Cubase Pro 8

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: pyza » środa 10 gru 2014, 14:26

Straszne żeczy.


Nowy c8 na świerzutkim systemie i zgubiłem się ponieważ zapomniałem gdzie jest funkcja która odłącza muj sterownik sprzętowy tascam fw 1884 od fadera stereo in oraz stereo out z cubase.Wiem  że była do tego jakaś funkcja ale nie pamiętam gdzie.

cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
walu
Posty: 254
Rejestracja: wtorek 07 maja 2002, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: walu » piątek 12 gru 2014, 12:09

To ja tym razem poczekam na 8.5. Chyba że wyjdzie Trial i mnie zachęci. Zawsze kupowałem upgrade jak tylko się pokazał, ale tym razem...

Midas M32R,EVE SC203,PC IntelCore2 Duo E6550 2.33GHz, 4GBRAM, Win7/64, HDSP9632+AI4S-192, BCF2000, lenovo Ideapad700 i7 16GB RAM, Cubase 8/7.5,SoundForge10, CDArchitect5.2, PSPaudioware, NomadFactory, StevenSlateDrums4, BFD ECO

Awatar użytkownika
Szamot
Posty: 8
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: Szamot » sobota 13 gru 2014, 18:21

...
No niestety ja zainstalowałem na stary system jeszcze z cubase 5 i 6 i 7 i teraz 8, może dla tego jest taki niestabilny...
 


Zainstalowałem Cubase 8 a po kilku dniach wróciłem do wersji 7,5- jeszcze tak źle nie było, wcześniej aktualizacja wnosiła coś nowego i co najważniejsze działała w miarę dobrze. Odradzam ten program dla posiadaczy komputerów z Windows 7 64. Nie zawsze działa dźwięk w metronomie, zawiesza się Vitus Ti Snow. Przypuszczam, że problemem są nowe sterowniki ASIO, które nie są jeszcze kompatybilne z wszystkimi interfejsami audio.


 Może ten program działa na Windows 8,1? Jeśli ktoś zainstalował go na tym systemie to proszę o uwagi.


[addsig]
Cubae 7,5, Yamaha Motif XF6, Virus Ti Snow

Awatar użytkownika
Michal108
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: Michal108 » sobota 13 gru 2014, 19:35

Cubase 8 zainstalowałem kilka dni temu na Windows 8.1 i jestem bardzo zadowolony. Wszystkie nowinki które się pojawiły są świetne i idealnie pasują do mojej pracy. Czy jest ich mało ? W zasadzie trudno znaleźć coś czego można by jeszcze chcieć w sensie przydatności do pracy oczywiście. Bo jeśli macie na myśli to że mogliby dodać jeszcze 10 efektów i 20 instrumentów - to oczywiście jestem za choć jestem realistą i trudno tego oczekiwać za 100 euro. Uważam że to co dodali jeśli chodzi o efekty i bibliotekę w tej cenie jest naprawdę ok - przecież gdyby to trzeba kupić osobno to już jakieś 50 euro by wyszło na to. Jeśli chodzi o stabilność to powiedziałbym że nie jest lepiej, ale też nie gorzej niż 7,5. Jak znam życie to dopiero kolejne poprawki spowodują rozwinięcie skrzydeł tej wersji. Osobiście mam tylko jeden mały ale upierdliwy problem na płaszczyźnie współpracy nowego Kubusia z EWQL. Rozwijana lista menu, kanałów midi i kanałów OUT w EWQL nie chce się otworzyć, lub jeśli się nawet otworzy to natychmiast znika i nie da się nic zmienić (w wersji standalone wszystko jest ok) Omijam to w ten sposób że "odpalam" kilka wersji EWQL - no i czekam na poprawki. Ale w tym wypadku wcale nie jestem pewien czego to wina. Czy to nowy kubuś czy EWQL musi dorobić update EWQL. Może ktoś ma ten sam problem ? PLAY mam 4.2.2 czyli najnowszy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michal108
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: Michal108 » sobota 13 gru 2014, 19:41


aaa zapomniałem system mam 64bit

Awatar użytkownika
Szamot
Posty: 8
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: Szamot » niedziela 14 gru 2014, 11:26

 


Może będę musiał zainstalować Windows 8,1 - trochę szkoda mi pieniędzy które wydałem na aktualizację, żeby teraz wrócić do wersji 7,5. Czy może ktoś ma Virusa Ti Snow ? Jak działa w Windows 8,1 z Cubase 8? U mnie często znika dźwięk, jak puszczę metronom -czasami go słychać. Pomaga odłączenie Virusa reset i za jakąś godzinkę od nowa.



Cubae 7,5, Yamaha Motif XF6, Virus Ti Snow

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: pyza » niedziela 14 gru 2014, 11:42

... 
Może będę musiał zainstalować Windows 8,1 - trochę szkoda mi pieniędzy które wydałem na aktualizację, żeby teraz wrócić do wersji 7,5. Czy może ktoś ma Virusa Ti Snow ? Jak działa w Windows 8,1 z Cubase 8? U mnie często znika dźwięk, jak puszczę metronom -czasami go słychać. Pomaga odłączenie Virusa reset i za jakąś godzinkę od nowa.
...

Wydaje mi się że to kwestia kilku dni i większość błędów zostanie usunięta.Dla tego myślę że przesiadka na win 8 będzie zbędna.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
Michal108
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: Michal108 » poniedziałek 15 gru 2014, 01:22

Wydaje mi się że to kwestia kilku dni i większość błędów zostanie usunięta.Dla tego myślę że przesiadka na win 8 będzie zbędna....

no aż takim optymistą to nie jestem sądzę że jak się w 3 miesiące uwiną to będzie ok. Takie teraz czasy - działy sprzedaży poganiają biednych programistów by za wszelką cenę coś sprzedać w fajnym terminie np. przed świętami i w końcu sprzedają nie dopracowany program, wychodząc z założenie że przyjdzie update i wszystko wyrówna I tak jest dobrze że na razie przynajmniej - nie sprzedają w ten sposób chleba czy samochodów a wracając do tematu - wyłapałem jeszcze w czasie pracy kilka drobnych bugów i mam wrażenie że wszystkie są związane z grafiką, może chodzi o GUI, ale aż tak dobrze to się nie znam. Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Szamot
Posty: 8
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: Szamot » środa 17 gru 2014, 20:45

...
 

Może będę musiał zainstalować Windows 8,1 - trochę szkoda mi pieniędzy które wydałem na aktualizację, żeby teraz wrócić do wersji 7,5. Czy może ktoś ma Virusa Ti Snow ? Jak działa w Windows 8,1 z Cubase 8? U mnie często znika dźwięk, jak puszczę metronom -czasami go słychać. Pomaga odłączenie Virusa reset i za jakąś godzinkę od nowa.


...
 


Opanowałem problem z dźwiękiem.


 


Należy wyłączyć w Device Setup, VST Audio System ”Activate ASIO –Guard” - powinny zniknąć problemy z Virus Ti Snow. Mam też pytanie czy ktoś wie jak wrócić w eLicenser do wcześniejszych wersji Cubase? 



Cubae 7,5, Yamaha Motif XF6, Virus Ti Snow

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Cubase Pro 8

Post autor: Pietro » środa 17 gru 2014, 21:04

...
Mam też pytanie czy ktoś wie jak wrócić w eLicenser do wcześniejszych wersji Cubase? 


Nie potrzeba, licencja 8 umozliwia odpalenie poprzednich wersji, jesli sie nie myle, to do 4 wlacznie.

- Piotr

ODPOWIEDZ