Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Grimar
Posty: 17
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: Grimar » sobota 02 maja 2015, 23:22

...i5 to 2 rdzeniowy procesor, nie 4.
Próbowałeś korzystać z portu USB 2.0? Mam lenovo i7 i miałem podobne problemy, kiedy swoje ustrojstwa podłączałem do USB 3.0... więc przełączyłem się na USB 2.0 i wszystko jest ok....
 




Nie ma znaczenia czy podłączam do USB 2.0 czy 3.0.


P.S.


To jednak 4-rdzeniowy procesor, a dokładnie Intel Haswell Core i5-4460 QuadCore 64 Bit 3.2GHz Lga1150.

coś

kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: kamil.moskal » wtorek 05 maja 2015, 17:12

Witam,

ja zauważyłem takie coś u siebie, też mam na i5 i podłączony Focusrite Scarlett 2i4 i nigrzyba nie chce pracować pod gniazdem USB3.0. Nawet kupiłem HUB-a z tematu wyżej co koledzy polecali UH720 TP-Link bo myślałem że może z prądem jest coś nie tak ale i tak kupa:/ zawiesza mi interfejs, okombinowałem się i w biosie i z wyłączaniem po kolei urządzeń w dźwiękach, mieszaniem ze sterownikami i nic z tego. Odtwarzam coś np. na YT i nagle się zawiesi, film z YT też się zatrzyma i buforuje. Zauważyłem również iż pod USB3.0 gra dużo ciszej. Dopiero po wpięciu HUB-a w USB2.0 wszystko wraca do normy, nie wiesza się, gra głośniej. Nie rozumiem, wszędzie piszą że USB3.0 jest w pełni kompatybilne z USB2.0, chyba tylko dla drukarek. Jakby ktoś to rozkminił byłoby super:)

zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: zygmunt » wtorek 05 maja 2015, 19:13

...Witam,

ja zauważyłem takie coś u siebie, też mam na i5 i podłączony Focusrite Scarlett 2i4 i nigrzyba nie chce pracować pod gniazdem USB3.0. Nawet kupiłem HUB-a z tematu wyżej co koledzy polecali UH720 TP-Link bo myślałem że może z prądem jest coś nie tak ale i tak kupa:/ zawiesza mi interfejs, okombinowałem się i w biosie i z wyłączaniem po kolei urządzeń w dźwiękach, mieszaniem ze sterownikami i nic z tego. Odtwarzam coś np. na YT i nagle się zawiesi, film z YT też się zatrzyma i buforuje. Zauważyłem również iż pod USB3.0 gra dużo ciszej. Dopiero po wpięciu HUB-a w USB2.0 wszystko wraca do normy, nie wiesza się, gra głośniej. Nie rozumiem, wszędzie piszą że USB3.0 jest w pełni kompatybilne z USB2.0, chyba tylko dla drukarek. Jakby ktoś to rozkminił byłoby super:)...


Jeśli chodzi o Scarlett to polecam sterowniki beta (chyba 1.9.64.4) z tej strony.

Wcześniej pod USB3 scarlett działał beznadziejnie lub wcale, teraz jest chyba w miarę OK.

Z innych obserwacji, to jeśli pod HUB-a, który jest wpięty pod USB3.0, podłączony jest kontroler dedykowany pod USB1.0, to mój komputer go nie widzi. Tak jakby USB3.0 było kompatybilne wstecz tylko do USB2.0, a już nie koniecznie 1.0.
Ale, co dziwne, jeśli to samo urządzenie wpiąć bezpośrednio, bez HUB-a pod USB3.0, to wszystko jest OK.
Więc coś z tym USB3.0 nie jest do końca halo .

Awatar użytkownika
Grimar
Posty: 17
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: Grimar » wtorek 05 maja 2015, 21:27

Mi Fast Track Pro jak źle działał, tak źle działa. Natomiast pobrałem firmwere do Behringera i teraz funkcjonuje mi wraz z zainstalowanym Intel USB 3.0. Niestety problem z trzaskami w DAWie mi nie zniknął, a monitory podpięte do interfejsu dalej szumią.

Planuję w takim razie wymienić płytę główną na lepszą, ponieważ mam taka możliwość w sklepie, gdzie składałem kompa. Jakąś z chipsetem z97. Bo może ta moja - która należy do bardzo tanich płyt - ma jakąś słabej jakości USB. Dziwne w tej płycie jest to, że nawet jak wyłączę kompa, to podpięty interfejs ciągle się świeci (na kompie u kumpla na Ausie Z97-P tak się nie dzieje).

jaką płytę polecicie z dobrymi portami USB pod interfejs audio? MSI Z97-G43 będzie ok? coś innego?
coś

kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: kamil.moskal » wtorek 05 maja 2015, 22:09

...Mi Fast Track Pro jak źle działał, tak źle działa. Natomiast pobrałem firmwere do Behringera i teraz funkcjonuje mi wraz z zainstalowanym Intel USB 3.0. Niestety problem z trzaskami w DAWie mi nie zniknął, a monitory podpięte do interfejsu dalej szumią.

Planuję w takim razie wymienić płytę główną na lepszą, ponieważ mam taka możliwość w sklepie, gdzie składałem kompa. Jakąś z chipsetem z97. Bo może ta moja - która należy do bardzo tanich płyt - ma jakąś słabej jakości USB. Dziwne w tej płycie jest to, że nawet jak wyłączę kompa, to podpięty interfejs ciągle się świeci (na kompie u kumpla na Ausie Z97-P tak się nie dzieje).

jaką płytę polecicie z dobrymi portami USB pod interfejs audio? MSI Z97-G43 będzie ok? coś innego? ...


Pan Zbynia w innym temacie poleca MSI Z97 GAMING 3 i też pewnie w najbliższym czasie na taką wymienię bo mam jakiś badziew za 180zł, który może mi krzaczyć:/

Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: Mu_ » wtorek 12 maja 2015, 23:09

...Mi Fast Track Pro jak źle działał, tak źle działa. Natomiast pobrałem firmwere do Behringera i teraz funkcjonuje mi wraz z zainstalowanym Intel USB 3.0. Niestety problem z trzaskami w DAWie mi nie zniknął, a monitory podpięte do interfejsu dalej szumią. [...]


Czy monitory na integrze też szumią? Możesz to sprawdzić? Oczywiście musisz też ustawić integrę do obsługi audio w DAW.

Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

Awatar użytkownika
Grimar
Posty: 17
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: Grimar » środa 13 maja 2015, 09:13

......Mi Fast Track Pro jak źle działał, tak źle działa. Natomiast pobrałem firmwere do Behringera i teraz funkcjonuje mi wraz z zainstalowanym Intel USB 3.0. Niestety problem z trzaskami w DAWie mi nie zniknął, a monitory podpięte do interfejsu dalej szumią. [...]
Czy monitory na integrze też szumią? Możesz to sprawdzić? Oczywiście musisz też ustawić integrę do obsługi audio w DAW....

Nie sprawdzałem, nie mam póki co przejściówki z dużego na małego jacka. W każdym razie szumiące monitory to nie kwestia stricte interfeju audio, bo szumią na obu interfejsach i tylko kiedy sa podpięte do tego nowego komputera. Na starym nie szumiały.
coś

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 19 maja 2015, 22:01

To ciekawe co tutaj piszecie o tym USB3.0 .. mi jakiś czas temu rozłączało cały czas mysz bezprzewodową.. aż wyrzuciłem mysz.. jednak wczoraj zauważyłem, że podczas kopiowania na/z pendrive co chwilkę jest krótka stała przerwa w transferze... to nie wina pamięci, bo dzisiaj sprawdzałem to na Mac'u i kopiowało płynnie...

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: spiker » środa 20 maja 2015, 15:28

Ja mam takie doświadczenia, że M-Audio Fast Track Pro działa bez najmniejszych problemów z Laptopem Lenovo Think-Pad Intel I7, na dowolnym porcie USB czyli 2.0 i 3.0. Win 7 64
pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Interfejs audio - nie działa ze sterownikiem Intela (USB 3.0)

Post autor: Zbynia » środa 20 maja 2015, 17:37

To że USB 3.0 to kupa to jedna kwestia
Druga to sterowniki do samej karty

Zastanawia mnie tylko jaki wpływ mają sterowniki od USB 3.0 na nędzne działanie interfejsu na USB 2.0?
jest kilka możliwości:
-nędzne sterowniki od karty (bardzo prawdopodobne)
-nędzne sterowniki od usb 3.0 (bardzo prawdopodobne)
-wirusy (też prawdopodobne swojego czasu miałem syfa w sterownikach do grafiki intela i co najciekawsze wyhaczyłem go tylko dlatego że coś robił - pewnie kopał bitcoiny - na karcie AMD (100% obciążenia tylko w idle - w stresie cisza) )
-spieprzony mostek południowy - do niego przez PCIe jest wpięte usb w obydwu rodzajach


Jako że m-audio uważam za zwykłe dziadostwo (podobnie zresztą jak usb 3.0 - kompatybilność z usb 2.0 to mit) dam coś od siebie:

link

by wykluczyć komputer proponuję sprawdzić na kompletnie gołym systemie (win7, vista, linux)



ODPOWIEDZ