Wymiana komputera w domowym studiu

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Wymiana komputera w domowym studiu

Post autor: DJOZD » piątek 05 wrz 2014, 13:43

...Przy tej samej konfiguracji komputera latencji i buforze itd, Universal Audio Apollo Quad - obciążenie procesora 35-40 %
RME UFX: 20-30 %...

Mam nadzieję że nie mylisz wskaźnika ASIO lub DSP (DAW) z CPU (Manager zadań). To dwie odrębne sprawy.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Wymiana komputera w domowym studiu

Post autor: fallworm » piątek 05 wrz 2014, 15:52

Masz na pewno rację z tymi driverami.


"Interfejs nie odciąża komputera, tylko nie przeszkadza w komunikacji." Również miałem takie zdanie jeszcze na początku 2014 roku.


Zawsze ten temat był kontrowersyjny.


Aby przeduskotować to zagadnienie należałoby usiąść wspólnie przy kontretnych urządzeniach. Z dokumentacji tych 3 urządzeń które wymieniłem, nie można stwierdzić mojej wcześniejszej wypowiedzi. 


Żeby nie kontynuuować, już tego tematu - po prostu przy okazji sprawdźcie.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Wymiana komputera w domowym studiu

Post autor: DJOZD » piątek 05 wrz 2014, 16:02

...Żeby nie kontynuuować, już tego tematu - po prostu przy okazji sprawdźcie....

Tobie oczywiście wierzę, taka sytuacja to nic niezwykłego. Niektóre interfejsy są naprawdę słabo zrobione.

Też nie chcę kontynuować nadmiernie bo dla mnie temat jest jasny. Interfejs nie bierze udziału w absolutnie żadnych obliczeniach danych zawartych w sesji (pomijając akceleratory DSP). Jedyna pomoc z jego strony to dobrze wykonywane zadanie wysyłania i odbierania strumienia danych przetworzonego przez CPU - ostatecznie go konwertując na potrzebną nam formę słyszalną. Tutaj głowną rolę grają sterowniki. Najlepiej jakby Microsoft wprowadził niskopoziomowy driver z funkcją multi client który załatwiłby sprawę driverów wogóle. Lub wdrozył ASIO jako standard (co jest niemożliwe).
Natomiast wskaźnik DSP do którego zapewnie się odnosiłeś może wskazywać bardzo wiele rzeczy, od obciążenia CPU, limit bufora ASIO po problemy wynikające z braku synchronizacji pracy wątków.

MusicPirate
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2014, 00:00

Re: Wymiana komputera w domowym studiu

Post autor: MusicPirate » piątek 05 wrz 2014, 21:37

...
Ja bym obecnej nie zmieniał skoro spełnia wymagania :)
...
 


Ja go jeszcze nie posiadam tylko spelnia moje wymagania pod wzgledem wejsc i wyjsc a i preampy niczego sobie.


Obecnie uzywam jakiejs zabawki od edirola, poniewaz moj audio kontrol od NI chyba wyzional ducha.


ODPOWIEDZ