Komputer PC do studia - 2015

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » środa 22 kwie 2015, 17:00

...bo i5 nie spokoi potrzeb profesjonalnego zastosowania w miksach ITB.
Mam pytanie: na czym polega nieprofesjonalny miks?
Chyba że mówimy o zamrażaniu lub zgrywaniu z efektami ścieżek midi do audio, ale tak to się działało na "Pentium 100" 20 lat temu :)... 
Działa się również i dziś. Sam tak robię  Co z tego? Liczy się efekt finalny. Kiedyś Pan Tomasz Wróblewski napisał wstęp, który bardzo dobrze zapamiętałem (i zacząłem z tych wskazówek korzystać). W lapidarnym skrócie chodziło o ciągłe poszukiwanie nowych narzędzi, wtyczek itd, zapominając o sprawie nadrzędnej, jaką jest MUZYKA.
Pozdrawiam kolegów....

Łapiesz za słówka doskonale wiedząc co miałem na myśli. Wyobraź sobie że wpada do Ciebie kapela ogarnąć miks, a komp Ci staje dęba bo wpiąłeś o jedną wtyczkę za dużo? Udajesz że nic się nie stało (czyli głupa) i ze to normalka, czy zaczynasz zastanawiać się na wymianą gratów?
I wszystko zmierza do tego, ze Ty profesjonalizm traktujesz powierzchownie, bo ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji że komp odmawia posłuszeństwa. Obciach. Tym bardziej jak działasz w branży a nie dla własnych weselnych potrzeb. Znasz przysłowie "jakim cie widza, za takiego cie maja?'. Tak że zostawiam Cię z tym przysłowiem do przemyślenia.
Oczywiste jest też to, że miks można wykręcić i na Pentku 4, tylko że wiele wtyk Ci na nim nie pójdzie i to miałem dokładnie na myśli o profesjonalnym zastosowaniu i5. Bo w studiu komp ma śmigać jak rakieta w dzisiejszych czasach, bez względu na to co się zapnie i co się robi.

PS: Profesjonalny miks, tak na prawdę pro, to robi się na stole a nie w kompie :)

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: DJOZD » środa 22 kwie 2015, 18:09

Romuś. Z całym szacunkiem i poszanowaniem. Ale przestań walić tutaj mitami oderwanymi od rzeczywistości.

Na koniec - prawdziwy miks robi prawdziwy mikser. Tak zapewne miało być. Serdeczne pozdrowienia.

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » środa 22 kwie 2015, 19:19

...Romuś. Z całym szacunkiem i poszanowaniem. Ale przestań walić tutaj mitami oderwanymi od rzeczywistości.

Na koniec - prawdziwy miks robi prawdziwy mikser. Tak zapewne miało być. Serdeczne pozdrowienia. ...

Nie wiem czemu, ale straszni z Was napinacze jacyś. Ciągle tylko "nie mów", "przestań" itd... Co wy?

A co do miksu to dokładnie brzmi to tak: prawdziwy miks, robi prawdziwy mikser na prawdziwym stole. I dodam, ze sam aktualnie miksuję jedynie w DAW lecz to ile trzeba wykonać czynności w DAW by miks zabrzmiał jak ze stołu gdzie w wielu przypadkach jest to ruch kilku gałek i wszystko siedzi, można takie miksowanie nazwać tak jak wtyczki, czyli emulacją. :) To oczywiście żarcik, choć z drugiej strony...?
Serdecznie pozdrawiam. I więcej luzu, bo każdy ma prawo do własnego zdania i nie koniecznie trzeba go nazywać że gada głupoty, bo głupota to szerokie pojęcie, czyli daleko względne.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: fallworm » środa 22 kwie 2015, 20:09

......Romuś. Z całym szacunkiem i poszanowaniem. Ale przestań walić tutaj mitami oderwanymi od rzeczywistości.

Na koniec - prawdziwy miks robi prawdziwy mikser. Tak zapewne miało być. Serdeczne pozdrowienia. ...

Nie wiem czemu, ale straszni z Was napinacze jacyś. Ciągle tylko "nie mów", "przestań" itd... Co wy?

A co do miksu to dokładnie brzmi to tak: prawdziwy miks, robi prawdziwy mikser na prawdziwym stole. I dodam, ze sam aktualnie miksuję jedynie w DAW lecz to ile trzeba wykonać czynności w DAW by miks zabrzmiał jak ze stołu gdzie w wielu przypadkach jest to ruch kilku gałek i wszystko siedzi, można takie miksowanie nazwać tak jak wtyczki, czyli emulacją. :) To oczywiście żarcik, choć z drugiej strony...?
Serdecznie pozdrawiam. I więcej luzu, bo każdy ma prawo do własnego zdania i nie koniecznie trzeba go nazywać że gada głupoty, bo głupota to szerokie pojęcie, czyli daleko względne....
 




Dużo piszesz kolego "Romuś". Każdy ma jakąś swoją racje ale uwierz mi w świecie "pro" ludzie się nie zastanawiają czy kupić procesor do komputera i5 czy i7, różnica w cenie jest bez znaczenia.  Jeżeli komputer traktuje się jako podstawowe narzędzie pracy to musi spełniać oczekiwania przynajmniej na 2-3 lata do przodu. Powiedz sam - gdzie w świecie pro jest bicie pijany o 1000 PLN różnicy podczas kiedy eq do masteringu często gęsto kosztuje 20-40k. 


Panie Romuś jaką kolwiek wtyczkę byś nie znalazł to i tak narzędzia TC electronic z serii 6000 to zmiażdzą i zetrą na pył, nie obciążając Twojego procesorka w komputerze.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: DJOZD » środa 22 kwie 2015, 20:18

Nie chodzi o napinanie się.
Chodzi o nie kopiowanie mitów na tym forum po raz enty. Własne zdanie możesz mieć, ale fakty i przykłady przeczą temu co mówisz.


Mikser na prawdziwym analogowym stole - ogromna ilość znakomitych nagrań powstaje w domenie cyfrowej miksowane przez sławy niegdyś pracujących na analogach. Osiągając równie doskonałe rezultaty. A co raz większa rzesza sławnych mikserów robi to również ITB. Każdy wie swoje i robi do niego należy. Są też tacy co stawiają tylko na analog. Kto ma rację? Racja leży w nagraniach. Przesiądź się na stół analogowy i zacznij miksować nagrania. Dobry mikser zrobi genialne nagranie w ITB, konsoli cyfrowej czy analogowej. Pod warunkiem dobrej znajomości środowiska w którym pracuje.


..... I dodam, ze sam aktualnie miksuję jedynie w DAW lecz to ile trzeba wykonać czynności w DAW by miks zabrzmiał jak........


Mam inne doświadczenia.



Z mojej strony kończę ten OFFTOPIC. Szkoda tematu, zanim temat zostanie zamknięty. Miłego wieczoru.

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » środa 22 kwie 2015, 20:26

.........Romuś. Z całym szacunkiem i poszanowaniem. Ale przestań walić tutaj mitami
oderwanymi od rzeczywistości. Na koniec - prawdziwy miks robi prawdziwy mikser. Tak
zapewne miało być. Serdeczne pozdrowienia. ... Nie wiem czemu, ale straszni z Was
napinacze jacyś. Ciągle tylko "nie mów", "przestań" itd... Co wy? A co do miksu to
dokładnie brzmi to tak: prawdziwy miks, robi prawdziwy mikser na prawdziwym stole. I
dodam, ze sam aktualnie miksuję jedynie w DAW lecz to ile trzeba wykonać czynności w
DAW by miks zabrzmiał jak ze stołu gdzie w wielu przypadkach jest to ruch kilku gałek i
wszystko siedzi, można takie miksowanie nazwać tak jak wtyczki, czyli emulacją. :) To
oczywiście żarcik, choć z drugiej strony...? Serdecznie pozdrawiam. I więcej luzu, bo
każdy ma prawo do własnego zdania i nie koniecznie trzeba go nazywać że gada głupoty,
bo głupota to szerokie pojęcie, czyli daleko względne.... 

Dużo piszesz kolego "Romuś". Każdy ma jakąś swoją racje ale uwierz mi w świecie "pro"
ludzie się nie zastanawiają czy kupić procesor do komputera i5 czy i7, różnica w cenie
jest bez znaczenia.  Jeżeli komputer traktuje się jako podstawowe narzędzie pracy to
musi spełniać oczekiwania przynajmniej na 2-3 lata do przodu. Powiedz sam - gdzie w
świecie pro jest bicie pijany o 1000 PLN różnicy podczas kiedy eq do masteringu często
gęsto kosztuje 20-40k. 
Panie Romuś jaką kolwiek wtyczkę byś nie znalazł to i tak narzędzia TC electronic z
serii 6000 to zmiażdzą i zetrą na pył, nie obciążając Twojego procesorka w
komputerze....


Masz rację, lecz dziś liczy się tez ergonomia pracy a nie tylko to, że na wszystkim da
się coś wykręcić. Dla mnie moga ludzie sobie robić i na AMD Duron 900MHz - ich sprawa.
Co do TC6000 to nie wiem o czym mówisz, o sprzęcie 6000 czy Power Core, bo to róznica.
I tak na marginesie, TC 6000 to tak samo cyfra.

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » środa 22 kwie 2015, 20:32

.......... 
Panie Romuś jaką kolwiek wtyczkę byś nie znalazł to i tak narzędzia TC electronic z serii 6000 to zmiażdzą i zetrą na pył, nie obciążając Twojego procesorka w komputerze....

"Był sobie pewnego razu wilk który czatował na Czerwonego Kapturka...
... I żyli długo i szczęśliwie."

Znam ta bajkę o miażdżeniu. Zatrzymałeś się 10 lat temu kolego kiedy to takie tematy jak TC 6000, 96k i dbx Quantum królowały. Dziś nie jednak wtyka robi lepsza kompresję jak cały system 6000. Fakt, CPU kompa ma lżej, lecz dla dzisiejszych maszyn tematy typu kart Power Core, czy UAD to jedynie sprzętowe odpowiedniki iLoka lub elicensera. Może nie całkiem, ale prawie.

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » środa 22 kwie 2015, 20:35

A tak w ogóle, to kurde wiosna idzie Panowie :)
Aż miło się robi tak sobie pogadać :)
No i może ktoś w końcu powie, że Pultec z UAD-a zmiażdży i zetrze w pył sprzętowego klasyka :)

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Janusz_M » środa 22 kwie 2015, 22:23

O ile Romuś ma dobre dobre doświadczenia z Dellem to u mnie w pracy stacji roboczych tej marki stoi jakaś setka i popularną awarią jest padający zasilacz.


Pozdrawiam


Janusz


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Zbynia » środa 22 kwie 2015, 22:24

Nie rozumiem - wchodzisz robisz ferment a potem z braku argumentów wyskakujesz z napinaczami
Teorie jeśli sobie ktoś dorabia to wyłącznie ty.

Kolega chciał sobie coś złożyć, drugi wymienić procesor/platformę.
Ty wyskakujesz z gotowcem którego trzeba doinwestować.

Widziałeś tego Della w środku?
Pewnie nie skoro wychodzi na to że tylko obsługujesz komputer.

To samo mamy w marketach

ps.masz zajęte wszystkie sloty na pamięć RAM?To zawsze kłopot jak ktoś zechce mieć 32GB.

O której wersji gwarancji piszesz?
Link


W tej cenie można złożyć spokojnie lepszy sprzęt
Z dyskiem SSD
Z praktycznie bezgłośnym chłodzeniem
W dodatku jak ktoś ma odrobinkę wiedzy to sobie lekko podkręci bo niewiele drożej jest procek serii K

I jak wspomniano wyciszona obudowa.
Mając więcej kasy to za 500 są już zasilacze pasywne

Karta graficzna jest zbędna - i tak do grania jest za słaba.
Procesor ma przecież całkiem niezłą wbudowaną - do wyświetlania wszystkiego oprócz gier.

Zapominasz że mając już dobrą obudowę i zasilacz a często także system chłodzenia nie trzeba tych elementów wymieniać.

Moja propozycja:
-chłodzenie: Raijintek EreBoss (gw. 3 lata)
-procesor: Intel Core i7 4790K (gw. 3 lata)
-zasilacz: Super Flower Golden Silent (gw. 5 lat)
-płyta główna: MSI Z97 GAMING 3 (gw. 3 lata)
-dysk SSD: Crucial MX100 (gw. 3 lata)
-dysk HDD: Toshiba DT01ACA200 2TB 7200 64MB (gw. 2 lata)
-pamięć: Crucial Ballistix 2x8GB 1600MHz CL9 1.5V (dożywotnia)

oszczędności:
-procesor:Intel Core i5 4690K (gw. 3 lata) lub procesor bez K
-chłodzenie: SilentiumPC Fera 2 HE1224 (gw. 2 lata)
-zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W (gw. 3 lata)

Dobierz obudowę

Pozdro

ps.temat tyczy się komputerów

ODPOWIEDZ