FireWire solo - laptop bez wejścia FireWire i Express Card

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Saeito
Posty: 2
Rejestracja: sobota 22 sie 2015, 00:00

FireWire solo - laptop bez wejścia FireWire i Express Card

Post autor: Saeito » sobota 22 sie 2015, 14:04

Witam. Posiadam interfejs M-Audio Firewire solo, którego nie mogę podłączyć do mojego laptopa ze względu na to, ze nie ma slotu na firewire i expresscard. Czy jest możliwośc podłączenia interfejsu przez zasilacz, a następnie przez line output podłączyć do laptopa przez wejście mikrofonowe? Interfejs ma być używany do nagłośnienia gitary, do pogrania w domu.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: FireWire solo - laptop bez wejścia FireWire i Express Card

Post autor: PWA » sobota 22 sie 2015, 15:47

...Witam. Posiadam interfejs M-Audio Firewire solo, którego nie mogę podłączyć do mojego laptopa ze względu na to, ze nie ma slotu na firewire i expresscard. Czy jest możliwośc podłączenia interfejsu przez zasilacz, a następnie przez line output podłączyć do laptopa przez wejście mikrofonowe? Interfejs ma być używany do nagłośnienia gitary, do pogrania w domu....

A jaki jest cel podłączenia tego interfejsu do komputera po przez wyjście liniowe? Chcesz nagrywać muzykę na laptopie? Jeżeli tak, to nie jest to najlepszy z pomysłów
Ten interfejs ma liniową impedancję wyjściową 300 omów na wyjściach niesymetrycznych, impedancja wejściowa w komputerze powinna być co najmniej 10 krotnie wyższa od wyjściowej interfejsu i pewnie tak jest, więc teoretycznie wszystko powinno grać... natomiast jeżeli tak to podłączysz, to tak naprawdę przechodzisz przez 2 przedwzmacniacze, i dwa konwertery DA/AD i te ostatnie, czyli w laptopie są na pewno dużo gorsze niż ten w interfejsie.
Zewnętrzne interfejsy używa się m.in. po to aby nie korzystać z kiepskiej jakości interfejsu wbudowanego w laptopa, więc podłączanie tego interfejsu do wejścia mikrofonowego to czysty bezsens

Saeito
Posty: 2
Rejestracja: sobota 22 sie 2015, 00:00

Re: FireWire solo - laptop bez wejścia FireWire i Express Card

Post autor: Saeito » sobota 22 sie 2015, 17:33

Nagrywać nie chcę, chce po prostu użyć laptopa jako "wzmacniacz gitarowy". Myślałem że jak tak podłączę gitarę, to znikną trzaski wydobywające się z gitary i będzie chociaż trochę mniej charczeć, jak jest przy wejściu mikrofonowym. A interfejsu podłączyć nie mogę ponieważ mój laptop nie posiada firewire, ani express card.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: FireWire solo - laptop bez wejścia FireWire i Express Card

Post autor: PWA » sobota 22 sie 2015, 19:48

No to masz ciekawą koncepcję... używać laptopa jako wzmacniacza gitarowego Cóż, możesz spróbować tak podłączyć i efekt powinien by być lepszy niż wpinanie się gitarą bezpośrednio do wejścia mikrofonowego w komputerze
...ale czy nie lepiej kupić jakiś małe tanie combo gitarowe? W okolicy 200,- można już coś kupić do domu...nic nadzwyczajnego, ale na pewno lepiej niż podłączać gitarę do laptopa np: Peavey Solo, 12W...widziałem go chyba w Guitar Center za 239,-

Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:00

Re: FireWire solo - laptop bez wejścia FireWire i Express Card

Post autor: Gustav » wtorek 22 gru 2015, 12:27

...
Nagrywać nie chcę, chce po prostu użyć laptopa jako "wzmacniacz gitarowy". Myślałem że jak tak podłączę gitarę, to znikną trzaski wydobywające się z gitary i będzie chociaż trochę mniej charczeć, jak jest przy wejściu mikrofonowym. A interfejsu podłączyć nie mogę ponieważ mój laptop nie posiada firewire, ani express card....
 




Wejście mikrofonowe jak nazwa mówi służy do podpięcia mikrofonu i pogadania z babcią przez skype. A kombinacje alpejskie i ten interface FW to zupełne nieporozumienie. Jakbyś miał wejście liniowe to od biedy mógłbyś tam wprowadzić sygnał, ale z mic-in odpuść bo to strata czasu.


Jeżeli nie chcesz nagrywać to daj spokój z komputerem, nawet żeby korzystać z emulacji czy efektów musiałbyś wprowadzić jako taki sygnał o którym tutaj nie ma mowy. 


Sprzedaj ten interface bo pożytku z niego żadnego miał nie będziesz w tej konfiguracji, i kup wzmacniacz nawet słuchawkowy, który możesz w razie potrzeby podłączyć do domowego zestawu stereo.


 


Pozdrawiam,
Gustav. 

Muzyka i elektronika, to mnie interesuje.

ODPOWIEDZ