WK-8000, Reaper, problemy z komunikatami MIDI

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

WK-8000, Reaper, problemy z komunikatami MIDI

Post autor: tigergold » piątek 25 lip 2014, 17:23

Cześć i czołem,


Przybywam z małą zagwozdką. Mam parapet CASIO WK-8000, który robi za klawiaturę sterującą i Reapera na Win 7 64bit. Sterownik CASIO USB MIDI ściągnięty aktualny ze strony casio, zainstalowany poprawnie, Reaper wykrywa, midi in wybrany jest ten sterownik, komunikaty PRZYCHODZĄ ale się kaszanią coś i nie wiem o co loto. Jak cisnę pojedyncze klawisze to wszystko hula, a jak ze trzy albo cztery na raz to taki delay w midi się jakby robi, że co sekundę (albo trochę częściej) ten dźwięki grane są ponownie, taka pętla się robi, jakby delay na wieki wieków. I to tak trwa dopóki nie wcisnę kolejnych klawiszy. Sprawdzałem ustawienia tego casio i w Reaperze i wszystko niby ok. Ktoś zna rozwiązanie? Mam nadzieję, że to jakiś typowy objaw łatwy do obejścia, ?


Dankę z góry


[addsig]
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: WK-8000, Reaper, problemy z komunikatami MIDI

Post autor: tigergold » sobota 26 lip 2014, 08:05

W poniedziałek zaczynam nagrywać nowy kawałek i będzie potrzebny akurat ten parapet... Potrzebuję Waszej pomocy.

For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: WK-8000, Reaper, problemy z komunikatami MIDI

Post autor: tigergold » poniedziałek 28 lip 2014, 17:11

Musiałem przełożyć dzisiejsze nagrywanie, bo w dalszym ciągu nie rozwiązałem problemu. Aż mi się wierzyć nie chce, że nikt nie miałby dla mnie żadnej sugestii. Takie rozgawory o midi tu czytywałem, że mój problem wydawałby się przy nich błachy. Czy te dobre dusze jeszcze tu zaglądają?


[addsig]
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: WK-8000, Reaper, problemy z komunikatami MIDI

Post autor: raflezjak » poniedziałek 28 lip 2014, 18:10

Ja bym zaczął od tego:

Tryb 1: OMNI ON, POLY
Odbiera polifonicznie informacje na wszystkich kanałach.

Tryb 2: OMNI ON, MONO
Odbiera informacje na wszystkich kanałach, ale odtwarza tylko
jedną nutę w tym samym czasie.

Tryb 3: OMNI OFF, POLY
Odbiera polifonicznie wyłącznie wybrany kanał.

Tryb 4: OMNI OFF, MONO
Odbiera nonofonicznie na wybranym kanale.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: WK-8000, Reaper, problemy z komunikatami MIDI

Post autor: raflezjak » poniedziałek 28 lip 2014, 18:13

No i zainstaluj jakiś MIDI monitor. Żeby zobaczyć co się w ogóle dzieje z komunikatami.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: WK-8000, Reaper, problemy z komunikatami MIDI

Post autor: tigergold » sobota 11 paź 2014, 08:20

...No i zainstaluj jakiś MIDI monitor. Żeby zobaczyć co się w ogóle dzieje z komunikatami. ...

Poddałem się wtedy z braku czasu na dociekanie co się kaszani, ale tym razem znów potrzebowałem użyć tego klawisza no i... zainstalowałem na początku MIDI-OX, odpaliłem sesję, zero zmian w ustawieniach, patrzę na log MIDI-OX wszystko ok, próbuję grać na VSTi wszystko ok, cokolwiek robię wszystko ok. Albo zainstalowanie MIDI-OX coś zmieniło albo samo się naprawiło :) Dzięki śliczne, wszystko działa tak jak powinno.


[addsig]
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

ODPOWIEDZ