpada... przyznam, że nie kupowałem nigdy używanego kompa... a może zamaist nowego mini nowy imac z czterordzeniowym i5? czy logic 9 obsługuje więcej rdzeni? 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
PeterPan101
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2009, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: PeterPan101 » poniedziałek 20 paź 2014, 11:56

...hakintosh odpada... przyznam, że nie kupowałem nigdy używanego kompa... a może zamaist nowego mini nowy imac z czterordzeniowym i5? czy logic 9 obsługuje więcej rdzeni? ...


Jak miałem Logica 8 na macu PRO ( sam program w oryginale leży jeszcze na półce- może jest ktoś chetny na zakup ? ) pokazywało ile rdzeni pracuje -w obecnym Logic X pokazuje jedynie obciążenie a nie pokazuje na którym rdzeniu -nie wiem natomiast jak jest z Logicem 9 .Nowy iMac powinien śmigac śmiało z 9

Awatar użytkownika
macandroll
Posty: 506
Rejestracja: sobota 10 cze 2006, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: macandroll » poniedziałek 20 paź 2014, 14:22

......hakintosh odpada... przyznam, że nie kupowałem nigdy używanego kompa... a może zamaist nowego mini nowy imac z czterordzeniowym i5? czy logic 9 obsługuje więcej rdzeni? ...


Jak miałem Logica 8 na macu PRO ( sam program w oryginale leży jeszcze na półce- może jest ktoś chetny na zakup ? ) pokazywało ile rdzeni pracuje -w obecnym Logic X pokazuje jedynie obciążenie a nie pokazuje na którym rdzeniu -nie wiem natomiast jak jest z Logicem 9 .Nowy iMac powinien śmigac śmiało z 9 ...
 




LOGIC 9 obsługuje u mnie w Mac Pro 2 procki - 8 rdzeni. 




Sam zastanawiałem się nad mini, ale ostatni sensowny do pracy i7 przeszedł do historii. Zostały jedynie używki.


Te nowe, to komputery do multimediów. 


Mini w stosunku do mac pro miał swoje zalety. Oszczędniejszy, sata3, szybszy ram.


Oczywiście w stosunku do starszych mac pro. Nowy to inna bajka , ale też inne pieniądze.


Ja zostaję na starszym. Póki co nie ma sensu dla mnie zmieniać, bo i tak nie wykorzystuję go w 100%.

Muzyk, gitarzysta

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: perfektsound » poniedziałek 20 paź 2014, 19:13

Tutaj wykres pokazujący spadek mocy nowego Maca Mini:


http://www.macrumors.com/2014/10/19/mac-mini-2014-benchmark/



Nie ma bata, quad i7 nie będzie wolniejszy od najlepszego nawet dual i5.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 20 paź 2014, 21:48

cóż - znacznie niższe TDP kosztem 2 rdzeni z HT


może jeszcze zaktualizuja ofertę


abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: abproject » poniedziałek 15 gru 2014, 16:55

.........hakintosh odpada... przyznam, że nie kupowałem nigdy używanego kompa... a może zamaist nowego mini nowy imac z czterordzeniowym i5? czy logic 9 obsługuje więcej rdzeni? ... Jak miałem Logica 8 na macu PRO ( sam program w oryginale leży jeszcze na półce- może jest ktoś chetny na zakup ? ) pokazywało ile rdzeni pracuje -w obecnym Logic X pokazuje jedynie obciążenie a nie pokazuje na którym rdzeniu -nie wiem natomiast jak jest z Logicem 9 .Nowy iMac powinien śmigac śmiało z 9 ... 

LOGIC 9 obsługuje u mnie w Mac Pro 2 procki - 8 rdzeni. 

Sam zastanawiałem się nad mini, ale ostatni sensowny do pracy i7 przeszedł do historii. Zostały jedynie używki.
Te nowe, to komputery do multimediów. 
Mini w stosunku do mac pro miał swoje zalety. Oszczędniejszy, sata3, szybszy ram.
Oczywiście w stosunku do starszych mac pro. Nowy to inna bajka , ale też inne pieniądze.
Ja zostaję na starszym. Póki co nie ma sensu dla mnie zmieniać, bo i tak nie wykorzystuję go w 100%.

Też mi proponowali swego czasu Mini i dobrze, że się nie skusiłem bo jak później dostałem info grzeją się po kilku godzinach pracy i wydajność spada. Wybrałem Mac'a Pro i nie żałuję. Dobrze skonfigurowany Mac Pro w "starej budzie" bije na głowę nowe 4 rdzeniowe "popielniczki".

Ps. Fajnie wrócić na forum po 5-ciu latach - pozdrowienia dla "starej gwardii"
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

ODPOWIEDZ