Komputer do 5 tys. zł

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Zbynia » czwartek 06 lis 2014, 18:46

Co do komputera to nie ma się do czego przyczepić - naprawdę dobry zestaw


no może SSD 512GB albo 2 w256GB w RAID?


Będzie jakieś delikatne OC?


:)




Co do drugiej propozycji


Pasywka zasilacz i dyski SSD do kompletu


Chociaż przy takiej wielkości chłodzenia aż prosi się o jakieś wolne śmigiełko 25cm :)


byleby ruch powietrza był ciut większy niż grawitacyjny


Niestety skrzynka musi mieć przestrzeń (śmigiełko pozwoli zmniejszyć)














Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Jimek » czwartek 06 lis 2014, 23:46

Nie brałem pod uwage trybu raid, napewno sie jeszcze raz zastanowie. OC delikatne bedzie. Druga propozycja to tylko bardziej z ciekawości zapytalem, choć mocno mnie korci zestaw pasywny. Pozdrawiam
Pozdrawiam

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Kyle » piątek 07 lis 2014, 16:53

Ja bym się w RAID stripping ( 0 ) nie bawił. Wolałbym więc jeden dysk 512GB SSD od 2x 256GB SSD RAID 0 .


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Zbynia » piątek 07 lis 2014, 23:06

A co to za różnica?dane i tak nie sa w jakikolwiek sposób bezpieczne a RAID 0 daje zauważalny wzrost wydajności




zabawa to kwestia ustawień RAID i ewentualna zabawa ze sterownikami ale od momentu jak wyszła vista te problemy nie istnieją


Awatar użytkownika
Filozof_
Posty: 10
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Filozof_ » sobota 20 gru 2014, 19:22

Witam,

Tym razem ja, żeby nie zakładać nowego tematu, podłączę się pod pytanie o właściwą konfigurację kompa.
Przez ostatnie 8 lat kompletnie nie interesowałem się nowinkami technicznymi, tylko zajmowałem się samą muzyką. Jestem zresztą dosyć zielony jeśli chodzi o hardware. Teraz wymieniam komputer i dużo dało mi studiowania tego wątku i podobnych.

Zajmuję się aranżacją muzyczną, komponowaniem na potrzeby filmów promocyjnych, animacji oraz przygotowywaniem podkładów muzycznych. Pracuje na Cubasie, na nowym komputerze będzie w wersji 7.0 (może Artist?), używam dużo vst, banki klasyczne East West, a niedługo też Symphobia, instrumenty Nexus, Omnisphere, Izotope ozone, itd.
Mam już monitor 23 cale, ze starego komputera zostawię nagrywarkę DVD LG i kartę dźwiękową Esi Julia.

Pod swoje potrzeby wymyśliłem taką konfigurację:
płyta główna: ASUS H97M-Plus
procesor: i7-4790S
RAM: 16 GB (2 x 8GB 1600MhZ CL9)
SSD 256GB (np. Crucial MX100): system, daw, vst, rozrywka (internet, słuchanie muzyki, itp.)
HDD 2TB (Seagate V35 7200/min): projekty, sample, east west, omnisphere, itp.
Zasilacz: Corsair RM 450W CP-9020066-EU,
Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 2 XE1226
Obudowa: ? zależy mi na czymś w miarę cichym, aby był wygodny dostęp do usb również z przodu i nieszpetny wygląd :)

Będę szalenie wdzięczny za pomoc w ocenie powyższej konfiguracji i doradztwie. Czy moja ESI Julia dalej pociągnie na nowszej stacji? Nie przewiduję rejestracji wielośladowej, raczej praca tylko na projektach w domu. Nie mam pojęcia jakiego chłodzenia potrzebuję, więc trochę po omacku wybrałem ten model no i mam problem z obudową. Czy coś pominąłem, czy może to już będzie kompletny zestaw który mógłbym składać?
Czekam z niecierpliwością na wszelakie opinie :)



Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Jimek » niedziela 21 gru 2014, 11:29

Co do obudowy to polecam Nanoxie DS1. Konfiguracja sprzętu którą przedstawiłem kilka postów wyżej sprawuje się świetnie. Zestaw osiąga 38Db(A) przy samej obudowie. Wydajność super. Po testach głośności stwierdzam, że warto pozbyć się dysków talerzowych. Bez nich jest jeszcze ciszej.

Pozdrawiam



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Jimek » niedziela 21 gru 2014, 11:46

Projekty lepiej trzymac na SSD bo masz szybszy dostę do dancyh
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Filozof_
Posty: 10
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Filozof_ » wtorek 23 gru 2014, 16:01

...Projekty lepiej trzymac na SSD bo masz szybszy dostę do dancyh
...
 


Bardzo Ci dziękuję za radę. Mogę spytać gdzie składałeś swój komputer? Boję się trochę sam brać za montaż przy takiej wartości sprzętu i szukam jakiś dobry sklep komputerowy z dobrym serwisem w Warszawie.


Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Jimek » wtorek 23 gru 2014, 20:34

Składałem samodzielnie. Części kupiłem w morele.net oprócz obudowy. Możesz również zamówić złożenie na złożenie zestawu i odbierasz u partnera na terenie miasta
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Filozof_
Posty: 10
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 00:00

Re: Komputer do 5 tys. zł

Post autor: Filozof_ » czwartek 25 gru 2014, 20:41

...Składałem samodzielnie. Części kupiłem w morele.net oprócz obudowy. Możesz również zamówić złożenie na złożenie zestawu i odbierasz u partnera na terenie miasta ...

Chyba jednak zaryzykuję i zrobię tak jak Ty. Boję się, że złożony będzie łatwiej im uszkodzić w transporcie. Dzięki za odpowiedzi!

ODPOWIEDZ