Komputer PC do studia - 2015

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: laser777 » poniedziałek 10 sie 2015, 14:35

http://pclab.pl/art65154.html

Taką samą przewagę w testach miały Sandy Bridge nad pierwszą generacją.

A FXy na tym teście wypadają kiepsko.Mam w domu kompa z prockiem FX 6100.Ciekawe co w praktyce wniesie i5 2400 jeśli chodzi o komfort pracy?
W Benchmarkach i5 wypada lepiej niż 6100 mimo mniejszej ilości rdzeni,pamięci podręcznej,częstotliwości zegarowej i turbo

Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Mu_ » środa 12 sie 2015, 16:25

Virus - nie przeczytałem całego watku na tyle dogłębnie, żeby zorientować się czy w końcu zakupiłeś już jakis zestaw, ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi amatorów-uzurpatorów chciałem powiedzieć ci tylko jedno: komputery markowe, takie jak np. przytaczany tu DELL owszem kosztują swoje nie dlatego, że ktoś tam sobie wymyślił i łupi frajerów, tylko dlatego, że dają coś w zamian za tą cenę i ktoś bierze za to odpowiedzialność, w przypadku DELL-a na 3 lata. W przeciwieństwie do domorosłych majsterklepków-czytaczy rankingów, których wybiórcza i bardzo ograniczona wiedza pozwala co najwyżej złożyć komputer odpowiedni do gier - i to pod warunkiem, że nie jest to komputer, który pracuje na siebie. Dodam jeszcze analogię - wolałbyś być operowany w szpitalu przez chirurga po 6-letnich bardzo ciężkich i wymagających studiach + conajmniej drugie tyle lat staży i specjalizacji - czy w przydomowym garażu przez faceta, który przeczytał częściowo podręcznik anatomii, kilka stron na wyrywki z paru innych podręczników i parę razy przeprowadził sekcję zwłok - na psie? Oczywiście nie mówimy tu kupnie komputera do zestawu podtrzymującym życie dla twojej mamy, więc analogia jest trochę przesadzona, ale tak to mniej więcej wygląda.
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

ODPOWIEDZ