Komputer PC do studia - 2015

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » czwartek 23 kwie 2015, 13:41

...Romuś

Ta Acustica to taniocha! 19 euro to mniej niż za gazetę! Mają jakieś dema żeby było można przetestować?
bo dobre efekty hardware i vts są na wagę złota...
 


Ręce opadają normalnie...


 


http://www.acustica-audio.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=312


Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » czwartek 23 kwie 2015, 13:46

...
Może dlatego że za naszą zachodnią granicą zarabia się 4x więcej
...

Czyli ile więcej masz na myśli?

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: laser777 » czwartek 23 kwie 2015, 15:53

......
Może dlatego że za naszą zachodnią granicą zarabia się 4x więcej
...

Czyli ile więcej masz na myśli?...



Nie koniecznie średnia wypłata polaka za granicą jest wyższa niż twoje zarobki na realizacji dźwięku bo niektórym interes się naprawdę kręci. Może sam bym zaryzykował gdy bym w większym mieście mieszkał.
Ale koszt przeprowadzenia się do większego miasta żeby choćby nagrywać te kapele z bloków grubo przekroczy
koszty zakupu podstawowego sprzętu.W mojej miejscowości się nie opłaca chyba że coś naprawdę konkretnego.
Ale średniaka nie bo to tak jak sprowadzić Neymara do Termaliki Bruk bet i zbudować stadion na 50 tysięcy żeby mieć zyski z biletów a tam nie mieszka nawet tyle ludzi

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » czwartek 23 kwie 2015, 17:21

.........
Może dlatego że za naszą zachodnią granicą zarabia się 4x więcej
...

Czyli ile więcej masz na myśli?...



Nie koniecznie średnia wypłata polaka za granicą jest wyższa niż twoje zarobki na
realizacji dźwięku...

Nie lubię gadać o zarobkach, bo mnie to najzwyczajniej drażni jak sie o tym rozmawia,
ale powiem Ci tyle: w Polsce na produkcji i realizacji, jak schowa się chore ambicje
głęboko w kieszeń, zarabia się więcej jak nie jedna DUUUUUUŻA wypłata Niemca w
Niemczech.

Nie ruszając tyłka z krzesła i mieszkając na wsi :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Zbynia » czwartek 23 kwie 2015, 18:54

@Romuś
Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania?
Ech...

Masz RAID czy tylko tak sobie wsadziłeś te SSD?
Czy masz zajęte wszystkie sloty na RAM i jaka to pamięć?
Jak wygląda sprawa z gwarancją?

Skoro widziałeś tego della w środku to zapewne zauważyłeś:
-podstawową płytę główną - wartość 300 pln
-podstawowe chłodzenie - żadnej wartości
-zapewne dobry (liteon czy delta to doskonałe zasilacze) zasilacz ale z 8 cm wentylatorem który chodzi zauważalnie głośniej od 12/14cm
-słaba obudowa
To ma działać i tyle - zero fajerwerków

Z tymi marketami to chciałeś zabłysnąć czy jak?

O choćby EuroRTV słyszał?Czy inne Media?
Konfigurację działającą dostarczy też większość sklepów komputerowych.

Tu nie ma się do czego nawet napinać...
wiedza?taka wiedzę ma teraz byle małolat...
Twoje "za, bo mam i działa" to żadna rekomendacja

@manerling

Nie rozumiem - kupuję części, składam, instaluję system i soft, pracuję i gram - gdzie widzisz jakiś problem?
Jak się nie potrafi to się kupuje gotowca - z 500 można spokojnie zaoszczędzić na tym i lepiej dobrać części
Do firmy gotowce jak najbardziej ale to inna bajka

Z systemem i softem - bo głównie dlatego kupuje się maca - jest już inna sprawa

I to w oprogramowaniu jest problem a nie w tym w jaki będzie się mieć sprzęt
Można
1.tanio złożyć
2.drogo kupić dobrego gotowca
3.bardzo drogo kupić punkt 2 w wersji apple

Praca na każdym obecnie wygląda praktycznie tak samo - stabilnie i wydajnie
Nie przypominam sobie zbyt wielu zwieszek już od czasów Visty z winy sprzętu
OSX czy Linux nie jest żadnym problemem - oczywiście natywnie

aha pytanie:

czy robisz backup?

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » czwartek 23 kwie 2015, 21:05

...@Romuś
Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania?
Ech...

Masz RAID czy tylko tak sobie wsadziłeś te SSD?
Czy masz zajęte wszystkie sloty na RAM i jaka to pamięć?
Jak wygląda sprawa z gwarancją?

Skoro widziałeś tego della w środku to zapewne zauważyłeś:
-podstawową płytę główną - wartość 300 pln
-podstawowe chłodzenie - żadnej wartości
-zapewne dobry (liteon czy delta to doskonałe zasilacze) zasilacz ale z 8 cm wentylatorem który chodzi zauważalnie głośniej od 12/14cm
-słaba obudowa
To ma działać i tyle - zero fajerwerków

Z tymi marketami to chciałeś zabłysnąć czy jak?

O choćby EuroRTV słyszał?Czy inne Media?
Konfigurację działającą dostarczy też większość sklepów komputerowych.

Tu nie ma się do czego nawet napinać...
wiedza?taka wiedzę ma teraz byle małolat...
Twoje "za, bo mam i działa" to żadna rekomendacja

@manerling

Nie rozumiem - kupuję części, składam, instaluję system i soft, pracuję i gram - gdzie widzisz jakiś problem?
Jak się nie potrafi to się kupuje gotowca - z 500 można spokojnie zaoszczędzić na tym i lepiej dobrać części
Do firmy gotowce jak najbardziej ale to inna bajka

Z systemem i softem - bo głównie dlatego kupuje się maca - jest już inna sprawa

I to w oprogramowaniu jest problem a nie w tym w jaki będzie się mieć sprzęt
Można
1.tanio złożyć
2.drogo kupić dobrego gotowca
3.bardzo drogo kupić punkt 2 w wersji apple

Praca na każdym obecnie wygląda praktycznie tak samo - stabilnie i wydajnie
Nie przypominam sobie zbyt wielu zwieszek już od czasów Visty z winy sprzętu
OSX czy Linux nie jest żadnym problemem - oczywiście natywnie

aha pytanie:

czy robisz backup?...
Chłopaku pocisz się że aż mi cienkie twój pot na monitorze. Co mnie obchodzi to o co ty walczysz? Ogarnij się.

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » czwartek 23 kwie 2015, 21:07

Kup sobie kompa za 2000zł i działaj. Co komu do tego? Jakieś kompleksy masz czy co? Starość? Wskocz na rower :) To pomaga...

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: fallworm » piątek 24 kwie 2015, 09:33

Panie Romuś, nie przeginaj. Jeżeli u kogoś się uwydatniają kompleksy, to właśnie jesteś Ty tą osobą.



Wydaje mi się, że Twoje doświadczenie nie jest poparte długoletnimi praktykami. Może mi się tylko wydawać - może po prostu nie umiesz się wypowiedzieć. Postaraj się na przyszłośc konkretnie argumentować wypowiedzi, bo przechwałki i docinki, które rzuca się do kolegów w ogródku piwnym są tutaj nie na miejscu - to nie piaskownica.


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Arkana_Flow » piątek 24 kwie 2015, 09:58

OT: Nie widziałem jeszcze takich off-topów tutaj.. więc dodam coś od siebie.


Romuś z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojego doświadczenia, ale jak się wchodzi na nowe podwórko to szacunek zdobywa się powoli, a nie krzykiem.


I nie atakuję się ludzi, którzy na tym podwórku są od dawna.. I tak to forum jest dla wszystkich - owszem, ale jest to też jedne z elitarny for i mam tutaj na myśli nie userów, ale tematyke. Wyzywanie userów, którzy są tutaj od 10 lat jest po prostu niegrzeczne i nie na miejscu. I nie chodzi o elite jakąś.. nie ma czegoś takiego.. Oczywiście, jeśli uraził Cie czyiś komentarz możesz o tym powiedzieć w post scriptum swojego następnego komentarza - masz do tego absolutne prawo! Ale ciągnięcie tego w nieskończoność obrażając przy tym innych jest naprawdę nie na miejscu. Wystarczy jeden komentarz lub PW i koniec.. Jesteśmy tutaj, aby zdobywać wiedzę i czegoś się uczyć. Dobrze by było, gdyby odbywało to się w przyjacielskiej atmosferze.


Myślę, że szacunek zdobywa się powoli udzielając rzeczowych odpowiedzi, a nie obrzucając ludzi mięsem w rewolucyjny sposób.


Nie chcę też uchodzić za moralizatora i nie rzucam w Ciebie niczym. Po prostu obserwuje i komentuje.


Sam kiedyś spotkałem się z jakimś komentarzem, który nie był do końca może miły (ale nie jesteśmy też tutaj, żeby głaskać się po główkach), ale osoba go pisząca (prawdopodobnie też Zbynia) pokazała w nim, że nie mam racji i zjadła na wstępie mój cały 'wywód'. Więc się zamknąłem o nic nie walcząc, bo nie było o co. Zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy i trzeba to uszanować, a nie wyskakiwać przed szereg. Pisząc o super wtyczkach bla bla bla widać, że chcesz pokazać, że jednak jesteś zawodowcem. Nie neguje, że nie jesteś. Może w niektórych dziedzinach jesteś nawet najmądrzejszą głową na forum, ale pokaż to w sposób odpowiedni i tam gdzie to może komuś pomóc, nie tworząc off-topów. Krzyczenie i wyrywanie się przez szereg na siłe nic nie daję. Zresztą sam widzisz jak każdy się czepia Ciebie.. myślisz, że dlaczego tak się dzieje? Dlatego bo się za bardzo starasz i obnażasz swoje ego, zamiast zamilknąć z pokorą i pokazać swoją wiedzę w innym topicu.. To naturalna reakcja ludzka. Nie miej nikomu tego za złe. Tak działa to w relacjach na tej planecie. Ludzie intuicyjnie są naprawdę super mądrymi istotami, a niektóre rzeczy intuicyjnie rażą ludzi.


Z szacuneczkiem


Arkana Flow

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » piątek 24 kwie 2015, 13:14

...
Romuś z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojego doświadczenia, ale jak się wchodzi na nowe podwórko to szacunek zdobywa się powoli, a nie krzykiem.
...

Nie ma sprawy..., tylko dziwne jest to że przeoczyłeś wpisy zwłaszcza Zbyni, najbardziej wychowanego człowieka na forum - od lat zresztą. Prześledź wpisy kolegi Zbyni a zobaczysz od kiedy sytuacja stała się napięta. Takiego ignoranta, egoisty i egocentryka to szukać ze świeczką trzeba. Wszystko wie najlepiej i spróbuj podważyć jego zdanie, to ci pojedzie bez namysłu. Równi i równiejsi? To samo mogę ja powiedzieć jak mnie tu przywitano po chamsku i z partyzanta, ale znając Zbynię od lat wiem że niekiedy trzeba przytakną. Tak, dokładnie, znając go od lat bo zaglądam tu nie od wczoraj, tylko od x lat.
Zauważ, że ja napisałem w temacie i konkretnie "kup sobie Della..." po czym Zbynia jak by dostał amoku jakiegoś i myślał że znalazł sobie gówniarza którego można uciszyć gadając swoje durne teksty.
Następnie przyłączyli się kolesi z klanu którym też wiele nic dodać nic ująć i się zaczęła głupia gadanina z której śmiechu miałem co nie miara, bo nie wiem jak oni, i mam nadzieję że nie wszyscy brali wszystko na poważnie.

ODPOWIEDZ