PC 2015

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: DJOZD » środa 31 gru 2014, 13:20

...Właśnie tak jest. Na którymś forum applowym był wykres pokazujący różnicę w prędkości dostępu do danych przy różnych wielkościach ramu. O ile między 2, 4, 6 i 8 GB przyrost był skokowy, to między 8 a 16 GB był praktycznie niezauważalny. A jeśli do tego jeszcze założysz dysk SSD to już w ogóle będzie bajka. Ja na swoim laptopie zwiększyłem ram z 4 do 6 GB i nie odczułem tego. Ale jak wsadziłem SSD to nagle wszystko dostało kopa.  ...

W żaden sposób nie podważyłeś mojej wypowiedzi. Przyrost o którym mówisz wynikał z prostej przyczyny. Wymagania softwarowe były większe niż dostępne zasoby sprzętowe. Stąd przyrost. W sytuacji jednak gdy wymagania oprogramowania nie przekraczają progu dostępnej pamięci RAM dostęp do danych będzie identyczny szybki. Tamten test był po prostu bezsensu, co potwierdziłeś w zdaniu że powyżej 8 GB przyrost nie nastąpił. To oczywiste, i napisałem o tym, że wielkość RAMu pozwala buforować systemowi dane i traktować pamięć jak podręczny dysk.
Co do twojego przyspieszenia po dodaniu SSD, to zupełnie nie związana z wątkiem naszej rozmowy kwestia.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: DJOZD » środa 31 gru 2014, 13:26

............
oczywiście że znikają.Nie raz zdarzyło mi się że na ścieżkę dodałem filtr i reverb ale efekty nie przypadły mi do gustu to wywaliłem je.Ale mimo że ich nie było miks był zamulon.W pewnym stopniu utracił swoje detale.Miałem czas by zobaczyć różnice ponieważ jedną i drugą wersje eksportowałem z DAW. ...

Mieszasz ze sobą różne kwestie których do końca nie rozumiesz.
Czym innym jest export sampla w 24bit, czym innym w 32 float, czym innym z ditheringiem i bez a jescze czym innym miks w czasie rzeczywistym w DAW.
Nie mam zielonego pojęcia jak jest możliwe że twój miks stracił brzmienie po tym jak - załączyłeś wtyczkę na ścieżce, po czym ją wyłączyłeś. Przemyśl co napisałeś. Dla mnie to jest absurd. Bez obrazy oczywiście.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: Zbynia » środa 31 gru 2014, 14:48

Filozof

Jak wspomniałem - WD albo Toshiba - i na pewno nie dysk do NAS czy tym bardziej monitoringu
Takie dyski przeznaczone są do ciągłej pracy 24h
W testach tez wypadną inaczej choćby dlatego że DAW odczytuje kilkanaście/kilkadziesiąt plików na raz podczas odtwarzania a takie dyski najlepsze wartości mają przy raptem kilku ciągłych strumieniach - inaczej głowica pracuje przy tych zadaniach

Seagate trwałością nie grzeszy - tam jest loteria - trup na starcie, szybkie zdychanie od nowości albo bezproblemowe działanie kilka lat
szybkie zdychanie niestety występuje dość często

Oczywiście 7200 obr/min

------------------------------------------------
Laser

Ale pierdoły Waść wypisujesz
Straszne

Co rozumiesz pod pojęciem wypasiony komputer?Bo muzyczkę na samplach i starszych vsti można popykać na czymś pokroju pentium 4 - ale do netu nie nadaje się kompletnie
Ja na swoim czasem tez gram w gry i robię inne rzeczy - więc mam wydajny
Cały wypas do muzyki to karta dźwiękowa i odsłuchy

komputerek za tysiąc do do netu i multimediów bo do reszty zadań jest za mało wydajny
tyle że może prościej tablet?


Co do ekranów - przestrzeń robocza(nie wynikająca z wielkości ekranów tylko rozdzielczości bo to ludzie często mylą) - w pracy mam dwa lub trzy, w domu póki co zadowalam się jednym
W przypadku DAW - Na jednym multitrack na drugim mikser, multitrack i podgląd video itd.
Tym bardziej że dwa monitory to obecnie grosze, praktycznie każdy stacjonarny oferuje dwa wyjścia cyfrowe video


Odnośnie Nexusa - jakie wymagania sprzętowe? (2 minimum zalecane więcej)
Bo sam widzisz że jest do niego masa bibliotek
Tam jest streaming sampli czy ładowanie do RAM?
Bo różnie do tego trzeba podejść i to zależnie od biblioteki (i rozwiązań w sofcie)

Co do tego zacinającego się VSTi - z jakiego powodu się zacina?
Może to wina procka?Co z tego że 6 rdzeni :)


Gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie :)

Co do obcinania bitów to owszem - tyczy się to regulacji głośności (cyfrowo) na wyjściu karty





perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: perfektsound » środa 31 gru 2014, 14:59



W żaden sposób nie podważyłeś mojej wypowiedzi. 


Ale czy ja pisałem, żeby coś podważać? Chyba przeciwnie. Mniej agresora, panie wszystko-wiedzący-na-każdy-temat na tym forum ;)

Alternatywna muzyka elektorniczna.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: fallworm » środa 31 gru 2014, 15:18

Na początku chciałem stwierdzić, że jest mi smutno. Tematy z wyborem sprzętu komputerowego jak zwykle kwitną piękną, coś wnoszącą dyskusją. Dużo osób jest zainteresowanych. Natomiast tematy związane z innymi sprawami - chyba mogącymi wnieść o wiele więcej do forum nie cieszą się popularnością.


Ja pracuje na:


Proc: AMD X6 1045T
Ram: 8 Gb kingstom HiperX
Dysk: Samsung 840 - 120 gb


Karta graficzna to już nie pamiętam, na pewno pasywna i musiała mieć wyjście na dwa monitory.


 


I ja od 2 lat nie pamiętam, że mam komputer - nie czuje jakichkolwiek ograniczeń. Zazwyczaj pracuje mniej więcej do 10 ścieżek odtwarzanych jednocześnie, czy to jest zapis midi do VSTi z syntezatorem, czy ścieżki to WAVy 24bit/96Khz. Na kanałach mam zazwyczaj po pare wtyczek korygujących, jakieś efekty itd. 


Nie ma żadnym problemów i cięć. Do tego dodam, że pracuje na oprogramowaniu 32 bitowym. 


Nigdy się nie zastanawiałem co mógłbym zrobić by było lepiej, coś chodziło płynniej bo takiej potrzeby nie ma. 


 


Fakt, że generalnie jak pracowałem na słabych interfejsach - kiedyś to konfiguracja komputeraz jakoś bardziej wpływała na zachowanie się środowiska DAW.


 


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: DJOZD » środa 31 gru 2014, 15:23

.... W żaden sposób nie podważyłeś mojej wypowiedzi. Ale czy ja pisałem, żeby coś podważać? Chyba przeciwnie. Mniej agresora, panie wszystko-wiedzący-na-każdy-temat na tym forum ;) ...

Napisałeś coś co miało odwrotnego znaczenie do mojej wypowiedzi dlatego taki byl sens. Zero agresora, zle to odebrales. Nie wiem czy traktować twój pstryczek jak komplement czy probe obrazy

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: DJOZD » środa 31 gru 2014, 15:49

....... W żaden sposób nie podważyłeś mojej wypowiedzi. Ale czy ja pisałem, żeby cos powazac ;) ...

Wiesz co , chyba faktycznie źle zrozumiałem cel twojej wypowiedzi. Przepraszam. Jednak nie zmienia to faktu ze jej sens i tak byl przekór mojej. Stąd niezrozumienie. Tymczasem nie offtopujmy. Kontynuujmy wątek.

Fallworm masz racje ze komputery od niemal 5 lat oferują taką moc która skutecznie wzbrania większość ludzie przed zmianą. Sam pracuję na nie młodej maszynie i nadal spokojnie mogę pracować. Przełom przyjdzie raczej dopiero za rok jak szybkie jednostki zaskoczą w 14nm. Wtedy zeby dostać te 150% wzrostu mocy obliczeniowej modernizacja będzie warta inwestycji i przesiadki.


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: Kyle » środa 31 gru 2014, 17:50

Przełom przyjdzie raczej dopiero za rok jak szybkie jednostki zaskoczą w 14nm.




Niekoniecznie. Moim zdaniem przełom przyjdzie jak AMD stworzy konkurencyjny CPU (wydajny, energooszczędny pojedynczy rdzeń ... np. 8 takich rdzeni w 16 lub 14 nm za obecną równowartość ~750 PLN ... nie wiem, czy już w 2015r się to uda). Architektura Buldozzer to był niewypał i dopóki AMD jej nie porzuci, to Intel sobie będzie dyktował ostro zawyżone ceny. Obecnie ceny procesorów są na prawdę kosmiczne. Te i5 czy i7 w 22nm, mające przecież tylko 4 rdzenie w tak małym procesie powinny być spokojnie 2x tańsze. Jeśli AMD nie stworzy konkurencyjnego produktu, to nawet przy 10nm nie będzie przeskoku ... może dojść do tego, że nadal będą dukać 4rdzeniowe CPU w 10nm, które mogłyby być nadal drogie, a to byłaby bida i stosunkowo bardzo słaby postęp.


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: Kyle » środa 31 gru 2014, 18:06


Co do ekranów - przestrzeń robocza(nie wynikająca z wielkości ekranów tylko rozdzielczości bo to ludzie często mylą) -




Oprogramowanie powinno się ładnie, płynnie skalować, a w ten czas przestrzeń robocza = wielkość ekranu (bo wielkosć elementó, niezależnie od rozdzielczości powinna być stała). Rozdzielczość wpływać powinna tylko na jakość obrazu (bardziej gładki i ostrzejszy przy wyższej rozdzielczości). W praktyce wiele programów jest niedorobionych, pisanych np. w starym Windows Forms zamiast WPF i z tego powodu skalowanie jest fatalne. Jednak sądzę, w przyszłości będzie coraz lepiej i dojdzie w końcu do tego, że przestrzeń robocza = wielkosć ekranu.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: DJOZD » środa 31 gru 2014, 18:18

...Niekoniecznie. Moim zdaniem przełom przyjdzie jak AMD stworzy konkurencyjny CPU...

Zgadzam się. Pisząc swoją wypowiedź wzasadzie miałem na myśli cały rynek, nie tylko Intel'a. Modułowe CPU AMD to rzeczywiście niewypał w zastosowaniach gdzie potrzebna jest moc na rdzeń. Intel sobie przedreptał te lata bez konkurencji. Ale wszystko wskazuje że nadchodząca generacja deskotopwych CPU AMD będzie już klasyczną konstrukcją jak Phenomy 2. Nowy zarząd AMD ma pełną świadomość sytuacji w jakieś całe AMD się znajduje. Pozostaje czekać. Ja będąc na starym Phenom 2 965BE przez wszystkie lata od momentu zakupu nadal nie widzę sensu przesiadki. CPU oferujące wydajność 150% wyższą niż mam obecnie to niewspółmierny do korzyści koszt. Zatem 14nm w przyszłym będzie to moment gdzie taka przesiadka będzie miała finansowy i wydajnościowy sens. Bo dostanie się więcej za tyle samo. Także ja czekam do końca 2015.


ODPOWIEDZ