Utrata ścieżek w Cubase 5 - komunikat "Resolve Missing Files" - pomocy!

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Kejszo
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 24 lip 2014, 00:00

Utrata ścieżek w Cubase 5 - komunikat "Resolve Missing Files" - pomocy!

Post autor: Kejszo » czwartek 24 lip 2014, 12:22

Witam,

Mam palący problem.

Ponagrywaliśmy z zespołem ścieżki do piosenek w Cubase LE 5.
Wrzuciłem je do jednego folderu, a następnie przeniosłem cały folder do dysku zewnętrznego, by zrobić kopie zapasowe.

Po 2 tygodniach otwieram komp (Maca), by podziałać na tych ścieżkach i wyskakuje okienko "Resolve Missing Files". Następne w okienku jest lista "Missing Files" i opcje do wybrania:
- Locate
- Folder
- Search
- Close

Gdy klikam "Close" pokazuje wszystkie podpisane ścieżki, ale są one... puste. Nie ma dźwięku i nagranych ścieżek. Wcześniej po tym jak robiłem kopie zapasowe wszystko było OK. Mam obawy, czy w jakiś sposób nie straciliśmy nagrań. Inne numery w Cubase chodzą.

Dodam, że zmieniałem również nazwy utworów w "cpr", ale w folderze są także utwory ze starym tytułem i "cpr" po nim i one również nie chodzą. Żaden z numerów w niniejszym folderze nie ma dźwięku. Podobnie jest na dysku zewnętrznym, na którym robiłem kopie.

Dodam również, że robiłem zapisy całych numerów w wav. i one są zachowane, ale są nagrane ciszej i jeszcze przed mikami.

Proszę o pomoc - jak mogę odzyskać nagrane ścieżki. Będę bardzo wdzięczny.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Utrata ścieżek w Cubase 5 - komunikat "Resolve Missing Files" - pomocy!

Post autor: Zbynia » czwartek 24 lip 2014, 12:27

no przeciez masz wyraźnie napisane!!!


 


Locate - lokalizujesz pojedynczy plik


folder - lokalizujesz cały fodler ze śladami


search - wyszukuje brakujące slady na dysku


Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Utrata ścieżek w Cubase 5 - komunikat "Resolve Missing Files" - pomocy!

Post autor: Pietro » piątek 25 lip 2014, 10:22

Ścieżki powinny być w folderze Audio projektu. Jeśli ich tam nie ma, to możliwe, że są gdzieś w Moich Dokumentach (albo innej domyślnej lokacji na projekty).


- Piotr


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Utrata ścieżek w Cubase 5 - komunikat "Resolve Missing Files" - pomocy!

Post autor: PieTras! » piątek 25 lip 2014, 13:39

Tak jak napisał poprzednik - pliki miałeś albo w folderze audio z fodleru projektu, albo w innym miejscu na dysku. Teraz tych plików tam nie ma, czyli albo je usunąłeś, albo przeniosłeś. Początkującym "cubejsowcom" zdarza się też kopiować projekty-szablony i na ich podstawie robić nowe projekty. Powoduje to jednak, że adresy plików z tych nowych projektów odnoszą się do folderów audio szablonów, dlatego usunięcie jednego projektu może spowodować usunięcie plików audio w drugim projekcie i w rezultacie komunikat o missing files.

Skorzystaj z wyszukiwarki plików. Nazwę pliku masz w komunikacie. Jeśli przeniosłeś gdzieś te pliki, to nie ma problemu, użyj locate. Gorzej, jeśli je skasowałeś.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

ODPOWIEDZ