Komputer do 5 tys. zł

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Sigma
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00
Kontakt:

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Sigma » środa 29 paź 2014, 00:00

No motyw z dziurą w ścianie jest ciekawy. Sam bym na to nie wpadł ;) W sumie co za problem? Nagrywasz za drzwiami, a zapisaujesz w studio..

Miks, Aranżacja i Kompozycja muzyki w każdym stylu, przede wszystkim muzyka symfoniczna łączona z elektroniką. (East West Composer Cloud, NI Komplete Ultimate 9 i wiele innych).

arni22
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: arni22 » środa 29 paź 2014, 00:05

......A jaki możecie polecić cichy i stosunkowo niedrogi wentylator na procka?...

Nie zawracaj sobie tym głowy, lepiej od razu wykombinuj jak zrobić żeby komputer stał w innym pomieszczeniu. Obczaj ścianę na dziury dla przewodów To najlepsza opcja "cichości"...

Kurcze, nie mam za bardzo takiej opcji u siebie :) Muszę kombinować z cichym zasilaczem i wiatrakiem na procesorze. Zasilacz to be quiet Pure Power 630W - w sklepie zapewniali mnie że będzie cicho (?). Myślę jeszcze nad tym wentylatorem na procka. Chyba, że zostawić jednak ten standardowy (nie będę póki co podkręcał I7)?

Awatar użytkownika
Sigma
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00
Kontakt:

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Sigma » środa 29 paź 2014, 00:09

to wystawiasz kompa za okno i gra.. Smile

Miks, Aranżacja i Kompozycja muzyki w każdym stylu, przede wszystkim muzyka symfoniczna łączona z elektroniką. (East West Composer Cloud, NI Komplete Ultimate 9 i wiele innych).

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Zbynia » środa 29 paź 2014, 01:17

 Dzięki za szybką odpowiedź i poświęcony czas.

ad. 1. Dobre pytanie.. czy będę podkręcał? Sam nie wiem, a jeśli zajdzie taka potrzeba? Widziałem testy, z których wynika, że ten procesor z k jest szybszy (nie wiem dlaczego nie pytajcie). Może to jakaś ściema?


ad. 2. Co racja to racja, jednak wiem z doświadczenia, że jak już się coś zmienia w kompie to nie jest to procesor ani też płyta. Jeśli inna to jaka?

ad. 3. No to już wiem, że bez chłodzenia się nie obejdzie (dzięki). W takim razie może poszukać tańszej wersji w postaci samego procesora, a za oszczędzone pieniądze dokupić jakieś sensowne chłodzienie?

ad. 4. Dlaczego nie ma sensu, pamięć nie będie szybsza, czy też nie będzie wykorzystywana?


ad. 5. Dla mnie to i tak nowość, bo dopiero poznaje SSD i nigdy nie miałem z tymi dyskami do czynienia. Nie wiem też na ile są w stanie usprawnić pracę. Nie rozumiem też różnicy pomiędzy SSD na Sata-expres a na m.2 skoro i tak transfer zazwyczaj 600 Mb/s. Albo się coś mylę albo to jest bez sensu...

ad. 6. Też się nad tym zastanawiałem.

ad. 7. Cena jest niska, a i tak czytnik się przyda choćby dla płyt DVD EIS. To masz na myśli, że dawniej nagrywarki były lepszej jakości? Jakiś kolejny bezsens dla mnie..

ad. 8. Może taka? ZALMAN Z3 PLUS. Do tego zasilacz np. COOLERMASTER Silent Pro M2 520W. Nie wiem czy nie zbyt dużo tych Wattów.
--------------------------------------------------------------------------


   1.No szybszego procka na tą platformę i tak nie włożysz bo na 100% zmieni sie podstawka


Podkręca sie obecnie - niestety od paru lat wzrost wydajności jest mizerny - dlatego nie kupisz tanio i7 sandy brodge (i7 2600K)


wzrost mocy jednak i tak nie jest duży


Jak tam chcesz


ps.bez K ma taka samą wydajność wyjściową


   2.Owszem ale 4 karty graficzne?Zazwyczaj będzie jedna plus drugi slot na ewentualny dysk SSD.Do karty dźwiękowej raczej PCIe.


No chyba że planujesz coś na PCI czy innym interfejsie


Nie widzę sensu pchania sie w ta płytę


   3.obecne chłodzenie nic nie kosztuje - pełna gwarancja obejmuje wersję BOX - nic nie oszczędzisz


   4.Wzrostu szybkości nie widać (może przy kilkunastogodzinnych zadaniach typu rendering), procesor ma też kontroler doskonale współpraujacy z 1600MHz


Powtórzę - 1600/ CL9/ 1.5V lub mniej - 2 lub 4 moduły (nigdy pojedyncze) i w sumie jak najwiecej :)


   5.Dysk SSD to dysk na układach scalonych - SATA Express to nowy interfejs do syków podobnie jak M.2


Darowałbym sobie póki co - moze za 3 lata - Ciebie interesuje tylko SATA 3 i dysk SSD na SATA 3 :) - Im wiekszy tym lepiej - decenisz zalty :)


   6.Wiem że to slabe zabezpieczenie ale warto trzymac choćby backup partycji dysku SSD.Ja awaryjnie mam akurat pierwszą partycję na takim dysku - ze śmieciami i w razie problemów z dyskiem SSD może mi zastąpić ten dysk :) (za duzo tego dysk dysk)


   7.Były...


W miejscu nie stoimy - skoro karta micro SD/pendrive 8GB kosztuje poniżej 20 pln?do tego świetna i wygodna dystrybucja cyfrowa?


nie widzę sensu zaśmiecania środowiska


   8.Z obudów szukalbym czegoś masywnego z prostym przemyślanym obiegiem powietrza a nie jakies śita


Zasilacz OK


500 styknie do niezłej grafiki pokroju GTX660 na tej specyfikacji




[addsig]

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Kyle » środa 29 paź 2014, 09:07

Najbardziej ekonomiczna pojemność HDD talerzowego 3,5" to obecnie 3TB ... inna sprawa, jak masz zamiar tworzyć kopię bezpieczeństwa danych z dysku na magazyn?


 


Co do procesora: ile daje HT w programach których używasz? i7 wydziela więcej ciepła, więc trudniej będzie go schłodzić niesłyszalnie od np. i5 4460.


 


Co do SSD: 128 GB do komputera biurowego jest zupełnie wystarczający, ale czy na pewno wystarczy Ci do tego co robisz?


arni22
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: arni22 » poniedziałek 03 lis 2014, 18:57

Takie pytanko: czy płyta główna koniecznie z spdif?
Dodam, że korzystam z karty M-Audio Fast Track Pro (podpiętej przez USB) który to model już sam w sobie jest wyposażony w spdif.

arni22
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: arni22 » poniedziałek 03 lis 2014, 19:13

...dodam, że rozważam między MSI Z97-G43 (brak spdif), "mniejszą" wersją tej płyty: MSI Z97M-G43 (tu akurat o dziwo jest spdif) i MSI Z97 Gaming 3 (spdif). Jestem zdecydowany na wybór właśnie z tej trójki. Co doradzacie? Procesor to i7 4790K
Zastanawiam się czy brak tego spdif stanowi tu jakiś większy problem?

Awatar użytkownika
Remi
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 12 paź 2014, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Remi » poniedziałek 03 lis 2014, 21:06

......dodam, że rozważam między MSI Z97-G43 (brak spdif), "mniejszą" wersją tej płyty: MSI Z97M-G43 (tu akurat o dziwo jest spdif) i MSI Z97 Gaming 3 (spdif). Jestem zdecydowany na wybór właśnie z tej trójki. Co doradzacie? Procesor to i7 4790K
Zastanawiam się czy brak tego spdif stanowi tu jakiś większy problem?...
 




Osobiście celowałbym w wersję Gaming. Posiada lepszą sieciówkę i ma port M.2 do SSD


[addsig]
... amator dłubiący w muzyce elektronicznej ...

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Jimek » wtorek 04 lis 2014, 11:33

Ja panowie akurat składam swoją konfiguracje pod RME9632. WYgląda następująco:

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W lub Stright Power 10
Pamięć HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3
Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4,
Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3
Dysk SSD Crucial MX100 256GB (HDD juz mam)
Procesor Intel Core i7-4790K
Obudowa nanoxia DS1

Chętnie posłucham co myślicie i co ewentulanie można poprawic. Budżet w granicach 4000zl tylko za jednostkę centralną

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Jimek » wtorek 04 lis 2014, 13:33

Zapomniałem jeszcze zapytać co myślicie o takim rozwiązaniu ??

http://www.nofancomputer.com/eng/products/set_A40.php

Jak każdy tutaj myślę o jak najcichszym działaniu komputera pod obciążeniem


Pozdrawiam

ODPOWIEDZ