PC 2015

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: Zbynia » środa 31 gru 2014, 20:00

......Niekoniecznie. Moim zdaniem przełom przyjdzie jak AMD stworzy konkurencyjny CPU...

Zgadzam się. Pisząc swoją wypowiedź wzasadzie miałem na myśli cały rynek, nie tylko Intel'a. Modułowe CPU AMD to rzeczywiście niewypał w zastosowaniach gdzie potrzebna jest moc na rdzeń. Intel sobie przedreptał te lata bez konkurencji. Ale wszystko wskazuje że nadchodząca generacja deskotopwych CPU AMD będzie już klasyczną konstrukcją jak Phenomy 2. Nowy zarząd AMD ma pełną świadomość sytuacji w jakieś całe AMD się znajduje. Pozostaje czekać. Ja będąc na starym Phenom 2 965BE przez wszystkie lata od momentu zakupu nadal nie widzę sensu przesiadki. CPU oferujące wydajność 150% wyższą niż mam obecnie to niewspółmierny do korzyści koszt. Zatem 14nm w przyszłym będzie to moment gdzie taka przesiadka będzie miała finansowy i wydajnościowy sens. Bo dostanie się więcej za tyle samo. Także ja czekam do końca 2015.

...

Kyle

Odnośnie AMD byłoby pięknie (podzielam marzenia).Niestety władowali się z tym bardziej niż intel z P4.
Póki co i5 2500K pociągnie na pewno kolejny rok jak nie dwa - dopiero wtedy wzrost wydajności jakoś usprawiedliwi spory wydatek.


Co do rozdzielczości - mniej niż piksel nie będzie :), nie potrzebuję turbo ppi na 22" z odległości metra
Dostajemy UHD ale w wielkości <30"
Skalowanie poprawi jedynie wygląd - wielkości obszaru roboczego nie zmieni
stąd 2 monitory
można pomyśleć nad 21:9

ps. w kliku lapkach powymieniałem słabe T2xxx na T6600 plus dysk SSD (tylko SATA2)
ram max
każdy dostał niesamowitego kopa a nie jest to sprzęt młody
liczę że do 10 lat dobiją zanim naprawdę zaczną zamulać - no ale to kwestia wykorzystanych narzędzi (ich wymagań)



laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: laser777 » czwartek 01 sty 2015, 19:22

Mieszasz ze sobą różne kwestie których do końca nie rozumiesz.
Czym innym jest export sampla w 24bit, czym innym w 32 float, czym innym z ditheringiem i bez a jescze czym innym miks w czasie rzeczywistym w DAW.
Nie mam zielonego pojęcia jak jest możliwe że twój miks stracił brzmienie po tym jak - załączyłeś wtyczkę na ścieżce, po czym ją wyłączyłeś. Przemyśl co napisałeś. Dla mnie to jest absurd. Bez obrazy oczywiście. ...

DJOZD

Chodzi mi o to co się dzieję w DAW. Żaden zapis w 32 bitach nie naprawi miksu.Różnice zauważyłem w DAW ale dwie różne wersje miksu eksportowałem.Bo czasem tak robię jak nie mogę pracować nad miksem to wrzucam sobie na mp4 to co już zrobiłem i słucham cały dzień
Jak masz za dużo ścieżek odpalanych z wtyczek i zrobi ci się zamieszanie bo komputer jest słabo wydajny a na każdej ścieżce masz podpięty kompresor,korektor i np reverb lub delay.I ciężko coś usłyszeć.
musisz ściszyć to podgłośnić to coś poprawić korektorem w ciemno to najmłodsze bity(tak to się chyba fachowo nazywa) zostaną ścięte i już nic nie pomoże wyłączanie wtyczek.Dlatego nagrywam do formatu wave z kompresorem a eq i efekty pogłosowe dam na te ścieżki wave i tylko Reverb jest obciążeniem do kompa bo nagrania już nie.
Spoko nie obraziłem się.

Zbynia

Ja miałem okazję pracować na nexusie dwa miesiące(mówię o starej wersji w której nie zmieniało się kolorów ) i śmigał na 256 RAMach i procesorze jednordzeniowym z systemem XP i spokojnie można było mieć 3-4 ślady nexusa.
Ale dużo miejsca zajmował jak się nie mylę to 12GB dla mnie to dużo bo ja nie mam programów które zajmują więcej niż 1GB. Jak jakieś sample miał bym trzymać to piano,smyczki czy saksofon.Bo z nexusa używałem i tak zawsze tych samych brzmień w tym podstawową próbkę która jest na samym początku.
Nowy nexus ten zmieniający kolor interfejsu czarny lub biały to był jeszcze większy potwór z tego co wiem.

Co do Genesis to nie jest to wtyczka oparta na samplach zajmuję do kilkudziesięciu MB i jest dość stara wtedy 2 rdzeniowe procesory dopiero raczkowały więc nie wydaje mi się że procek z resztą na wszystkich 5 kompach tak chodzi.
Choć nie wiem specem od kompów nie jestem nie mam do tego cierpliwości.Ale jak już trzeba coś naprawić to naprawię.
Jak będę chciał kupić kompa za 1000zł to pewnie założe nowy wątek."Komputer do 1000zł"
i jeszcze zapytam o radę a może i jakieś kazania wygłoszę...bo pewnie z tego tematu coś wyniosę i pewnie więcej wydam na tego kompa niż 1000zł jak już temat będzie mnie interesował.

6-rdzeniowy AMD kosztował 1700zł bez monitora,myszki i klawiatury.Więc za 1200zł kupił bym coś lepszego niż ten laptop z orange.
Do gier i internetu jest tablet,laptop i stacjonarny AMD

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: DJOZD » czwartek 01 sty 2015, 22:19

.....
Chodzi mi o to co się dzieję w DAW. Żaden zapis w 32 bitach nie naprawi miksu.Różnice zauważyłem w DAW ale dwie różne wersje miksu ekspor .....


Bity tracisz kiedy zciszysz sygnal na ścieżce i zgraz do 16bit lub 24bit. Wtedy rzeczywita rozdzielczość sygnału po zgraniu jest mniejsza niz ten przed zgraniem. Chyba że zgrasz jako 32bit float wtedy nie tracisz ani jednego bitu mimo zciszenia. Ty chyba pisałeś też o freeze , tak domniemam. Tutaj właśnie nastepuje zgranie do 32bit float. Jednak jeżeli moc komputera na to pozwala lepiej nie mrozic i miec wszystko realtime. Bo mozemy szybko ingerować zawartość lub ustawienia pluginow.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: Arkana_Flow » czwartek 01 sty 2015, 22:51

........
Ty chyba pisałeś też o freeze , tak domniemam. Tutaj właśnie nastepuje zgranie do 32bit float. Jednak jeżeli moc komputera na to pozwala lepiej nie mrozic i miec wszystko realtime. Bo mozemy szybko ingerować zawartość lub ustawienia pluginow.
...
 




Z tego co ja zrozumiałem to kolega chyba nie mrozi tych śladów, tylko je exportuje już z fx'ami do postaci 'obrobionych' już wave'ów, które potem importuję spowrotem do projektu, aby móc robić dalszy mix zakładając kolejne efekty na kolejnych śladach (lub też tych już poddanych 'obróbce'). Jeśli dobrze zrozumiałem to troszkę taka droga pod górkę jest Laser.. Ja też dużo robiłem takich rzeczy w muzyce.. Wiedziałem co chcę osiągnąć, osiągałem to, ale w sposób 10-15x dłuższy niż z odpowiednią wiedzą czy też sprzętem.. Wiadomka nie każdy może sobie pozwolić na taki czy siaki sprzęt.. Ja wydałem tysiące w muzykę, a nic nie otrzymałem w zamian jeśli chodzi o pieniądze ;) ... To moja choroba i lek.  Jakbym dalej był biednym studentem w Polsce to pewnie bym robił na FL i Adobe Audition w oparciu o sample, bez żadnych VSTi ;) Teraz też mi to nie w smak, że muszę wymienić sprzęt, ale zaangażowałem się w projekty, gdzie, bez dobrego sprzętu i przygotowania to będzie frustrującym doświadczeniem pracować nad nimi.. A ja lubię mieć frajdę z tworzeniu..


Nie mogę już się doczekać tego nowego sprzętu! hehe szkoda, tylko, taka wielka rozbieżność jest w kartach na PCIe.. czekam na coś co mi się spodoba na thunderbolt ;) btw. sorka za Off top.


A Panowie takie pytanie. Nie stać mnie obecnie na drugi dysk SSD i zastanawiam się nad szybkim HDD przeznaczonym na archiwizacje żadko używanych rzeczy plus jakieś video, albumy do słuchania etc.


Jeśli wmontuję taki drugi dysk to czy, gdy nie będą odpalone żadne pliki z niego to dysk będzie morderczo cichy?? Czy też będzie go 'mielić' ? Czy też go może warto wyłączać w manadżerze urządzeń przed nagrywaniem ? Czy taki proces nie jest szkodliwy dla dysku?? Chodzi mi o dysk wewnętrzny, dysk przenośny pod USB już mam. Jestem w stanie poczekać z rok i kupić coś na SSD ;) tylko czy warto płacić za dysk, który będzie zwłaszcza za archiwum??



Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: Kyle » piątek 02 sty 2015, 00:00

 

Jeśli wmontuję taki drugi dysk to czy, gdy nie będą odpalone żadne pliki z niego to dysk będzie morderczo cichy?? Czy też będzie go 'mielić' ?




Nie będzie go mielić, jak nic nie będzie czytać, ale jak się będzie kręcił, to nie będzie "morderczo cichy".




ps. po co Ci "szybki dysk" do archiwizacji? Do archiwizacji jakikolwiek przyzwoity HDD w praktyce jest szybki (szybszy od płyt optycznych)


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: Arkana_Flow » piątek 02 sty 2015, 00:27

...
 

Jeśli wmontuję taki drugi dysk to czy, gdy nie będą odpalone żadne pliki z niego to dysk będzie morderczo cichy?? Czy też będzie go 'mielić' ?





Nie będzie go mielić, jak nic nie będzie czytać, ale jak się będzie kręcił, to nie będzie "morderczo cichy".




ps. po co Ci "szybki dysk" do archiwizacji? Do archiwizacji jakikolwiek przyzwoity HDD w praktyce jest szybki (szybszy od płyt optycznych)
...
 




Nie koniecznie szybki. Chodzi mi bardziej o to, żeby go nie było słychać. Wiesz zainwestowałem w dysk ssd, ponieważ kompa mam w tym samym pomieszczeniu, w którym nagrywam na pojemniaku 

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: laser777 » piątek 02 sty 2015, 02:45

........... Ty chyba pisałeś też o freeze , tak domniemam. Tutaj właśnie nastepuje zgranie do 32bit float. Jednak jeżeli moc komputera na to pozwala lepiej nie mrozic i miec wszystko realtime. Bo mozemy szybko ingerować zawartość lub ustawienia pluginow. ... 

Z tego co ja zrozumiałem to kolega chyba nie mrozi tych śladów, tylko je exportuje już z fx'ami do postaci 'obrobionych' już wave'ów, które potem importuję spowrotem do projektu, aby móc robić dalszy mix zakładając kolejne efekty na kolejnych śladach (lub też tych już poddanych 'obróbce'). Jeśli dobrze zrozumiałem to troszkę taka droga pod górkę jest Laser.. Ja też dużo robiłem takich rzeczy w muzyce.. Wiedziałem co chcę osiągnąć, osiągałem to, ale w sposób 10-15x dłuższy niż z odpowiednią wiedzą czy też sprzętem.. Wiadomka nie każdy może sobie pozwolić na taki czy siaki sprzęt.. Ja wydałem tysiące w muzykę, a nic nie otrzymałem w zamian jeśli chodzi o pieniądze ;) ... To moja choroba i lek.  Jakbym dalej był biednym studentem w Polsce to pewnie bym robił na FL i Adobe Audition w oparciu o sample, bez żadnych VSTi ;) Teraz też mi to nie w smak, że muszę wymienić sprzęt, ale zaangażowałem się w projekty, gdzie, bez dobrego sprzętu i przygotowania to będzie frustrującym doświadczeniem pracować nad nimi.. A ja lubię mieć frajdę z tworzeniu..
Nie mogę już się doczekać tego nowego sprzętu! hehe szkoda, tylko, taka wielka rozbieżność jest w kartach na PCIe.. czekam na coś co mi się spodoba na thunderbolt ;) btw. sorka za Off top.

Nie eksportuje ścieżek po za DAW.Robiłem tak dawno temu jak chciałem przerzucać ścieżki z jednego kompa na drugi a nie miałem pendrive'a ,sprawnego DVD ani nawet portów USB które były po wyrywane. To ścieżki wysyłałem z poczty interia na wp z jednego kompa na drugi
Teraz używam opcji Record Audio gdzie możesz nagrać cały miks,jedną ścieżkę lub po prostu sterowanie ręczne tego co robisz w miksie automation & score.
Nagrywam ścieżkę i wave zostawiam a VTSy usuwam.Ale wcześniej przed nagraniem tworzę nowy zapis projektu żeby ewentualnie coś poprawić jeśli okaże cię że coś nie będzie mi pasować.
Nie zgadzam się że to bardziej czasochłonna praca.Zewnętrzne źródła dźwięku i tak trzeba nagrywać i nie można sobie odmrozić trzeba nagrać od nowa jak coś nie wyjdzie.
Racja że to wszystko jest drogie.Ja nie mogę sobie wydać 10000zł na sprzęt który nie zarabia na siebie.
Mogę wziąć na to kredyt ale czarno widzę taki biznes.Jak sobie sam uzbierasz to możesz ze spokojem się rozkręcać.Ale jak bierzesz na to kredyt to zarabiać musisz od początku.

DJOZD

Nie eksportuje niczego w 16 i 24 bitach tylko cały miks w 32
Anomalie zaobserwowałem w DAW a na wyeksportowanym miksie w 32 bitach też była widoczna
To może pomyliłem pojęcia?
Ale faktem jest że zeżarło mi detale które nie wygaszały się z inną ścieżką chyba że z taką która ma bardzo długie wybrzmiewanie które zostało po usuniętym vts.Nie wiem czy to jest możliwe? ale musiałem odmrozić starszy zapis projektu bo brzmiało gorzej jak nadgryzło mi fajnie przyszumione przesterowane brzmienie

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: laser777 » piątek 02 sty 2015, 03:00

http://www34.zippyshare.com/v/50857622/file.html

tu jest przykład brzmienia które najszybciej zostanie zjedzone przez miks jak się za dużo grzebie.
Przez internet to niestety nie można go w pełny przesłać bo zipishare oferuje 16bitów
dokładnie w coś takiego zmieniło się to brzmienie

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: ceres1x » piątek 02 sty 2015, 11:27

Czy moge pozbyc sie z mojego lapka napedu CD/DVD i w to miejsce wstawic w specjalnej kieszeni dysk SSD ?
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: PC 2015

Post autor: DJOZD » piątek 02 sty 2015, 11:33

...Czy moge pozbyc sie z mojego lapka napedu CD/DVD i w to miejsce wstawic w specjalnej kieszeni dysk SSD ?
...

Fajny pomysł, wydaje się że jest to możliwe https://www.youtube.com/watch?v=uTiTi7kphK0

ODPOWIEDZ