Akai MPD 26 - przestał działać po gwarancji

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Nuvanda01
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 00:00

Akai MPD 26 - przestał działać po gwarancji

Post autor: Nuvanda01 » wtorek 02 cze 2015, 09:29

Witam. Mam problem z akai mpd 26. Otóż po podłączeniu do komputera wyswietla sie komunikat, ze nie rozpoznano urządzenia , oraz że urządzenie ma awarie. Sprawdzalem na kilku komputerach i jest to samo. Na wyswietlaczu kontrolera widnieje jedynie preset programu daw. Brak podswietlania wyswietlacza. Pokrętła, suwaki, pady, oraz inne przyciski nie reagują. Miał ktoś może podobny przypadek? Co może być przyczyną? Dodam, że wlaśnie skonczyła mi się gwarancja i pojawil sie taki problem. Pewnie przypadek, ale i tak jestem rozczarowany. Sprzęt sporadycznie uzywany w domowym studiu.
[addsig]

NIKSE
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 mar 2015, 00:00

Re: Akai MPD 26 - przestał działać po gwarancji

Post autor: NIKSE » środa 10 cze 2015, 18:03

Witaj Nuwanda01
NIKSE: Przeczytałem Twój post już wcześniej ale nie mogłem udzielić odpowiedzi ponieważ wystąpił problem z logowaniem na moim koncie.
(Administrator EiS właśnie dziś usunął awarię za co całemu zespołowi technicznemu dziękuję na forum)
Zapoznałem się technicznie z AKAI MPD26 Kontroler MIDI/USB na ile jest to możliwe i mogę podjąć się naprawy.
Opierając się wyłącznie na podstawie Twojego opisu zachowania kontrolera mogę przypuszczać, że możliwe przyczyny awarii to:
1. częściowa awaria zasilania- awaria wewnętrznych układów scalonych (stabilizatorów itp) rozdzielających/dystrybujących napięcie zasilania z USB lub zewnętrznego stabilizowanego zasilacza DC 6V/600mA
2. nie kontakty lutownicze- tzw. zimne połączenia lutowane (zmora wszystkich urządzeń techniki komputerowej) na elektronicznej drukowanej płytce głównej: MAIN PCB Board CPU oraz płycie wejść/wyjść: I/O Board Input for MIDI/USB/POWER
Możliwy jest zakup wyżej wymienionych płyt, ale skuteczna naprawa płyt w większości przypadków jest możliwa i tańsza.
Ewentualny wstępny kontakt poprzez skrzynkę pocztową EiS
Pozdrawiam NIKSE Serwis Estrada DJ
Jako wieloletni serwisant w warszawskich firmach z branży Show-Techniki i serwisu RTV postanowiłem rozkręcić swój własny Serwis Sprzętu:
Estradowego; DJ-skiego; Nagłośnienia; Oświetlenia.
Aktywne uczestniczenie na forum pomoże mojej firmie i innym uczes

ODPOWIEDZ