Komputer PC do studia - 2015

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » piątek 24 kwie 2015, 13:20

I tak tu jest od lat. Nic sie nie zmienia, a wyznacznikiem wiedzy i doświadczenia są migające lampki. Bardziej to one obrazują na ile kto ma jakiegokolwiek zajęcia w branży, skoro zamiast robić to siedzą i czekają kiesy następny poziom sie zapali. No i gdzie jest Admin forum? pamiętam jak kilka lat temu czujnie operował i kasował posty jak za komuny cenzura, a dziś? Bywalcy mają przyzwolenie na jechanie po innych i to jest ewidentnie widać.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: fallworm » piątek 24 kwie 2015, 15:15

Najbardziej co mi się podobało z tego całego wątku to:

"Masz tam selekcjonowane podzespoły, które są do siebie w 100% sparowane"

Tak się składa, że byłem w fabryce della w Łodzi, mam koleżankę która jest kierownikiem jednej z lini, oraz kolegę który pracował a labolatorium obok della (sprawdzanie częśći dla della). No i bez urazy to Twoje parowanie to hmm wygląda mniej więcej w sposób: "czego nie zdepniesz to wsadzić, jak zdepniesz i wygląda ok - to też możesz wsadzić". Takie zasady panują przy montażu.
Był okres czasu do fabryki wracały 2/3 całych ekspedycji bo komputery nie chciały się nawet włączać.

No więc kupa śmiechu

Ale fakt faktem ceny są bardzo wysokie. Jeżeli ktoś czuje różnicę w działaniu komputera z napisem dell, a innego bez napisu to ja tego nie zrozumiem - to inny stan świadomości dla mnie - ja jestem przyziemny dla mnie istnieją tylko fakty.

A tak swoją drogą jestem użytkownikiem komputeró Lenovo, IBM i Dell i powiem tak - padło jakich mało, wymieniamy w firmie co rok i za każdym razem jest tak samo - beznadzieja względem komputerów domowych które można złożyć samemu. Jednak zapleczem komputerowym i leasingiem zajmuje się firma zewnętrzna więc nie za bardzo mamy na to wpływ co przychodzi.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Zbynia » piątek 24 kwie 2015, 17:33

@Romuś

Chłopie do ciebie nie trzeba nawet wzroku podnosić - zostałeś zjedzony już dawno
Nie wypowiadaj się w tematach o których masz mgliste pojęcie bo z każdym kolejnym postem tylko się pogrążasz
Psychologię też sobie odpuść bo to tylko świadczy o kompleksach
Twoich
(coś strasznie śledzisz moje posty - boli ciebie coś?)

Ja w temacie napisałem konkretnie - ty na najprostsze pytanie nie potrafisz odpowiedzieć
Odnośnie wychowania też masz nie wiele do powiedzenia po tym co pokazałeś

Skup się na temacie - nie ty go założyłeś

Ode mnie tyle - nie mam ochoty na uświadamianie betonu


virus_c
Posty: 11
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: virus_c » sobota 25 kwie 2015, 01:54

Zbynia, bardzo dziekuje za poswiecony czas i wskazanie / sugestie dot. konkretnych modeli podzespolow. O taka pomoc prosilem.

Jimek, DJOZD, manerling, rowniez dziekuje za cenne porady.

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Kyle » niedziela 26 kwie 2015, 08:45

U mnie w pracy są 3 komputery biurkowe DELL, kupione w 2006 roku i działają te 8 godzin, przez 5 dni w tygodniu. Można się przyczepić, do: 1) wąskiej obudowy (nie pasują przez to karty standardowej wielkości, tylko te nisko profilowe) 2) Zasilacze też nietypowe (jak mi teraz padnie, to cały komp do utylizacji) 3) Płyta też taka "inna" (jak padnie, to nie wsadzę płyty ze składaka raczej)   Poza tym są ciche i bezawaryjne i tym samym solidne. Gdyby nie ich nietypowość (zasilacz, płyta i tym samym obudowa) to w sumie nic nie miałbym do zarzucenia. Z oferty DELL którą kiedyś widziałem, wynika, że "kompy do worda" DELL są warte zakupu, dla osoby która nie potrafi sobie sama złożyć i serwisować komputera, jednak jak chcemy coś większej wydajności (i nie daj Boże do gier), to już się przestaje opłacać.


laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: laser777 » niedziela 02 sie 2015, 22:28

Wczoraj kupiłem i5.Za taką samą kase mogłem kupić i7 albo Xeona "6 rdzeniowego" tyle że z pierwszej generacji więc zdecydowałem się na i5.

Co myślicie o takim zestawie

Procesor i5 2400
Ram DDR3 2x8GB 1333-1600 z najniższym cl
Dysk SSD 120GB
Zasilacz Corsair VS do 450W
Mam dylemat co do płyty głównej.Zastanawiam się nad tanią micro ATX na LGA 1155.
Do plyty można włożyć dwie kości pamięci(max 32GB)
Rozbudowy tego komputera nie planuje.

molik123
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 sty 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: molik123 » wtorek 04 sie 2015, 12:29

Wedlug mnie to chyba nie oplaca ci się niczego wymieniac oprócz procesora z tego twojego komputera , ja osobiście prowadze dość duże studio nagran gdzie zatrudniam kilku
pracowników i testowaliśmy rozne wersje , ale najlepiej i najtaniej nam wyszedł
procesor Xeon X5450 4 rdzeniowy po 3ghz z 12mb cache , jeżeli masz Socket 775
to taki proc można już kupic za 125zl , i pamięci DDR2 800mhz 8gb kingston kupisz tez za 130zł
, jeżeli chodzi o przyrost mocy w stosunku do i7 to nie jest on już tak duzy w
tych aplikacjach o które ci głównie chodzi jak softsynth także według mnie
nie oplaca się w te drogie procesory inwestować po 1400zl z uwagi na fakt
ze u mnie osobiście to wychodzi przyrost mocy ale średnio 20-30% w stosunku
do tego sprzętu który ci opisałem , za 20-30% mocy nie oplaca się placic
1400zl za procesor i7 , plyte za kilkaset złotych , Xeona X5450 możesz
przekrecic na 3,8ghz , wentylator kupisz w miare dobry za 30-60zł ,
jeżeli ta plyta którą masz teraz obsluguje procesory Q9550 to
wystarczy kupic xeona X5450 wyciac z socketu tzw 2 szyny ,
zalozyc adapter S771 na S775 na nogi Xeona X5450 , wgrac nowy bios z mikrokodami
i po krzyku masz praktycznie to samo co bys kupil i7 i oszczednosc
w portwelu , a na rynku są jeszcze plyty dwuprocesorowe pod 2 Xeony X5450 4 rdzeniowe
które można kupic za 200zl , ponadto do komputera studyjnego polecam
dobry zasilacz z uwagi na fakt ze niektóre karty muzyczne montowane
wewnątrz komputera pozerają wyjątkowe ilości prądu z uwagi na zasilanie
phantom mikrofonow pojemnościowych +48V , absolutne minimum jest to zasilacz 420watt
na takim zasilaczu dokładając karty DSP PCI typu UAD albo TC Powercore
PCI to pochodzi ci może max ze 2 lata , dlatego lepiej wybrać większy
moim zdaniem sensowny zasilacz do takiego komputera studyjnego powinien
mieć około 800watt wtedy masz pewność ze ci się nic nie spali ,
ponadto komputer tego typu generuje spore szumy a wiec kabina
powinna być oddzielona od reżyserki a jak nie to powinieneś
szukac zasilacza pasywnego i chłodzenia wodnego i przekrecic tego xeona X5450 .

...Dzień dobry,
posiadam dosc leciwy komputer PC z Windows 7 64bit i z procesorem Core2Duo 1.86 MHz i 6GB RAM. Używam Sonar w wersji 8.5. Tworzę i nagrywam w dość tradycyjny sposób (MIDI). Moje liczne syntezatory łączą się z komputerem przez MIDI (2x Yamaha UX256) i 16 kanałów cyfrowych z Focusrite'a po Firewire (karta Texas Ins.). Wszystko działa stabilnie ale brakuje mocy.
Rozważam zakup nowego sprzętu, w tym poprzednią wersje Mac Mini i7 16GB / 512 SSD z 2014 roku. Cena Maca to ok. 5000 PLN. Poki co jednak, obawiajac się przesiadki na Mac i Logic Pro X chcialbym mniej więcej w tej samej cenie (lub niższej) zorientować się w możliwości złożenia nowego PC w bardzo mocnej konfiguracji, tak, by sprzęt służył mi kolejne lata.
Cel: nagrywanie audio z zewnętrznych syntezatorów i kompletna obróbka audio w celu publikacji nagrania. Nie korzystam z syntezatorów wirtualnych. Ilość ścieżek audio jakie obsłuży system zależna jest od mocy, więc proszę o wsparcie i sugestie w następujących elementach składowych:

jaki procesor i7 / Xeon (4 rdzenie moc 3.6 - 4 GHz i możliwie najcichszy ale nie najdroższy cooler) ?
jaka pamięć 16/32 GB (Kingston czy inna) ?
jaka płyta główna (bez fajerwerków, podkręcania i zbędnych dodatków, która będzie stabilna ale i stosunkowo tania - 4 gniazda pamięci, slot na ew. kartę grafiki, kartę Firewire PCIe, obsługa 2x SSD + tradycyjny 2TB HDD 7200-1000 obr/min, dużo portów USB, 2x HDMI, wbudowane WiFi) ?
2x SSD 256 GB (jaki szybki ale nie najdroższy model) ?
jaka karta graficzna z chłodzeniem pasywnym (tylko do obsługi DAW)
jaka bardzo cicha obudowa ?
jaki bardzo cichy zasilacz i jakiej mocy ?

Czemu proszę o wsparcie i fachową poradę? Próbowałem konfiguratora na stronie Komputronik.pl. Ilość opcji i wybór przekracza moje zdolności rozumienia, czym różni się (poza ceną) jeden produkt od drugiego, mając do dyspozycji wyłącznie suchy opis.
Będę wdzięczny za rzeczowe propozycje zgodne z oczekiwaniami powyżej....
Kompozytor aranżer

Awatar użytkownika
bluebottle
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: bluebottle » wtorek 04 sie 2015, 14:19

.... absolutne minimum jest to zasilacz 420watt
na takim zasilaczu dokładając karty DSP PCI typu UAD albo TC Powercore
PCI to pochodzi ci może max ze 2 lata ...

Mam rozumieć, że spali się zasilacz? czy karty?

(zasilacza mi nie żal)

pzdr

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: laser777 » wtorek 04 sie 2015, 16:05

...Wedlug mnie to chyba nie oplaca ci się niczego wymieniac oprócz procesora z tego twojego komputera , ja osobiście prowadze dość duże studio nagran gdzie zatrudniam kilku
pracowników i testowaliśmy rozne wersje , ale najlepiej i najtaniej nam wyszedł
procesor Xeon X5450 4 rdzeniowy po 3ghz z 12mb cache , jeżeli masz Socket 775żej.......


A jak przy pracy z dźwiękiem przydają się funkcje takie jak AES?
Ostro studiowałem przez dwa tygodnie na temat procesorów jednak więcej piszą o grafice i grach o dźwięku prawie nie było mowy chyba że o winampie.



Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: ceres1x » sobota 08 sie 2015, 23:07


Jesli chodzi o Intela to własnie pojawily sie procki 6 generacji "Skylake".
Jakoś nie widze znacznego postepu w stosunku do poczciwego i5-2500k , a pisza tam wrecz o przepasci
ktora dzieli skylake (i5-6600k) i sandy bridge.

http://pclab.pl/art65154.html


eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

ODPOWIEDZ