Instalacja Win7 i problem z dyskiem

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
skubek
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 00:00

Instalacja Win7 i problem z dyskiem

Post autor: skubek » niedziela 07 cze 2015, 13:41

Mój sprzęt to jakiś HP Pavilion. Chciałem pozbyć się wszystkiego co na nim mam i wgrać czysty Windows 7 x64. Stworzyłem bootowalnego pena USB (system plików FAT32) z Win7. W trakcie działania z pomocą instalatora sformatowałem wszystkie partycje, a dodatkowo usunąłem partycję Recovery oraz partycję HP-Tools.
Tu jednak pojawił się problem, ponieważ nie mogę zainstalować teraz Win7 na żadnej z partycji. Wchodząc w szczegóły pojawia mi się komunikat "Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT. Nie można zainstalować systemu Windows na tym obszarze dysku twardego. System Windows należy zainstalować na partycji sformatowanej w systemie plików NFTS."
Przeszukałem sieć i znalazłem kilka porad jak pokombinować w BIOSie z opcjami Legacy i uEFI. Otóż kiedy zmieniam Legacy Support na Disabled to po restarcie pliki systemowe ładują się z USB, jednak to wszystko zawiesza się na ekranie Starting windows i dalej nie idzie. Kiedy opcja Legacy Support jest na Enabled po restarcie pliki systemowe ładują się normalnie, aż do tego okna z wyborem dysku, na którym mam zainstalować Windowsa (tu występuje ten komunikat o GPT).
Próbowałem dostać się do wiersza poleceń, jednak nie da się ze względu na to, że dysk jest czysty, nie ma na nim żadnej zainstalowanej wersji Windows.


Proszę o pomoc.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Instalacja Win7 i problem z dyskiem

Post autor: Zbynia » niedziela 07 cze 2015, 15:57

ściągnij hirens boot cd i z tej płytki odpal kompa - wyczyść dysk i stwórz mu mbr zamiast gpt

ODPOWIEDZ