Nowy Mac Pro do muzyki?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: amis » sobota 21 gru 2013, 07:34

Ponieważ mój obecny Mac Book Pro Core 2 Duo na moich projektach już całkowicie siada, pojawia mi się temat nowego komputera. Początkowo myślałem o wymianie na mini i7, bo wiem, że dobrze sprawdza się w muzyce. No ale zbierane są już zamówienia na nowego Mac Pro i w lutym już mają być. cena oczywiście jest kosmiczna ale możliwe, ze udałoby mi się po niego sięgnąć. pojawiła mi się jednak wątpliwość - czy nie przesadzę z technologią... moje projekty to max 80 ścieżek mocno obsadzone instrumentami i efektami ale bez wielkich kobył typu east west itp :) nie bawię się w obróbkę wideo więc te dwa procesory graficzne też wydają mi się mocno niepotrzebne. czy warto zatem rzucać się na Mac Pro, czy być może wystarczy i lepiej poczekać na nowe mini z procesorami haswell? 

www.psychologium.net

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: Zbynia » sobota 21 gru 2013, 12:56

Core 2 Duo to obecnie bardzo słaby już procesor(ten laptopowy).Pewnie najsłabszy z maka pro będzie kilka razy wydajniejszy więc o wydajność martwić sie nie musisz tylko o zlotówki :)


amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: amis » sobota 21 gru 2013, 15:08

Zbynia, to że jest słaby to akurat już wiem, bo na nim pracuję :) to że wydajnosc na Mac Pro będzie znakomita to też się spodziewam... chodzi mi o to czy nie kupię armaty do strzelania do wróbli :) czy ma sens kupować tak mocny komputer (grafika itp) do projektów na 80 ścieżek... liczyłem własnie na Twoje jakieś zdanie, bo siedzisz w kompach :) 

www.psychologium.net

MikeyB
Posty: 13
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: MikeyB » sobota 21 gru 2013, 19:29

...
Ponieważ mój obecny Mac Book Pro Core 2 Duo na moich projektach już całkowicie siada, pojawia mi się temat nowego komputera. Początkowo myślałem o wymianie na mini i7, bo wiem, że dobrze sprawdza się w muzyce. No ale zbierane są już zamówienia na nowego Mac Pro i w lutym już mają być. cena oczywiście jest kosmiczna ale możliwe, ze udałoby mi się po niego sięgnąć. pojawiła mi się jednak wątpliwość - czy nie przesadzę z technologią... moje projekty to max 80 ścieżek mocno obsadzone instrumentami i efektami ale bez wielkich kobył typu east west itp :) nie bawię się w obróbkę wideo więc te dwa procesory graficzne też wydają mi się mocno niepotrzebne. czy warto zatem rzucać się na Mac Pro, czy być może wystarczy i lepiej poczekać na nowe mini z procesorami haswell? ...
 




Na wstępie napisze, że zajmuje się budowaniem zestawów Hackintosh. Jeśli nie słyszałeś to po krótce sa to komputery klasy PC na ktorych odpalany jest system MacOS X. Prowadze projekt który zapewnia stabilność, wydajność oraz bezproblemowa prace systemu. Dobieram komponenty tak by zgadzały się ze sterownikami dostarczanymi przez Apple i nie modyfikuje w żaden sposob systemu, dzieki czemu zachowuje sie jak na Maku i tak tez system go widzi.


 


Teraz moge zasugerować, że maszyna która ci wystarczy na długie lata może kosztować około 3tys zł i będzie na niej poprawnie działał niemodyfikowany system Apple 10.9 oraz wszystko co na nim odpalone tak jak powinno. Takie rozwiązanie jest dość popularne gdyż w pracy zwyczajnie liczy się możliwość rozbudowy, stabilność oraz wydajność.


Niestety nowy MacPro jest cholernie drogi, owszem wydajny ale możliwości rozbudowy jako takiej nie posiada. 


 


Dodam, że zrobilem juz wiele komputerow do studia nagraniowego, montażu video i odpukać od lat zachowują się poprawnie :) a nie jeden przebył droge od 10.6 Snow Leoparda do aktualnego na dzień dzisiejszy 10.9. W tym moj komputer na którym pracuje juz blisko 6lat dalej bez zająknięcia.


MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: MrExplosion » sobota 21 gru 2013, 19:40

Moim zdaniem nie warto kupować za taką cenę. To jest sprzęt dla biznesu, który ma na siebie zarabiać. Jeśli na C2D byłeś w stanie działać to na 5 razy szybszym Mac Mini będziesz miał wystarczający zapas.

MikeyB
Posty: 13
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: MikeyB » sobota 21 gru 2013, 19:51

...Moim zdaniem nie warto kupować za taką cenę. To jest sprzęt dla biznesu, który ma na siebie zarabiać. Jeśli na C2D byłeś w stanie działać to na 5 razy szybszym Mac Mini będziesz miał wystarczający zapas.... 




Niestety komputer to nie jedynie moc obliczeniowa procesora, ukladu graficznego czy ilosc pamieci ram. Urządzenie jest bardziej skomplikowane i na jej wydajność ogólną wpływają takie aspekty jak jakość płyty głównej, chipset, kontrolery, zasilacz, latencja, przepustowości itp itd. 


 


Macmini jak i iMac czy Macbook (cala seria) to komputery oparte na podzespołach mobilnych co wynika z ich konstrukcji. Taka maszyna nie ma prawa nie posiadać wąskiego gardła które mimo super komponentów będzie dusiło jej potencjał.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: Zbynia » sobota 21 gru 2013, 23:04

Jak pisałem najnowsze będą kilka razy wydajniejsze jesli mówimy o tym co siedzi w macu pro


ale jest też mini/cz book z laptopowymi


http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-procesory-rozpiska-osiagow.4344.0.html


 


zobacz sobie jak duża jest różnica - rozumiem ze budowa nie gra większej roli (no nowy pro nie jest skrzynką jak poprzedni więc szukasz czegos mniejszego ale niekoniecznie przenośnego)


powiem że na pewno zadbałbym o SSD na system - nawet w sprzecie sprzed 5 lat - nie podniesie to mocy procka ale jak wystarcza to jest ok (w nowym tylko SSD na system)


 


Na nowych prockach masz do 40% wydajności w przypadku 2 rdzeni z poprzedniej generacji (ivy bridge) - do 50 % na haswellu


w stosunku do tego co masz - jakie będa potrzeby za 3 lata tylko tobie oceniać :) - jak jest szansa doplacic nwiewiele i wziąć z zapasem to warto - na 3 -5 lat masz spokój


potrzeby moga równiez wzrosnąć


Awatar użytkownika
macandroll
Posty: 506
Rejestracja: sobota 10 cze 2006, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: macandroll » niedziela 22 gru 2013, 02:40

Do takich zastosowań spokojnie wystarczy Ci mac mini z i7.


Sam mam bardzo podobne zastosowania czyli koło 80 ścieżek i działam bez zająknięcia na starym Mac Pro 2008- 2,8 osiem rdzeni.


Nie udało mi się go zatkać do tej pory.


 


... a mac mini z i7 2012 podobno dogonił maca pro 2008 (3.1).


Jeśli nie potrzebujesz rozbudowanych kart graficznych to miniacz CI wystarczy.


Do tego mozna go rozbudowywać, ma znośnie tani ram, sata 3, możliwość rozbudowy o 2 dyski. 


 


 


Nie pchaj się w nowego Maca pro- nie warto, no chyba że masz sponsora lub z dotacji :D


Będzie kosztował olbrzymie pieniądze, a w wydajności być może nawet nie będzie odstawał od... ostatniego maca pro 5.1 
To maszyna dla biznesmenów i tych co chcą piękny gadżet na biurku. Oczywiście również dla tych co muszą mieć nowy sprzęt, a nie liczą się z kosztami.


 


Tobie spokojnie starczy coś o mocy mac pro 3.1- 2x2.8 z ośmiordzeniowym prockiem.


Czyli też 4 rdzeniowy mini z i7.


 


 


 


 


 


 



Muzyk, gitarzysta

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: amis » poniedziałek 23 gru 2013, 11:49

dzięki, za wszystkie opinie. chyba pozostanę przy mini i poczekam na nową wersję z haswellami. może przez ten czas pojawią się jakies opinie z użytkowania pro w muzyce 

www.psychologium.net

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Nowy Mac Pro do muzyki?

Post autor: Zbynia » wtorek 24 gru 2013, 09:03

Cóż - najnowsza technologia kosztuje.Jednak najsłabszy procesor nowego maca jest o wydajności 6 rdzeniowego poprzednika


a mamy jeszcze do wyboru 6,8 i 12 rdzeni :)




a gdzie w tym wszystkim biedny mac book pro na c2d :D


ODPOWIEDZ