komputer/laptop do produkcji

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: fallworm » środa 30 lip 2014, 20:37

...

@fallworm




w tym wypadku bardzo dużo zależy od sterowników interfejsu - im lepszy tym stabilniejsza praca i mniejsze obciążenie procesora

DSP to przeszłość a w zasadzie karty które miały DSP do efektów nie miały tych efektów zbyt wysokich lotów - w czasach gdzie obsługą procesorów efektowych może się zająć drugi komputer nie widzę większego sensu inwestowania w osobne DSP mktóre przeciez nie ma żadnych mozliwości rozbudowy

...
 




Miałem na myśli procesory typu:


http://midi.pl/Studio-k208/Inne-sprzety-do-studia-k163/TC-ELECTRONIC-SYSTEM-6000-ULTIMATE-REVERB-p26507.html




W takim razie co to jest?


Qubuś
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: Qubuś » środa 30 lip 2014, 21:25

Miałem na myśli procesory typu:

http://midi.pl/Studio-k208/Inne-sprzety-do-studia-k163/TC-ELECTRONIC-SYSTEM-6000-ULTIMATE-REVERB-p26507.html




W takim razie co to jest?...
 




To jest efekt pogłosu, ale to nie ma związku z interfejsem i wydajnoscią. Interfejs daje Tobie przede wszystkim przetwarzanie cyfra-analog i odwrotnie, wejścia, wyjścia..


Osobiście uważam że pluginy Waves +ewentualnie UAD wystarczą żeby wykonać świetny miks.


A co do tematu.. 


@Zbynia


 


Nie zapędzaj się kolego z tymi turbo aranżami - jak na razie autor nic o takich nie pisał.


Nie mieszaj tym bardziej do tego filmów z youtube bo to zupełnie inna kwestia - dziwne że tnie ci się 480p który płynnie chodził nawet na celeronach


Na T2310 bez problemu odpalałem 720p z YT (FHD nie szło ale wszystko liczył proc bo ówczesne GMA nie nadawało sie do niczego) - obecnie kazda grafika wspiera przetwarzanie wideo


Kolega też nie pisał jakie konkretnie wtyczki a ty nagle teraz wyskakujesz z Massive a kazdy wie że to procożerna wtyczka


Na koniec - TY byś się nie pchał - ale kolega to nie TY - poznamy konkretne wymagania i wtyki i będzie mozna decydować - inaczej to wywalanie kasy w błoto


Autor nic nie pisał o wtyczkach ale co ma podawać litanie? A może teraz używa inne a za chwilę skorzysta z jeszcze innych? To nie są żadne turbo-aranżacje..pewnie to nie jest produkcja dzwonków do Nokii 6610 ani utworków midi dla portali internetowych.


Ale tutaj chodzi o swobodną pracę a nie wykorzystywanie prostych, skromnych pluginów bo jest za słaby komputer który kupiłem rok temu..


Dla mnie to idiotyzm kupowanie komputera na styk..żeby potem się ograniczać..


Jak nie mogę użyć wtyczki bo mam za słaby komputer to lepiej sprzedać wszystko i pobawić się lepiej w fotografie albo wędkarstwo, no bo albo jest komputer jako serce studia domowego albo go nie ma i tyle..


komputer, interfejs, odsłuchy i akustyka pomieszczenia to dzisiaj podstawa aby myśleć o produkcji.


A komputer to nie może być biurowy zestaw dla sekretarki ale coś na czym da się też np..renderować video, czy obrabiać projekty graficzne bo zapotrzebowanie na moc bardzo podobne..


Dochodzimy do absurdu może od razu lepiej kupić za 30 zł z allegro Pentium 4? + 512 Mb RAM? Wyjdzie jeszcze taniej i kasa nie pójdzie w błoto bo te 100 zł to każdy chyba znajdzie...


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: fallworm » środa 30 lip 2014, 22:10

...

To jest efekt pogłosu, ale to nie ma związku z interfejsem i wydajnoscią. Interfejs daje Tobie przede wszystkim przetwarzanie cyfra-analog i odwrotnie, wejścia, wyjścia..

Osobiście uważam że pluginy Waves +ewentualnie UAD wystarczą żeby wykonać świetny miks.

...




Nie o to chodziło. To jest Digital Signal Processor. Poprzednik napisał, że jest to przestarzała technologia...


 


Wcześnij zauważyłem zwolnienie zasobów procesora CPU - przez zastosowanie Interfejsu RME UCX. Jak sądzę przejął on funkcje obrabiania algorytmów "wtyczek".


 


Tyle ode mnie.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: fallworm » środa 30 lip 2014, 22:12

...
...

To jest efekt pogłosu, ale to nie ma związku z interfejsem i wydajnoscią. Interfejs daje Tobie przede wszystkim przetwarzanie cyfra-analog i odwrotnie, wejścia, wyjścia..

Osobiście uważam że pluginy Waves +ewentualnie UAD wystarczą żeby wykonać świetny miks.

...




Nie o to chodziło. To jest Digital Signal Processor. Poprzednik napisał, że jest to przestarzała technologia...

 

Wcześnij zauważyłem zwolnienie zasobów procesora CPU - przez zastosowanie Interfejsu RME UCX. Jak sądzę przejął on funkcje obrabiania algorytmów "wtyczek".

 

Tyle ode mnie....
 




Przepraszam za dubel ale nie mogę się powstrzymać.


Zewnętrzne procesory do przetwarzania efektów stosuje się dlatego bo jakakolwiek konfiguracja PC nie poradziła by sobie ze złożonością algorytmów jakie ma procesor obsługiwać. Siłą rzeczy jest to odciążenie.


Qubuś
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 30 mar 2014, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: Qubuś » środa 30 lip 2014, 22:38

Ok, nie bardzo rozumiem o co chodzi ale..nie sądze aby mocny komp typu i7 4770K wykręcony do ponad 4,0 GHz + 16 Gb RAM DDR3 + ssd 256  do tego karta RME HDSPe AIO albo Lynx Two itd..albo RME UFX...


nie poradził sobie z jakimiś efektami..to pytanie co to za efekty?


Przecież jeszcze sa instrumenty - wirtualne syntezatory itd..


Automatyka...nie sądze prawde mówiąc..ale..tak jak pisałem jest też opcja UAD - b. dobre pluginy wspierane z pozycji poza sprzętu komputerowego a jakościowo b. dobre jak hardware.


Więc..na czym polega problem?


Moim zdaniem porządny mocny komp + dobra solidna karta/interfejs ze sterownikami da dobry rezultat i nie trzeba się o nic martwić.


No chyba że ktoś wykonuje na zamówienie zachodniego kontrahenta nie wiem miks i mastering na światowym poziomie..ale przeciez z UAD i Waves korzystają wybitni inżynierowie..


Albo ja tego nie rozumiem ale robi się problem tam gdzie go nie ma..?


Nie wiem czy przestarzała technologia ale pytanie w czym problem? bo nie wiem?


A tak w ogóle interfejs nie odciąża CPU chyba że ma własne efekty które się używa, natomiast klasyczny soft przechodzi przez zwykły CPU w komputerze, natomiast dobra karta pozwala płynnie odtwarzać całóść bo ma dobre sterowniki itd..RME jest w tym mistrzem, szczególnie karty PCI/PCI-e.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: Zbynia » piątek 01 sie 2014, 13:56

Zejdźcie panowie na ziemię i zobacznie jaki jest budżet




albo tani laptop z i3 i koniecznie SSD i nie lenovo bo w tej pólce cenowej mają tragiczne matryce (nawet 6 letni tani złom ma lepsze)


albo komputer stacjonarny gdzie tez na start nie widze najmniejszego sensu inwestycji w i7 - a kręcenie sobie zostawmy - nikt kto powaznie mysli o pracy nie będzie bawił sie w OC bo i tak zaraz koszta wzrastają (lepsza płyta główna i znacznie lepsze chłodzenie)


Kolega niech odtwarzania filmów nie miesza z wydajnością - pentium T2310 bez najmniejszych problemów radził sobie z YT 720p ale o 1080p mozna było zapomnieć w jakiejkolwiek konfiguracji


ale na tym samym złomie już T6600 z FHD sobie radzi ale procek ma 80% obciążenia - GMA3100 (chyba coś takiego jest w tej mojej padlinie) nie wspiera nic prócz mpeg2




Na początek nie widzę sensu pchania się w super komputer na lata - i tak średnio się zmienia kompa co 3 lata to raz a dwa póki co autor wątku ZACZYNA


Dopiero po prau latach dojdzie do tego jakiej tak na prawdę wydajności mu potrzeba a i ograniczenia pomoga w lepszym rozkładzie pracy i poznaniu kilku bardzo ciekawych funkcji w DAW (Freeze na przykład)




Co do DSP - ok UAD coś tam jeszcze produkuje, w RME obecne od bardzo dawna wspierało świetny totalmix a obecnie podstawowe efekty również ale DAW o ile sie nie mylę z tego nie korzysta (trzeba stosować wysyłki)


ale to cholernie drogie rozwiązanie i stosowane tam gdzie faktycznie brakowało mocy a modernizacja komputera i czesto wymiana softu generowała jeszcze wyższe koszta


Jednak przy obecnej wydajności komputerów i rozwoju technologii taniej podłaczyć drugi komputer po lan który obskoczy wtyczki efektowe albo zakup komputera z dwoma prockami




ale to nie temat który tu powinien się znaleźć bo budżet mu NIE POZWALA na zaistnienie na chwile obecną




z mojej strony krótko - i3/i5, 8GB ram i SSD minimum 128GB (ale 256 wspomnianego cruciala to super oferta)


jake62
Posty: 4
Rejestracja: środa 23 lip 2014, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: jake62 » piątek 26 wrz 2014, 00:04

Cześć, mineło trochę czasu od założenia tego tematu, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. mój wybór padł na Lenovo z510 z procesorem i7-4702mq, 8gb ramu, i dysk 1000gb+8ssd czyli dysk sshd kupiłem go za 2700zł. stwierdziłem że lepiej już kupić komputer z dobrym procesorem a za dwa lata kiedy ceny dysków ssd zmaleją kupię sobie jakąś 500gb ssd. póki co będę się uczył Daw na takim komputerze więc na dwa lata myślę że za bardzo go nie obciążę na tyle żebym się bardzo musiał ograniczać. sprawdziłem go wstępnie i flstudio póki co ładnie chodzi. pewnie się przerzucę na abletona ze względu na wygodę freezowania.

jake62
Posty: 4
Rejestracja: środa 23 lip 2014, 00:00

Re: komputer/laptop do produkcji

Post autor: jake62 » piątek 26 wrz 2014, 00:04

Cześć, mineło trochę czasu od założenia tego tematu, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. mój wybór padł na Lenovo z510 z procesorem i7-4702mq, 8gb ramu, i dysk 1000gb+8ssd czyli dysk sshd kupiłem go za 2700zł. stwierdziłem że lepiej już kupić komputer z dobrym procesorem a za dwa lata kiedy ceny dysków ssd zmaleją kupię sobie jakąś 500gb ssd. póki co będę się uczył Daw na takim komputerze więc na dwa lata myślę że za bardzo go nie obciążę na tyle żebym się bardzo musiał ograniczać. sprawdziłem go wstępnie i flstudio póki co ładnie chodzi. pewnie się przerzucę na abletona ze względu na wygodę freezowania.

ODPOWIEDZ