Monitory Alesis Elevate 3 - samoczynnie się wyłączają

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
pro.rafalko
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 00:00

Monitory Alesis Elevate 3 - samoczynnie się wyłączają

Post autor: pro.rafalko » niedziela 09 lut 2014, 16:16

cześć!
kupiłem niedawno monitory Alesis Elevate 3 - podpinam je pod interfejs audio Saffire 6, ogólnie działają ładnie i dźwięk jest tylko zauważyłem, że czasami po dłuższej przerwie w niepuszczaniu dźwięku głośniki automatycznie się wyłączają (charakterystyczne pierdnięcie i zgaśnięcie diody), jak na nowo odtworzę dźwięk to po 2-3sek załapują i na nowo się załączają i zaczynają grać dźwięk.
Problem ten wystąpił też wtedy, kiedy na interfejsie ustawiałem głośność na bardzo niską, wtedy głośniki - mimo że grały - znów się wyłączały same;/

zastanawiam się czy to jest wada, czy taki fabryczny zamysł producenta (trochę idiotyczny moim zdaniem). spotkaliście się z czymś takim? bo nie wiem czy mam się z tym oswoić czy to jednak wada i mam je odsyłać, bo póki co są na gwarancji.

z góry dzięki za odpowiedź

MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: Monitory Alesis Elevate 3 - samoczynnie się wyłączają

Post autor: MEGafon » niedziela 09 lut 2014, 19:36

Brzmi jak klasyczna automatyka standby. Niektre monitory maja niestety ta przypadlosc. Negatywna strone tego gadzetu miales okazje poznac na wlasnej skorze. Pol biedy jak by sie dalo to odlaczyc (w niektorych faktycznie sie da, np. KRK VXT), ale w Twoich raczej nie.


[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

pro.rafalko
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 00:00

Re: Monitory Alesis Elevate 3 - samoczynnie się wyłączają

Post autor: pro.rafalko » poniedziałek 10 lut 2014, 01:39

...Brzmi jak klasyczna automatyka standby. Niektre monitory maja niestety ta przypadlosc. Negatywna strone tego gadzetu miales okazje poznac na wlasnej skorze. Pol biedy jak by sie dalo to odlaczyc (w niektorych faktycznie sie da, np. KRK VXT), ale w Twoich raczej nie....

dzięki za naprowadzenie, coś tam znalazłem w internecie i faktycznie wychodzi na to że te alesisy mają ten tryb uśpienia

"Why is there sometimes slight delay at the beginning of my audio playback?
The Elevate 5 monitors feature a built-in standby (low-power) mode. The speakers will automatically go into this standby mode when not in use for 30 minutes or longer. When the Elevate 5 speakers detect an incoming audio signal, they will automatically come out of standby mode and become active again. There will be a momentary delay of audio when the monitors wake up from standby mode."


dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Monitory Alesis Elevate 3 - samoczynnie się wyłączają

Post autor: Zbynia » poniedziałek 10 lut 2014, 08:37

30 minut to bardzo długi czas i da to o sobie znać w niewielu wypadkach - większym problemem jest poziom przy którym są załączane odsłuchy - zbyt wysoki powoduje że sluchając bardzo cicho niestety będą się wyłaczać


Pozostaje podawać wysoki sygnał a ustawić niższą czułośc wejścia w odsłuchach


pro.rafalko
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 00:00

Re: Monitory Alesis Elevate 3 - samoczynnie się wyłączają

Post autor: pro.rafalko » poniedziałek 10 lut 2014, 12:37

...30 minut to bardzo długi czas i da to o sobie znać w niewielu wypadkach - większym problemem jest poziom przy którym są załączane odsłuchy - zbyt wysoki powoduje że sluchając bardzo cicho niestety będą się wyłaczać
Pozostaje podawać wysoki sygnał a ustawić niższą czułośc wejścia w odsłuchach...

hm liczyłem ostatnio czas po jakim się wyłącza, żeby zobaczyć czy jest stały, bo to by znaczyło że to nie usterka tylko właśnie taki wbudowany tryb uśpienia, ale ku memu zaskoczeniu, raz wyłączają się po 3min od braku sygnału, raz po 10, raz po 20...

dzięki za tę wskazówkę, w interfejsie audio ustawię głośność na max, a na monitorkach będę ją sobie odpowiednio regulował..

jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!

ODPOWIEDZ