Komputer PC do studia - 2015

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » środa 22 kwie 2015, 23:38

...

Widziałeś tego Della w środku?
Pewnie nie skoro wychodzi na to że tylko obsługujesz komputer.
...

Zbynia, ty to jesteś debeściak. Jedyny w swoim rodzaju i nie nerwusja sie tak.
Masz rację, zresztą ty zawsze masz rację... Nie widziałem Dela w środku, a kartę Rme aio wsadziłem pod drabinie przez lufcik. Następnie podłączyłem dyski SSD pod 220V i monitory Adam pod grafikę. Wiesz jak to lata? Chłopie, normalnie nie włączysz jeszcze kompa a już kawałek ma 30 tysiaków odsłon na YT. Dlatego tak zachwalam Della i i7.


...

To samo mamy w marketach
...

Litości...

Od kiedy w Biedronkach sprzedają Delle?

manerling
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: manerling » środa 22 kwie 2015, 23:47

Chcesz pracować nie eksperymentować ze sprzętem kup Mac Mini i7 16GB / 512 SSD dołóż do środka drugiego SSD i w razie potrzeby zewnętrzny dysk hdd podpięty na USB 3.0. Ja pracuje na takim zestawie od ponad roku z Logic X i nie miałem żadnych problemów(Maveric wciąż-zawsze migruję do wyższych systemów z pewnym opóźnieniem). Komputer jest bezgłośny i system niesamowicie stabilny. Nie miałem na Logic X żadnej zwiechy od ponad roku. Pewnie można złożyć szybszy komputer, pewnie taniej, ale Apple jest jak młotek, wyciągasz z pudełka instalujesz Logic X (zwróć uwagę na cenę tego programu i co dostajesz w pakiecie) i grasz, tworzysz, pracujesz. Zapominasz o komputerze staje się niewidocznym narzędziem. Polecam, nie zawiedziesz się.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: fallworm » czwartek 23 kwie 2015, 04:36

...

Znam ta bajkę o miażdżeniu. Zatrzymałeś się 10 lat temu kolego kiedy to takie tematy
jak TC 6000, 96k i dbx Quantum królowały. Dziś nie jednak wtyka robi lepsza kompresję
jak cały system 6000. Fakt, CPU kompa ma lżej, lecz dla dzisiejszych maszyn tematy typu
kart Power Core, czy UAD to jedynie sprzętowe odpowiedniki iLoka lub elicensera. Może
nie całkiem, ale prawie....

Rozumiem, że Twoja wypowiedź jest poparta chociażby jednym doświadczeniem z TC6000...
Nic o tym nie wiesz. No ale cóż rozumiem, może poza Twoim zasięgiem.
Nie rozumiem tylko, czemu w Polsce panuje takie upośledzenie "wtyczkowe". Syndrom
wtyczkowego "thebestciarstwa" . Ludzie się zastanawiają jak uzyskać jakieś "mięsiste
brzmienie" używając instrumentów VST, warstwują, masakrują, kompresują, saturacje
sracje bla bla bla, podczas kiedy to w innych warunkach odpala się access virusa i...
No nie ma porównania .

Ale zastanawia mnie to Twoje zdanie:

"Dziś nie jednak wtyka robi lepsza kompresję jak cały system 6000"

To napisz która i dlaczego .
Jak będziesz mieć racje to oczywiście - chwała Ci. Może w wtedy mój kolega sprzeda swój
system i wreszcie dokończy dach w świeżo stawianym domu, akurat mu brakuje około 50
kpln.

Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » czwartek 23 kwie 2015, 10:20

......


Rozumiem, że Twoja wypowiedź jest poparta chociażby jednym doświadczeniem z TC6000...
Nic o tym nie wiesz.....

Jesteś bardzo niezdecydowany. Piszesz że rozumiesz, a następnie temu zaprzeczasz. Czy to nie jest dziwne?


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: fallworm » czwartek 23 kwie 2015, 11:10

.........

Ale zastanawia mnie to Twoje zdanie:

"Dziś nie jednak wtyka robi lepsza kompresję jak cały system 6000"

....

http://www.acustica-audio.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=110&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=189

http://www.acustica-audio.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=107&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=189

http://www.acustica-audio.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=120&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=189

http://www.acustica-audio.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=120&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=189

Wybieraj..., tylko uważaj na kapcie, bo nie jednemu już spadły :)...
 




No dobrze i z jakim hardware'em to porównywałeś?


Romuś
Posty: 37
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: Romuś » czwartek 23 kwie 2015, 11:21

............ Ale zastanawia mnie to Twoje zdanie: "Dziś nie jednak wtyka robi lepsza
kompresję jak cały system 6000" .... http://www.acustica-audio.com/index.php?
page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=110&category_id=52&option=com_
virtuemart&Itemid=189 http://www.acustica-audio.com/index.php?
page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=107&category_id=52&option=com_
virtuemart&Itemid=189 http://www.acustica-audio.com/index.php?
page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=120&category_id=52&option=com_
virtuemart&Itemid=189 http://www.acustica-audio.com/index.php?
page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=120&category_id=52&option=com_
virtuemart&Itemid=189 Wybieraj..., tylko uważaj na kapcie, bo nie jednemu już spadły
:)... 

No dobrze i z jakim hardware'em to porównywałeś?...

Dzisiaj nie mam takiej możliwości porównać, ale jak na razie ani pamięć, ani słuch mnie
nie zawodzi i wiem jak działa i brzmi dobry klocek. To jest jak z jazdą na rowerze,
tego sie nigdy nie zapomina. Odpalasz i już słyszysz że cos jest dobre lub plastikowe.

I dodam, ze parę lat temu kiedy dostałem w łapki swe Nebule z ironią podszedłem do tego
jak ktoś mi powiedział że "wreszcie można uznać że prawdziwe brzmienie i działanie
sprzętu weszło w cyfrowy świat", po czym, wylał mi się kubeł zimnej wody na głowę jak
usłyszałem jak działa ta technologia. I nie jest to temat z mojej strony by wszcząć
dyskusję wyższości sprzętu nad softem, bo tu nie ma o czym gadać. Sprzęt to sprzęt,
koniec i kropka, lecz w przypadku technologii wtyczek Aqua choć w domenie cyfrowej, to
można uzyskać idealne odwzorowanie odpowiedników sprzętowych, czego jak wspomniałem
wcześniej, nawet UAD nie daje nie mówiąc o natywnych wtyczkach, choć dziś ich jakość
jest niesamowicie wysoka.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: fallworm » czwartek 23 kwie 2015, 11:41

 
..." prawdziwe brzmienie i działanie  sprzętu weszło w cyfrowy świat"...


Masz na myśli coś co emuluje prawdziwe brzmienie.


No nic. Żeby już nie było offtopów napiszę tylko że ja wolę mieć prawdziwe kwiaty w wazonie niż sztuczne, dlatego zamiast szukać w internecie zabawek, w weekend będę testował Monster'a ze stajni Looptrotter i pewnie go zostawie...


Pozdrawiam


laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: laser777 » czwartek 23 kwie 2015, 12:36

Nie rozumiem tylko, czemu w Polsce panuje takie upośledzenie "wtyczkowe". Syndrom
wtyczkowego "thebestciarstwa" . Ludzie się zastanawiają jak uzyskać jakieś "mięsiste
brzmienie" używając instrumentów VST, warstwują, masakrują, kompresują, saturacje
sracje bla bla bla, podczas kiedy to w innych warunkach odpala się access virusa i...
No nie ma porównania .


Może dlatego że za naszą zachodnią granicą zarabia się 4x więcej za byle co i Virus w naszym środowisku jest mniej spotykany.
Co do warstwowania uważam że czasem można uzyskać ciekawe brzmienie ale nie zawsze się to udaje czasem
trzeba zrobić brzmienie z jednego generatora.
Jak maszyna miała by zdolność wygenerować i zmiksować te kilka brzmień i pod każdy generator było by można podpiąć kilka efektów to naturalnie że warstwowanie lepiej robiło by się w takim virusie.
Do ciepłych brzmień to też mam zamiar sobie kupić kiedyś virusa. Kiedyś przepuściłem brzmienie z wtyczki przez saturator własnej roboty i brzmiało mięsiscie tak jak trzeba.
Co do reszty wystarczy mi reaktor z resztą i tak nie słyszałem podobnych brzmień w żadnej pro produkcji
lepiej inwestować w wysokiej jakości efekty i procesory.








laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Komputer PC do studia - 2015

Post autor: laser777 » czwartek 23 kwie 2015, 13:02

Romuś

Ta Acustica to taniocha! 19 euro to mniej niż za gazetę! Mają jakieś dema żeby było można przetestować?
bo dobre efekty hardware i vts są na wagę złota

ODPOWIEDZ