Jak zrobić połączenie TouchOSC z MIDI?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Jak zrobić połączenie TouchOSC z MIDI?

Post autor: OlimpRecordsStudio » poniedziałek 19 sty 2015, 17:50

Cześć. czy ktoś wie jak prosto połączyć dwa porty midi w komputerze? Dokładnie wyjście TouchOSC z fizycznym portem MIDI. W ten sposób bardzo łatwo mógłbym sterować fizycznymi urządzeniami MIDI z iPada... Szkoda że Extereme Midi Mikser nie ma możliwości prostego połączenia dwóch portów.


Pozdrawiam serdecznie

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: Jak zrobić połączenie TouchOSC z MIDI?

Post autor: moons » poniedziałek 19 sty 2015, 18:42

...
Cześć. czy ktoś wie jak prosto połączyć dwa porty midi w komputerze? Dokładnie wyjście TouchOSC z fizycznym portem MIDI. W ten sposób bardzo łatwo mógłbym sterować fizycznymi urządzeniami MIDI z iPada... Szkoda że Extereme Midi Mikser nie ma możliwości prostego połączenia dwóch portów.

Pozdrawiam serdecznie...
 




Jesli dobrze zrozumiałem to sprawdź program MIDIRouter


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Re: Jak zrobić połączenie TouchOSC z MIDI?

Post autor: OlimpRecordsStudio » poniedziałek 19 sty 2015, 19:25

Jesli dobrze zrozumiałem to sprawdź program MIDIRouter Pozdrawiam..


Kolego duży plusik. Potrzebuję coś podobnego. Ze screens wydaje się, że robi co potrzebuję. Jest jednak ale:


Pobrałem pliki instalacyjne i wyskakuje: please insert disk. Więc albo nie działa na Win8, albo ja coś robię źle. Jak możesz pomóż jeszcze.
To co chcę mogę prosto zrobić Cubasem. Po prostu otwieram ścieżkę midi i w zakładce IN wstawiam TouchOSC, a w zakładce OUT mam interfejs M-Audio. Generalnie to działa, bo właśnie uruchomiłem sterownik DMX Flasha. Nie chcę uruchamiać jednak Cubase do taki prostych rzeczy, mam w lapie mało złącz USB, a do Cubase muszę podłącać klucz...
Gdyby ktoś chciał plik TouchOSC do Flasha to chętnie udostępnię
Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: Jak zrobić połączenie TouchOSC z MIDI?

Post autor: moons » poniedziałek 19 sty 2015, 21:20

Jest jednak ale: Pobrałem pliki instalacyjne i wyskakuje: please insert disk. Więc albo nie działa na Win8, albo ja coś robię źle. Jak możesz pomóż jeszcze. To co chcę mogę prosto zrobić Cubasem. Po prostu otwieram ścieżkę midi i w zakładce IN wstawiam TouchOSC, a w zakładce OUT mam interfejs M-Audio.


Google wywala kilka programów o takiej nazwie, ja używam tego, dziala bez instalacji: http://pcmus.com/Free-Midi-Software.htm

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Re: Jak zrobić połączenie TouchOSC z MIDI?

Post autor: OlimpRecordsStudio » poniedziałek 19 sty 2015, 22:36

Chłopie jesteś mega wielki! Serdecznie dziękuję działa. Wiszę Ci piwo, flaszkę, albo co lubisz :)


Temat do zamknięcia.

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

ODPOWIEDZ