Klawiatura Alesis Q49,koła pitch i modulation

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
savxx
Posty: 2
Rejestracja: sobota 17 lip 2010, 00:00

Klawiatura Alesis Q49,koła pitch i modulation

Post autor: savxx » sobota 20 gru 2014, 23:11

Jestem od niedawna posiadaczem klawiatury Alesis Q49 i pewnych spraw nie jestem jeszcze w stanie załapać.Mianowicie chodzi mi o przypisywanie kontrolerów MIDI.Używając klawiatury np. z programem(instrumentem VSTi) Moog Modular wszystko działa jak należy,łącznie z kołami pitch i modulation.Ale już z ze Shreddage 2(gitara elektr.) koła nie działają i chyba dobrze mniemam że trzeba te koła(kontrolery) przypisać do danych funkcji w instrumencie VSTi.Sęk w tym że nie wiem jak....Mam instrukcję klawiatury,na samej klawiaturze opisane funkcje programowania a ja dalej nie mogę zczaić w czym rzecz.Jakby to ugyźć jakimś prostym sposobem...chodzi mi o przykład.Np. jeśli koło modulacji to CC#1, to muszę odszukać taki kontroler w ustawieniach midi instrumentu...nie wiem czy wogóle dobrze rozumuję...

Obecnie jestem wokalistą prog-rockowego/metalowego Solidify.Kiedyś przez 12lat byłem wokalowym deathmetalowego Mutilation.Solowo tworzyłem jako Ssaver,muzykę rockową w całości tworzoną na bazie próbek,sampli,pluginów itp.

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: Klawiatura Alesis Q49,koła pitch i modulation

Post autor: moons » poniedziałek 22 gru 2014, 10:25

...
Jestem od niedawna posiadaczem klawiatury Alesis Q49 i pewnych spraw nie jestem jeszcze w stanie załapać.Mianowicie chodzi mi o przypisywanie kontrolerów MIDI.Używając klawiatury np. z programem(instrumentem VSTi) Moog Modular wszystko działa jak należy,łącznie z kołami pitch i modulation.Ale już z ze Shreddage 2(gitara elektr.) koła nie działają i chyba dobrze mniemam że trzeba te koła(kontrolery) przypisać do danych funkcji w instrumencie VSTi.Sęk w tym że nie wiem jak....Mam instrukcję klawiatury,na samej klawiaturze opisane funkcje programowania a ja dalej nie mogę zczaić w czym rzecz.Jakby to ugyźć jakimś prostym sposobem...chodzi mi o przykład.Np. jeśli koło modulacji to CC#1, to muszę odszukać taki kontroler w ustawieniach midi instrumentu...nie wiem czy wogóle dobrze rozumuję......
 




Też mam Q49 i w samej klawiaturze nie ma czego praktycznie ustawiać. chyba że chcesz do suwaczka Data Entry przypisać inny kontroler niż CC7. Musisz szukać odpowiednich ustawień we wtyczce. Klawiatura na pewno z kółka pitch i modulation wysyła odpowiednie komunikaty. może sobie nagrać kawałeczek i na 100% zobaczysz nagrane komunikaty pitch i CC1, zobacz czy we wtyczce nie ma włączonych jakiś filtrów komunikatów i temu podobnych rzeczy. Bo nie przewiduje zeby wtyczka nie obsługiwała tych komunikatów.


ODPOWIEDZ