Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
tinware
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2015, 00:00

Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: tinware » wtorek 12 maja 2015, 12:58

Witajcie forumowicze.

Kupiłem komputer stacjonarny, w którym jest zainstalowana zintegrowana karta dźwiękowa. W dwóch portach USB zainstalowałem dwie karty (chińskie za 5zl) dźwiękowe. Otrzymałem w ten sposób dwa ślady z karty zintegrowanej oraz dwa monofoniczne z obu kart usb. Nagrywałem programem DAW wszystkie 4 ścieżki w jednym czasie. Dzisiaj zakupiłem bardziej profesionalną kartę pod PCI i pojawił się problem. W karcie PCI mogę korzystać tylko z jednego wejścia nagrywajacego w danym czasie.

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu, dlaczego moja nowa karta pozwala mi korzystać w jednym czasie tylko z jednego wejścia nagrywającego i czym jest tam na prawdę funkcja full-duplex. Jeśli to problem hardware to jaką kartę dźwiękową wybrać pod PCI? Mile widzę karty o niski profilu (LOW-Profile).


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: fallworm » wtorek 12 maja 2015, 13:02

Jaką kartę posiadasz w tym momencie - model?


tinware
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2015, 00:00

Re: Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: tinware » wtorek 12 maja 2015, 13:36

To jest karta PCI z alledrogo za 30zl.
Gembrid 5.1. Czy musze szukac karty ktora
bedzie miala full-duplex i obslugiwala
ASIO?

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: mytnik » wtorek 12 maja 2015, 13:40

...To jest karta PCI z alledrogo. Gembrid 5.1... 


To jest karta z jednym wejściem stereo  i tak też będzie nagrywać


na terownikach ASIO (asio4all), a takie będą potrzebne do normalnej pracy nie uciągniesz kilku kart, tylko jedną z podłączonych. Możesz robić mixy w stylu jedna na ASIO, jedna na wdm inna na niewiem jeszcze jakich ale jak to zadziała przy tej klasie sprzętu to nie wiem, ale sądzę że do bani.


ile tych śladów potrzebujesz?

drummer

tinware
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2015, 00:00

Re: Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: tinware » wtorek 12 maja 2015, 13:58

Cześć!

Ta karta ma dwa wejscia: line in stero oraz mic in stereo.

http://obrazki.elektroda.pl/6419878600_1431368704.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/9290321100_1431368703.jpg

Potrzebuje 6 sladow, ktore dadza mi 3 karty dzwiekowe. Problem dotyczy tylko urzadzen obecnie niedostepnych. Dlaczego w zintegrowanej karcie dzialaja wszystkie urzadzenia na raz, a w tej nowej dziala tylko jedno?

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: fallworm » wtorek 12 maja 2015, 14:13

..

Potrzebuje 6 sladow, ktore dadza mi 3 karty dzwiekowe...
 




Czuje się ograniczony. Nie potrafię sobie, że ktoś w ogóle mógł znaleźć się w takiej sytuacji.




Ja pamiętam, że w przypadku sprzętu typowo konsumenckiego - zawsze było albo albo - albo mic in albo line in - zresztą jakość oferowanych preampów zawsze była porażająca więc nawet nie kombinowałem na tym wynalażczości.




No ale wydaje mi się że problem jest ciekawy. 


Ktoś spotkał się z podobnym?


tinware
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2015, 00:00

Re: Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: tinware » wtorek 12 maja 2015, 14:39

Pare lat temu mialem tez inny stacjonarny komputer, ktory miał rowniez zinegrowana karte dzwiekowa. Nie znam dzisiaj jej parametrow, ale wiem ze obslugiwalem ja programem SoundMAX. W swoim laptopie rowniez dzialaja mi wszystkie urzadzenia jednoczesnie, podpisane jest jako Realtek High Definition Audio, tak samo jak w tym komputerze, ktory teraz kupilem. Wiec moze to jest dobry trop? Jestem ciekaw czy uzytkownicy Sound Blster borykaja sie z tym samym problemem...

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Nagrywanie wielośladowe wieloma kartami dźwiękowymi

Post autor: fallworm » wtorek 12 maja 2015, 20:35

...Pare lat temu mialem tez inny stacjonarny komputer, ktory miał rowniez zinegrowana karte dzwiekowa. Nie znam dzisiaj jej parametrow, ale wiem ze obslugiwalem ja programem SoundMAX. W swoim laptopie rowniez dzialaja mi wszystkie urzadzenia jednoczesnie, podpisane jest jako Realtek High Definition Audio, tak samo jak w tym komputerze, ktory teraz kupilem. Wiec moze to jest dobry trop? Jestem ciekaw czy uzytkownicy Sound Blster borykaja sie z tym samym problemem...... 




Nie wiem czy dużo jest tu uzytkowników kart typu SB i tym samym czy w ogóle ktoś sobie zdaje sprawę że taki problem występuje..


Umówmy się, zakup chociażby używanego interfejsu typu focustrite 6i6 to nie jest kosmiczny wydatek, jeżeli ma się na celu rejestracje 6 ścieżek. Jak akcja ma być jednorazowa to zawsze można wypożyczyć lub wziąść "na wypróbowanie" i oddać.


ODPOWIEDZ