Mac Mini do domowego studia?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: ratio » poniedziałek 15 gru 2014, 18:29

............hakintosh odpada... przyznam, że nie kupowałem nigdy używanego kompa... a może zamaist nowego mini nowy imac z czterordzeniowym i5? czy logic 9 obsługuje więcej rdzeni? ... Jak miałem Logica 8 na macu PRO ( sam program w oryginale leży jeszcze na półce- może jest ktoś chetny na zakup ? ) pokazywało ile rdzeni pracuje -w obecnym Logic X pokazuje jedynie obciążenie a nie pokazuje na którym rdzeniu -nie wiem natomiast jak jest z Logicem 9 .Nowy iMac powinien śmigac śmiało z 9 ... 

LOGIC 9 obsługuje u mnie w Mac Pro 2 procki - 8 rdzeni. 

Sam zastanawiałem się nad mini, ale ostatni sensowny do pracy i7 przeszedł do historii. Zostały jedynie używki.
Te nowe, to komputery do multimediów. 
Mini w stosunku do mac pro miał swoje zalety. Oszczędniejszy, sata3, szybszy ram.
Oczywiście w stosunku do starszych mac pro. Nowy to inna bajka , ale też inne pieniądze.
Ja zostaję na starszym. Póki co nie ma sensu dla mnie zmieniać, bo i tak nie wykorzystuję go w 100%.

Też mi proponowali swego czasu Mini i dobrze, że się nie skusiłem bo jak później dostałem info grzeją się po kilku godzinach pracy i wydajność spada. Wybrałem Mac'a Pro i nie żałuję. Dobrze skonfigurowany Mac Pro w "starej budzie" bije na głowę nowe 4 rdzeniowe "popielniczki".

Ps. Fajnie wrócić na forum po 5-ciu latach - pozdrowienia dla "starej gwardii" ...



A ja cały czas sie zastanawiam nad hamackiem
Za 3000zł mam 16GB Ramu dyski jakie tylko chce. Boje sie tylko o te aktualnienia. Wiem że hamck pracuje bardzo dobrze tak samo jak oryginalny mac. Mam dylemat. Interfejs mam Fire Wire a nowy mini niema tego wyjścia
Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Mac Mini do domowego studia?

Post autor: abproject » wtorek 16 gru 2014, 07:01

...

Coraz więcej tego na rynku, po aukcjach i w ofertach firm - serwisów. Nie jeden zdziwił by się też ile tych maszyn stoi po studiach w kraju i europie :)

Jest tylko jedno ale... Trzeba mieć dostęp i dobry kontakt do magika INSTALATORA. W OSX wszystkie instalki idą po sieci. Na własne oczy widziałem kiedyś jak oryginalny soft synth wyjęty świeżo z pudełka nie chciał się zainstalować. Co wtedy ? Telefon - "team viewer" i za chwilę było gotowe
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

ODPOWIEDZ