Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
MaszaMadafaka
Posty: 6
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 00:00

Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: MaszaMadafaka » piątek 07 lis 2014, 19:10

Cześć. Już nie wiem co zrobić , więc w końcu wrzucam zapytanie na forum. Rok temu kupiłem do homere cordingu komputer stacjonarny (używkę) - procek Intel Core 2 duo 2,5 gh, ram 3GB, płyta MSI. Taki seryjny PAckard Bell. Do tego zakupiłem Emu 0404. Wszystko ok , ale podczas używania Cubase pojawiały się trudne do opisania , regularne szumy, trzask. Co 15-20 sekund na kilka sekund szumy przez kilka sekund - i znowu ok. A potem znowu. Już nie wspomnę jak nałoże na klika ścieżek jakieś wtyczki. Wtedy nagle zupełnie się dusił, porpstu nagle mocne charczenie, i nagle stop.Nie ma głosu. Ale tutaj chyba rozumiem że mój komp "niewydala" do insertów. Chodzi mi o te szumy.


Pomyślałem - ok , pewnie Emu 0404 gryzie się ze sterami Win 7, albo jest jakiś felerny interfejs. Grzebnąłem w skarbonce i kupiłem Behringer FCA 1616. Myślałem że padnę , gdy problemy zaczeły sie powtarzać :-/ Tutaj już podczas pracy z Cubasem dziej się masakra - Behringer się dławi, nagle głośno zatrzeszczy, resetuje się. Zauważyłem że zaczynają się pojawiać lekkie regularne trzasko-szumy podczas odtwarzania np youtube albo winampa.Bardzo ciche , ale mimo wszytko wykrywalne. Pomyślałem że może coś jest na lini interfejs-wejście USB PC. Może jakieś zwarcie na gniazdach USB? Kupiłem nową kartę Fire-Wire na pci-e , i podpiąłem interfejs przez kabel Fire Wire ponieważ taką opcję posiada. Niestety nic


Poszedłem dalej - podpiąłem do kompa jakiś inny zasilacz - to samo. Kupiłem jakiś tani z Lidla "stabilizator napięcia" - nic.Wydaje mi się że czym dłużej pracuje na kompie , tym problem się nasila. Może coś tam się nagrzewa na płycie głównej? Monitor podpięty jest przez kabel HDMI do monitora (karta graficzna zintegrowana)


Miał ktoś może podobny problem? :-/


 

Home recording mega aator :-)

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: laser777 » piątek 07 lis 2014, 22:47

Ja miałem to samo z Behringerem postanowiłem pobrać lepszy sterownik bo mimo wszystko oryginalny sterownik behringera nie śmiga tak jak Asio na wewnętrznej karcie i wtedy pojawił się problem że też dźwięk znikał i charczał o ile dobrze pamiętam to zmieniłem ustawienia na oryginalnym sterowniku jak i na tym pobranym behringera
jak wejdziesz w sterownik od interfejsu w swoim daw to możesz tam dokonać konfiguracji tak jak na sterowniku Asio choć mimo to twierdzę że tak dobrze nie działa jak Asio nie wiem co powinienem tam zrobić odechciało mi się nad tym główkować bo oryginalny jest w miarę znośny
ale po kombinuj z ustawieniami

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: Zbynia » piątek 07 lis 2014, 23:02

kolego jak nie masz pojęcia co to ASIO to nie mieszaj




co do zakłóceń - zasilacz kompa, zasilacz interfejsu, płyta główna, jakość instalacji elektrycznej, jakośc filtrów w zasilaczach urzadzeń podłaczonych do interfejsuk, ustawienia bios czy sterowników i programów




jednym  słowem masa punktów które moga generować zakłócenia




krótko - określ moment kiedy i w jakich sytuacjach pojawiają sie zakłócenia


MaszaMadafaka
Posty: 6
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: MaszaMadafaka » wtorek 25 lis 2014, 20:31

Wrzuciłem filmik z tym co siędzieje


www.youtube.com/watch?v=KuqgxtPdPv0



Sorki za słabą jakość obrazu ale widać jak diody out (dwie zielone) "strzelają" , w 19 sekundzie urządzenie się resetuje, i znowu trzaski.


Co najlepsze zmieniłem komputer na zupełnie nowy - Intel Core i7 4.0 Ghz, płyta Asusa Z97-A, 8 GB ramu DDR 3 (2144 Mhz) Nic  nie pomogło :-/

Home recording mega aator :-)

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: miro5530 » wtorek 25 lis 2014, 21:46

Czy takie trzaski itp pojawiają się przy odtwarzaniu pliku audio na innych programach?
Jakie są ustawienia latencji i częstotliwości próbkowania?
Jaka wersja Cubase jaki Windows?


nasir.jones6
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 24 lis 2009, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: nasir.jones6 » czwartek 27 lis 2014, 17:04

Witam,


pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat, ponieważ jest świeży, a mój problem jest również związany z "trzaskami". Do rzeczy. Zauważyłem w swoih nagraniach nieregularnie występujące "traski". Brzmi to tak: http://www.mediafire.com/listen/ab7l6z2t68rku57/test.mp3 a wygląda tak: http://www.mediafire.com/view/g3ik8z2stqyzt83/Bez tytułu.jpg


Nie zauważyłem żadnej regularności w ich występowaniu. Pojawiają się gdy nagrywam na różnych mikrofonach, przez różne wejścia i rózne przewody, z różnym ustawieniem gain'a i na różnych komputerach, z różną częstotliwością próbkowania i różną rozdzielczością bitową. Nie ma ich natomiast, gdy próbuję nagrać "ciszę". Podczas pracy z VSTi i podczas odsłuchu innych klipów audio też ich nie ma. Tylko zarejestrowane przeze mnie ścieżki "trzeszczą".


Co może być przyczyną tego dziwnego zjawiska?


Interfejs ma swój zasilacz i jest podłączony do komputera przez usb. Zastanawiam się, czy to nie wina instalacji elektrycznej? Tylko wtedy, trzaski powinny występować również przy rejestracji ciszy.


Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: preceli » piątek 28 lis 2014, 11:43

Jeśli to Windows to w pierwszej kolejności zablokuj dźwięki systemowe, które nie odpowiadają rozdzielczością materiałowi w Twoim DAW. Sprawdź przy tym co na stałe masz na pokładzie z chwilą odpalania systemu. Możesz tego nie widzieć i nie słyszeć ale taki/takie programy wciąż będą dobijały się soundem swych komunikatów, a które to komputer wpierw musi przetworzyć aby coś z nimi zrobić. Przy dużym (dynamicznym) obciążeniu nie zawsze musi się mu to udać bezboleśnie.

Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

nasir.jones6
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 24 lis 2009, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: nasir.jones6 » piątek 28 lis 2014, 22:19

...
Jeśli to Windows to w pierwszej kolejności zablokuj dźwięki systemowe, które nie odpowiadają rozdzielczością materiałowi w Twoim DAW. Sprawdź przy tym co na stałe masz na pokładzie z chwilą odpalania systemu. Możesz tego nie widzieć i nie słyszeć ale taki/takie programy wciąż będą dobijały się soundem swych komunikatów, a które to komputer wpierw musi przetworzyć aby coś z nimi zrobić. Przy dużym (dynamicznym) obciążeniu nie zawsze musi się mu to udać bezboleśnie....
 




Dziękuję za sugestię. W poniedziałek postaram się temu przyjrzeć z tej strony. Napszę o efektach.


MaszaMadafaka
Posty: 6
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: MaszaMadafaka » niedziela 21 gru 2014, 11:28

Oto objawy - interfejs poprostu jest włączony.Nie nagrywam , nie odtwarzam. https://www.youtube.com/watch?v=KuqgxtPdPv0 W 18 sekundzie bardzo wyraźnie to słychać.
Sorki za złą jakość obrazu.
Home recording mega aator :-)

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Behringer FCA 1616 - regularne trzaski, szumy

Post autor: miro5530 » poniedziałek 22 gru 2014, 00:57

 


Powodów takiego zachowania interfejsu może być wiele.
Sterowniki, wyśrubowane ustawienia latencji i częstotliwości prubkowania, pirackie oprogramowanie,
brak elementarnej wiedzy na temat sprzętu i softu. To te najważniejsze.
Żeby ktokolwiek pomógł trzeba więcej informacji, sam filmik niestety  nie wystarczy.
Jakie są ustawienia latencji i częstotliwości próbkowania w Control Panel ?




ODPOWIEDZ