Aktywny hub USB - jaki?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: zygmunt » piątek 01 maja 2015, 22:29

Nazbierało mi się trochę instrumentów, klawiatur, sterowników itp i większość (akurat u mnie wszystkie) są MIDI bądź we/wy przez USB. Dziurki w laptopie już dawno się zapchały, a aktywny 4 wejściowy hub Belkina, też mi się już skończył jeśli chodzi o ilość portów.
Zresztą działał on sobie jak chciał.
Więc pytanie, jaki dobry aktywny hub polecacie - minimum 6-cio wejściowy?
W laptopie mam 2 wolne sloty na USB (w trzecim siedzi mysz).
Czy jeśli kupię polecony przez Was hub, to interfejs audio też tam wpiąć, czy lepiej bezpośrednio w laptopa (w ostatni wolny port)?


MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: MrExplosion » piątek 01 maja 2015, 23:34

Wydaje mi się, że karta bezpośrednio w laptopa musi być. Już prędzej mysz po hubie. A co do huba to jest to ciężki temat. Używałem kilku i żaden nie działał - jakieś Asmax, Belkin i w sumie nie pamiętam co jeszcze. Te porty w hubach chyba dzielą zasilanie między siebie, i jak nie wybierzesz odpowiednich trzech z sześciu dostępnych to zrywa zasilanie, a czasem nawet te 3 nie działają. Jeśli ktoś zna jeden dowolnie drogi model który po prostu działa, to też chętnie się dowiem

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: midishiner » sobota 02 maja 2015, 09:31

Witaj, ja kupiłem niedawno ten model TP Linka. Śmiga aż miło, miałem identyczny problem, z tym że ja zapchałem już PC-ta Osobiście polecam, bo też długo szukałem i testowałem. pozdrawiam

Lucas May On Tour
5-21.V.2009

zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: zygmunt » sobota 02 maja 2015, 10:36

...Witaj, ja kupiłem niedawno ten model TP Linka. Śmiga aż miło, miałem identyczny problem, z tym że ja zapchałem już PC-ta Osobiście polecam, bo też długo szukałem i testowałem. pozdrawiam...

Ja myślałem z kolei o
tym, bo jest tańszy niż USB3. Mam co prawda jeden port USB3.0 w laptopie, ale z nim zawsze jakieś problemy są (siedzi u mnie w nim mysz). `Poza tym wszystkie graty i tak działają pod USB2.

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: midishiner » sobota 02 maja 2015, 11:12

......Witaj, ja kupiłem niedawno ten model TP Linka. Śmiga aż miło, miałem identyczny problem, z tym że ja zapchałem już PC-ta Osobiście polecam, bo też długo szukałem i testowałem. pozdrawiam...

Ja myślałem z kolei o
tym, bo jest tańszy niż USB3. Mam co prawda jeden port USB3.0 w laptopie, ale z nim zawsze jakieś problemy są (siedzi u mnie w nim mysz). `Poza tym wszystkie graty i tak działają pod USB2....
 


Tak, ten też jest świetny, nawet ma ergonomiczniej rozstawione gniazda, ale mi zależało na usb 3.0 pozdr

Lucas May On Tour
5-21.V.2009

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: fallworm » niedziela 03 maja 2015, 13:37

Witam,


 


Podpinam się do tematu ale u mnie jest inny problem: potrzebuje wzmacniacza USB, najlepiej na więcej niż 6 portów. 


Na kablach dłuższych niż 4,5 m od komputera nie rozpoznaje mi urządzeń.




Ma ktoś dobre i niezawodne rozwiązanie? Interesuje mnie przenieść sygnał na jakieś 7 metrów.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: PWA » wtorek 05 maja 2015, 22:44

...Witam,
 
Podpinam się do tematu ale u mnie jest inny problem: potrzebuje wzmacniacza USB, najlepiej na więcej niż 6 portów. 
Na kablach dłuższych niż 4,5 m od komputera nie rozpoznaje mi urządzeń.

Ma ktoś dobre i niezawodne rozwiązanie? Interesuje mnie przenieść sygnał na jakieś 7 metrów....


Unitek robi takie wzmacniacze sygnału USB... różne wersje od 5 do 100m dla USB 2.0 i zdaje się, że do 50m dla USB 3.0

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: fallworm » środa 06 maja 2015, 07:19

...

Unitek robi takie wzmacniacze sygnału USB... różne wersje od 5 do 100m dla USB 2.0 i zdaje się, że do 50m dla USB 3.0...
 




Ale czy to działa bo sprawdzałem już jakieś hmm "tanie" rozwiązania i się nie sprawdziły. Chodzi mi o sterowanie procesorami pogłosowymi z  poziomu komputera jak Yamaha SPX2000, TC Reverb 4000 itd. Tutaj jest na prawdę duży problem z wykrywalnością sprzętu na dłuższym kablu.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: PWA » środa 06 maja 2015, 21:22

Ale czy to działa bo sprawdzałem już jakieś hmm "tanie" rozwiązania i się nie sprawdziły. Chodzi mi o sterowanie procesorami pogłosowymi z  poziomu komputera jak Yamaha SPX2000, TC Reverb 4000 itd. Tutaj jest na prawdę duży problem z wykrywalnością sprzętu na dłuższym kablu....

Cóż, nie sprawdzałem... natomiast jak wejdziesz na ich stronę, to te bardziej długodystansowe rozwiązania opierają się o skrętkę cat5 oraz światłowód, więc sądzę że akurat te działają.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Aktywny hub USB - jaki?

Post autor: PWA » środa 06 maja 2015, 21:24

...Ale czy to działa bo sprawdzałem już jakieś hmm "tanie" rozwiązania i się nie sprawdziły. Chodzi mi o sterowanie procesorami pogłosowymi z  poziomu komputera jak Yamaha SPX2000, TC Reverb 4000 itd. Tutaj jest na prawdę duży problem z wykrywalnością sprzętu na dłuższym kablu....

Cóż, nie sprawdzałem... natomiast jak wejdziesz na ich stronę, to te bardziej długodystansowe rozwiązania opierają się o skrętkę cat5 oraz światłowód, więc sądzę że akurat te działają....

dodam, że zawsze masz czas na zwrot, jeżeli nie będzie działał

ODPOWIEDZ