Interfejs audio firewire 400 na nowych laptopach

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
implant
Posty: 100
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Interfejs audio firewire 400 na nowych laptopach

Post autor: implant » środa 01 sty 2014, 10:30

Cześć,

Nie za bardzo śledzę nowości, stąd mój problem. Chcę zmienić mojego wysłużonego macbooka z 2008 roku na nowy model, tylko że pojawia się dość duży problem. Mam mikser alesisa na firewire oraz interfejs audio/midi też na firewire. W nowych modelach macbooka nie ma tego wejścia więc wygląda na to że oba sprzęty będą na "odstrzał", a tego bym nie chciał. Jest jakaś opcja adaptacji do "nowych warunków"?? Jakieś doświadczenia?
Analogi i cyfry fajne są :)

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Interfejs audio firewire 400 na nowych laptopach

Post autor: perfektsound » środa 01 sty 2014, 13:52

...Cześć,

Nie za bardzo śledzę nowości, stąd mój problem. Chcę zmienić mojego wysłużonego macbooka z 2008 roku na nowy model, tylko że pojawia się dość duży problem. Mam mikser alesisa na firewire oraz interfejs audio/midi też na firewire. W nowych modelach macbooka nie ma tego wejścia więc wygląda na to że oba sprzęty będą na "odstrzał", a tego bym nie chciał. Jest jakaś opcja adaptacji do "nowych warunków"?? Jakieś doświadczenia? ...
 


Przejściówka thunderbolt > firewire 800, i dalej kablem firewire 800>firewire 400. Z niektórymi interfejsami to działa (zazwyczaj z tymi, które mają zasilacz sieciowy), z niektórymi nie. Poszukaj w sieci czy Twój konkretny model pojawia się na forach.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

adart
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 18 cze 2013, 00:00

Re: Interfejs audio firewire 400 na nowych laptopach

Post autor: adart » czwartek 30 sty 2014, 15:24

...Cześć,

Nie za bardzo śledzę nowości, stąd mój problem. Chcę zmienić mojego wysłużonego macbooka z 2008 roku na nowy model, tylko że pojawia się dość duży problem. Mam mikser alesisa na firewire oraz interfejs audio/midi też na firewire. W nowych modelach macbooka nie ma tego wejścia więc wygląda na to że oba sprzęty będą na "odstrzał", a tego bym nie chciał. Jest jakaś opcja adaptacji do "nowych warunków"?? Jakieś doświadczenia? ...

Tu masz przejściówkę z thunderbolta http://www.skapiec.pl/site/cat/3117/comp/5561444
i po sprawie
[url=http://www.skapiec.pl/]lubię to![/url]

ODPOWIEDZ