Komputer do muzyki i grania live

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Komputer do muzyki i grania live

Post autor: PieTras! » środa 08 sty 2014, 19:45

Witam interesuje mnie taki komputer (link ponieżej). Chciałbym dokupić do niego dysk systemowy SSD. Przeznaczenia: ogólnie pojęta realizacja i produkcja muzyki oraz granie live.

http://allegro.pl/laptop-acer-v3-571g-i7-3632qm-16gb-500-gt730m-win8-i3845406465.html 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: PieTras! » środa 08 sty 2014, 19:45

...
Witam interesuje mnie taki komputer (link ponieżej). Chciałbym dokupić do niego dysk systemowy SSD. Przeznaczenia: ogólnie pojęta realizacja i produkcja muzyki oraz granie live.

http://allegro.pl/laptop-acer-v3-571g-i7-3632qm-16gb-500-gt730m-win8-i3845406465.html ...
 




Co myślicie o nim?

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: PieTras! » środa 08 sty 2014, 19:51

Chciałbym też spytać o jedną rzecz. Obecnie używam interfejsu M-audio firewire 1814. Wyżej wymioniony laptop nie posiada firewire przez co kręci mi się łezka w oku na myśl o zmianie interfejsu. Słusznie żałuję przejścia na usb, czy nie? Czy z jakichś powodów lepiej szukać komputeraz firewire? (swoją drogą firewire używam tylko w domu, ponieważ na scenie jest nie stabilny, zbyt często się rozłącza, korzystam wtedy z interfejsu usb).

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: MrExplosion » środa 08 sty 2014, 21:29

Acer jest obok HP (ale poza biznesówkami HP) najbardziej awaryjną marką laptopów. Oczywiście mówię całościowo, zawsze może się zdarzyć wyjątkowy, dopracowany model. Cudów nie ma, na czymś muszą cenę zbijać. Do tego wszystkiego parametry przy cenie powyżej 3000 nie są rewelacyjne, Dell Inspiron ma pewnie zbliżone, jakieś Lenovo 500z też. I kolejna rzecz - ten Acer ma tylko 3 USB (mało jak na 15 cali i mało jak na podpięcie myszy, klawiszy MIDI, karty, pendrive, innych sterowników MIDI - musi iść aktywny hub, a z nimi są niespodzianki często). Kolejna - jest gruby i ciężki jak komputery sprzed 3-5 lat.

W laptopie warto zwrócić uwagę na jakość i trwałość materiałów. Np Lenovo multimedialne (ta seria "czerwona" Y580 itp) są znane z tego, że bardzo szybko wyłamuje się cała obudowa w miejscu łączenia z zawiasami. Druga rzecz, na którą koniecznie trzeba spojrzeć to throttling w modelach z prockiem 4-rdzeniowym. Po co ci procek QM jeśli ma pracować cały czas na pół gwizdka na throttlingu?

Co do firewire to jest całkowita loteria w PC. Jakąś pewność masz tylko w Maku. Plus ile lapków PC ma dziś złącze FW? Niewiele.

Nadal się rozglądam za szybkim lapkiem i niestety doszedłem do wniosku, że jedyną sensowną opcją jest Samsung Ativ Book 8 za około 5000zł, a takim troszkę półśrodkiem Lenovo Thinkpad Edge E431 za jakieś 3500zł (mało USB, najlepiej dokupić ich dość drogą stację dokującą, słaba matryca, dosyć gruby i ciężki jak na 14 cali). W ogóle laptopy do zastosowań pro stanęły w miejscu rok temu i nic nowego, lepszego już nie wychodzi. Samsung (i nie tylko) nie robią nawet biznesówek na haswellu czterordzeniowym.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: Zbynia » czwartek 09 sty 2014, 08:53

Na kilkanaście sztuk z jakimi miałem do czynienia padł mi jeden Acer(płyta główna-platforma AMD) - niektóre mają już po dobre 5 lat i nic.Dwa najstarsze wywaliłem do elektrośmieci bo koszt dysku był wiekszy niż laptopa:) - oczywiście 100% sprawne.Ile poleciało na serwis HP (fakt że nie biznesowych) to nawet liczyć mi sie nie chce.Z Toshibą głównie problem z dyskami miałem.Samsung padł jeden ale trwałośc plastików bardzo średnia(wycierają się).Asusy tez sypały(i podobno sypią) sie jak złe.


Nie moge na Acera pod tym wzgledem powiedzieć złego słowa


Tu więcej o wspomnianym acerze:


link


on sie widac lubi gotować i do cichych nie należy


 


niech kolega popatrzy na testy na tej stronie - jest ich bardzo dużo i coś z sensem można wybrać




Ja osobiście brałbym raczej coś na procesorze z TDP do 18 wat bo ciężko niedrogo cicho i chłodno zastąpić porządną skrzynkę :)


Dell XPS jest fajny z nowych serii no ale koszta rosną :)


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: PieTras! » sobota 18 sty 2014, 18:32

Bardzo dziękuję. Już prawie kupowałem go, ale daliście mi wiele do myślenia, więc rozglądam się za innym.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: PieTras! » poniedziałek 10 lut 2014, 16:38

Odświeżam temat. Znalazłem coś takiego, co wygląda na tańsze i lepsze. W przeciwieństwie do wspomniane wcześniej Asusa Aspire, Dell i Lenovo, ma wbudowany dysk ssd 128 i 4 porty USB (oczywiście w tym przedziale cenowym - 2899zł).

Toshiba Satellite P75 (podobna do p70)
- cena 2899zł
- i7 (4 dzenie)
- 16gb ramu
- 128SSD i 750 HD
- 4porty USB

Wersja z 16gb ramu jest droższa o 220zł

Co myślicie o tym laptopie? Poniżej zamieszczam link do allegro i do recenzji na angielskojęzycznym notebookchecker. Największą wadą wydaje się wysoka temperatura i komplikacje wynikające z tego.

http://allegro.pl/toshiba-p75-i7-8gb-750gb-ssd-hdmi-wi-di-bt-w8-i3952343002.html

http://www.notebookcheck.net/Review-Toshiba-Satellite-P75-A7200-Notebook.103741.0.html 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: PieTras! » poniedziałek 10 lut 2014, 16:40

Mała korekta - w tej cenie (2899zł) jest 8gb ramu. Za 3120zł jest 16gb ramu.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: Zbynia » poniedziałek 10 lut 2014, 17:24

Głośny i gorący - do tego TDP 47 wat a to bardzo dużo


Może lepiej poszukać z TDP 37 wat? jest wersja cpu 4600MQ - mniej wydajna ale chłodniejsza


Przejrzyj jak możesz zestawienie na notebookcheck (dział FAQ/TIPS)


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Komputer do muzyki i grania live

Post autor: PieTras! » poniedziałek 10 lut 2014, 21:15

No właśnie, głośny i gorący. Ale w tej cenie trudno o takie parametry, przynajmniej nie znalazłem nic podobnego. Niestety te Toshiby są tylko z i7 4700mq.



Natomiast dobrze myślę, że lepiej 16gb ramu za dopłatą 220zł, prawda?  

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

ODPOWIEDZ