Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AdamPL
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 00:00

Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: AdamPL » poniedziałek 02 cze 2014, 20:40

Z racji tego że jest to mój pierwszy post więc na początek chciałbym wszystkich gorąco powitać. Mam świadomość, że temat który założyłem był wielokrotnie poruszany na forum, ale każdy ma różne preferencje i potrzeby więc chciałbym uzyskać odpowiedzi pod swoje zapotrzebowanie. Może na początek podam kilka wskazówek które na pewno przydadzą się przy dobrze sprzętu: 1) Fakt że dojrzałem do decyzji o zmianie z podejścia amatora na bardziej ‘profesjonalne podejście’, a co za tym idzie poniesieni kosztów których jestem świadom. 2) Druga sprawa charakter mojej pracy która jest związana z delegacją niestety. To znaczy na co dzień mieszkam w obcym mieście które zmieniam średnio raz na rok , a na weekend staram się wracać do rodzinnego domu co jest mocno uciążliwe w przewożeniu sprzętu. Wiec w tygodniu raczej pracuje na słuchawkach laptopie i kontrolerze midi. W perspektywie najbliższych 3 miesięcy mam zamiar zacząć kompletować swoje domowe studio, które również chciałbym wzbogacić o nowy komputer stacjonarny. Na początek prosiłbym o pomoc w dobrze laptopa przedział cenowy od 3 – 5 tyś. Przedział cenowy jest szeroki ale zależy mi na jak najlepszym dobrze sprzętu do jakości. Laptop na którym obecnie pracuje nadaję się do kompletnej wymiany. Obecnie dysponuję : zewnętrzną kartą ‘NI komplete audio 6’ oraz ‘sterownikiem Ni maschine’. Jeżeli chodzi o oprogramowanie na którym pracuję Ableton Live 9, Oprogramowaniu Ni maschine software 2.x , Reaper, Rektor 5 w pełnej wersji oraz cała masa wtyczek VST. Druga prośba o wyżej wspomniany komputer stacjonarny a raczej jego przybliżony koszt jaki muszę sobie założyć ( bez monitora). Oczywiście przeglądałem ostatnio poruszane tematy komputera stacjonarnego ale prosiłbym o sugestie jaki koszt powinienem sobie założyć zachowując wytyczne ‘studia domowego’ a nie wyznaczając wam przedziału cenowego. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: PieTras! » poniedziałek 02 cze 2014, 21:13

Na półce ok. 3tys - Toshiba Satellite z 16 ramu i7 i SSD256 to najlepszy w tej cenie jaki znalazłem (kilka miesięcy temu), sam mam i chwalę.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: Zbynia » poniedziałek 02 cze 2014, 22:05

Wielkośc matrycy?dodatkowe dyski?




moze cos z 17 cali?acer miewa z miejscem na dwa dyski hdd plus mSATA


preferencje kolego opisz


czego oczekujesz po nowym sprzecie


Awatar użytkownika
AdamPL
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: AdamPL » poniedziałek 02 cze 2014, 22:55

...
Wielkośc matrycy?dodatkowe dyski?




moze cos z 17 cali?acer miewa z miejscem na dwa dyski hdd plus mSATA

preferencje kolego opisz

czego oczekujesz po nowym sprzecie
...
 




 


Preferencje..hm powiem przejrzałem masę tematów na forach i mam mętlik w głowie(kiedyś przy doborze to gier nie maiłęm z tym problemu). Wiec proszę o wskazanie właściwej drogi...Napewno zależy mi na stabilności i szybkości podczas pracy. Rozmiar matrycy hm przy 17 calach łatwiej by się pracowało. Jeżeli chodzi o producenta osobiście miałem asusa i hp z oby dwóch byłem zadowolony w tej kwestie jestem otwarty na wszelki propozycje i sugestie. Zależy mi na sprzęcie który obecnie jest dostępny na rynku i który nie będzie stał mi na przeszkodzie w procesie twórczym. Jeste skłonny również wydać 5 tys jeżeli jakoś będzie warta tej ceny. Świat produkcji jest obszernym tematem i z dnia na dzień wydaje mi się że coraz mniej wiem :] a moja wiedza przypomina jeden wielki chaos i mam nadzieję że te forum pomorze mi w usystematyzowaniu jej.  




Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: PieTras! » wtorek 03 cze 2014, 11:29

I jeden szczegół, na który zwrócono mi uwagę właśnie na tym forum - ilość portów usb. W moim lapku są 4 porty usb 3.0 (a w olbrzymiej ilości lapków są tylko 3 gniazda!) i te 4 zazwyczaj mam na stałe zapięte. Gdybym miał tylko 3 porty, to byłby to straszny pain in neck, niemal zawsze musiałbym korzystać z huba, bo ten jeden dodatkowy - jak się okazuje - jest kluczowy.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
AdamPL
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: AdamPL » wtorek 03 cze 2014, 20:31

Ciekawa uwaga dzięki!! Tak czytam swoją wiadomość i może rzeczywiście jest mało konkretna ale o tym że potrzebuję dużo ram i dobry procesor to wiem. Bardziej oczekuje pomocy w dobrze konkretnego modelu laptopa w którym dobrze są dobrane podzespoły a całość dobrze będzie współgrać i świetnie się sprawdzi w programach DAW i instrumentach wirtualnych. Również nie wyznaję zasady drogie znaczy dobre, raczej proszę o fachowe rady.

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: PieTras! » wtorek 03 cze 2014, 21:47

Ogólnie laptopy w tej cenie radzą sobie świetnie z DAWem i instrumnetami wirtualnymi.
Jeśli oczekujesz czegoś konkretnego, napisz czego konkretnie oczekujesz :)

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
AdamPL
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 02 cze 2014, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: AdamPL » środa 04 cze 2014, 06:42

to może inaczej na przykład taki laptop : http://www.x-kom.pl/p/187374-notebook-laptop-15-6-asus-n550jk-cn133h-i7-

Cena jest dosyć wysoka, ale może nie warto jest tyle w niego inwestować.

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: raflezjak » środa 04 cze 2014, 13:41

mocny proc, dużo ramu, szybki dysk. więcej nie trzeba od takiego laptopa wymagać... ofert jest pełno w sieci.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Laptop do produkcji (3-5 tys. zł)

Post autor: smirnoff » środa 04 cze 2014, 20:01

Koledze chodzi raczej o to (jak to w windowsach bywa) zeby sie nie okazało że kupi super wypasionego lapsa a potem jakiś interfejs albo pro tools nie będzie mu działał bo sie okaże że jego plyta glówna sie gryzie ze sterownikami albo grafika jest nie taka itd. 


ODPOWIEDZ